• امروز : 2 بهمن 1400
logo

نقد و بررسی فیلم ارتش دزدان (Army of Thieves)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم در ژانری اکشن ساخته شده و اسپین آفی از فیلم «ارتش مردگان» است. شهر توسط زامبی‌ها بهم ریخته است و در این بین گروهی تصمیم می‌گیرند به گاوصندوق‌های بزرگ شهر دستبرد بزنند و نام خود را به عنوان بزرگ‌ترین سارقان جهان در تاریخ ثبت کنند.

سال 2021 127 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان اصلی این فیلم بر «سرقت» متمرکز است. اگرچه این روایت جدید نیست اما چیزی وجود دارد که آن را از داستان‌های مشابه، متمایز کرده است و آن «دزدی» به خاطر تاریخ‌ساز شدن است نه به دست آوردن پول. میل طبیعی انسان به جاودانه شدن، او را وادار می‌کند دست به انجام کارهایی بزند که این آرزوی دیرینه را برآورده کند. هانس واگنر که یک قفل‌ساز برجسته بود، با ساختن گاوصندوق‌های سه‌گانه، شهرت جهانی کسب کرد و نامش ماندگار شد. ارتش دزدان نیز راه سرقت را برای تاریخ‌ساز شدن انتخاب می‌کنند. در اینجا با دو انتخاب و دو سرنوشت رو‌به‌رو می‌شویم. این دو راه را با هم قیاس کنید. شخصیت‌‌هایی که در تاریخ با تلاش، هنر و زحمت‌کشیدن مشهور شدند را با افرادی که سعی کردند یک شبه ره صدساله بروند، مقایسه کنید.

به طور کلی سرقت در این اثر خوشایند و هیجان‌انگیز جلوه داده می‌شود. گروه ارتش دزدان کار خود را خیلی بی‌دردسر و تمیز انجام می‌دهند به نحوی که هیچ پلیسی حریف آن‌ها نیست و اگر هم شکست می‌خورند به دلیل اختلافات درونی است نه توانمندی پلیس! آن‌ها حتی تا لحظه‌ی آخر هم از کاری که انجام می‌دهند پشیمان نیستند. معمولا روح ماجراجوی نوجوان از این هیجانات استقبال می‌کند و در طول تماشای اثر، متوجه اشتباه بودن اصل سرقت نیست. لازم است در پایان به او یادآوری کنید که دنیای واقعی مانند سینما نیست و در آن نمی‌شود به راحتی از دست قانون گریخت.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

سباستین چگونه می‌توانست از مهارت خود استفاده کند که قانونی و در راه درست باشد؟آیا فکر می‌کنی دزدی کردن به همین آسانی است؟ چه خطراتی جان ارتش دزدان را تهدید می‌کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

 سباستین کارمند جوان یک موسسه است که از کودکی به قفل‌ها علاقه‌مند بوده و تحقیقات زیادی درباره‌ی صنعت قفل‌سازی کرده است. تا اینکه از طرف دختری به نام گوندلین به یک گروه مافیا دعوت می‌شود. این گروه که درواقع بزرگ‌ترین دزدی‌های شهر را انجام داده‌اند اکنون به دنبال یک قفل بازکن می‌گردند تا گروه خود را تکمیل کنند و به سراغ سه گاوصندوق بزرگ دنیا بروند. هدف اصلی ارتش دزدان سرقت پول نبود بلکه به دنبال ماندگار شدن نامشان در تاریخ بودند. آن‌ها پس از یک برنامه‌ریزی دقیق به موسسه اول نفوذ می‌کنند و سباستین می‌تواند قفل گاوصندوق واگنر را باز کند. پس از موفقیت در برنامه‌ی اول نقشه‌ی دومین سرقت را می‌کشند. در راه رسیدن به دومین گاوصندوق که والکری نام داشت، با پلیس درگیر می‌شوند و رهبر گروه، برد، تیر می‌خورد. آن‌ها هنگام فرار تعمدا سباستین را جا می‌گذارند و به او خیانت می‌کنند. سباستین می‌تواند از دست پلیس فرار کند، اما از دست دوستانش آزرده است. گوون و کورینا از خیانتی که به  دوستشان کردند، پشیمان شده و از گروه جدا می‌شوند تا به سباستین بپیوندند. آن‌ها یک گروه سه نفره تشکیل داده و به سراغ سخت‌ترین گاوصندوق یعنی زیگفرید می‌روند. آن سه موفق می‌شوند صندوق را باز کنند اما پلیس آن‌ها را ردیابی می‌کند. گوون و سباستین لحظه‌ی آخر به دام می‌افتند اما گوون خود را تسلیم می‌کند تا سباستین بتواند فرار کند. آن‌ها به هم قول می‌دهند زمانی که گوون از زندان آزاد شد، سرقت را ادامه دهند و به افسانه تبدیل شوند.

جزئیات اثر

کارگردان:ماتیاس شوایگهوفر / Matthias Schweighöfer

نویسنده: شی هتن / Shay Hatten

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ارتش دزدان

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>