• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم آیوی و بین: روحی که باید می‌رفت (Ivy + Bean: The Ghost That Had to Go)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

298 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«آیوی و بین: روحی که باید می‌رفت» فیلمی کودکانه است که در ژانر کمدی و ترسناک ساخته شده است. آیوی و بین همکلاسی‌هایشان را قانع می‌کنند که باید ارواح تسخیرشده را از مدرس خارج کنند. این اثر بیشتر ارتباط صمیمی و دوستانه دو شخصیت کودک را نمایش می‌دهد.

ژانر : خانوادگي کمدی

سال 2022 56 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول سومین دنباله از مجموعه فیلم‌های «آیوی و بین» است که هرسه همزمان در دوم سپتامبر 2022 منتشر شده‌اند. این مجموعه فیلم‌ها بر اساس سری کتاب‌های کودک با همین نام به نویسندگی «آنی باروز» ساخته شده‌اند. مخاطبان این فیلم بیشتر کودکان 6 تا 9 سال می‌تواند باشند و در هر قسمت، داستان نسبتا کوتاه و ساده‌ای از شیطنت‌های دو دختربچه دبستانی به تصویر کشیده می‌شود.

در این قسمت، داستان فاقد خشونت است و شخصیت‌های کودک با خارج کردن ارواح از مدرسه سروکار دارند. ترسناک‌ترین لحظات در حد شنیدن صدا است و بیشتر حالت فانتزی و طنز دارند. در کل پیام خاصی به مخاطب کودک منتقل نمی‌کند و با این ماجراجویی هیجان انگیز کودکانه می‌تواند برای مخاطبان سرگرم‌کننده و خنده دار باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

همانطور که در قسمت بالا توضیح داده شد ممکن است لازم باشد علت اتفاقات پیش آمده را برای کودکان شفاف سازی کرد. به علاوه والدین می‌توانند در مورد ویژگی‌های مثبت و منفی شخصیت‌ها با فرزندان خود گفت‌وگو کنند:

کدام ویژگی آیوی و بین را دوست داشتی؟

ادامه متن

داستان اثر

دو کودک ابتدایی به نام‌های آیوی و بین متوجه می‌شوند در سرویس بهداشتی معلمان، روح‌ تسخیر شده وجود دارد. آن‌ها همکلاسی‌هایشان را نیز در جریان این اتفاق می‌گذارند و بدین ترتیب تصمیم می‌گیرند همگی با کمک همدیگر در شب جشن مدرسه طی مراسمی ارواح را به سمت قبرهایشان هدایت کنند. این کار باعث دردسر بزرگی می‌شود. در پایان بین و آیوی برای تنبیه باید به مدت یک هفته در اتاق تنها بمانند و یک نامه معذرت‌خواهی به مدیر مدرسه بنویسند.

جزئیات اثر

کارگردان: Elissa Down/ الیسا داون

نویسنده: Annie Barrows/ Kathy Waugh/ Jeff Stockwell/ آنی باروز/ کتی واو/ جف استاکول

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آیوی و بین: روحی که باید می‌رفت

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!