آن:فصل دوم

بررسی تخصصی فیلم It Chapter Two

آن:فصل دوم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

با دیده‌شدن علائمی از «پنی وایز» متوجه می‌شویم که او برگشته و راه‎حل شکست‎دادن او همکاری همۀ اعضای باشگاهِ بازندگان است. آن‎ها با بازگشت به شهر با خاطرات ترسناک خود روبه‎رو می‌شوند و بیشترشان تصمیم به فرار می‌گیرند، اما درنهایت با فهمیدن راه‎حل شکست‎دادن پنی وایز او را نابود می‌کنند.

سال 2019 169 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

انواع و اقسام خشونت در سطوح مختلف در این فیلم نمایش داده شده است. خشونت‌های کلامی، توهین و فریادزدن در بسیاری از صحنه‌های فیلم دیده می‌شود. صحنه‎های درگیری، از مشت و لگد تا حمله با چاقو و حملۀ موجودات ناشناخته، در بیشتر صحنه‌ها وجود دارد. در ابتدای فیلم، دو پسر توسط گروهی از نوجوانان به‌شدّت کتک می‌خورند و خونریزی می‌کنند. همچنین «بو» مورد آزار و اذیت شوهرش قرار می‌گیرد و شوهرش سعی می‌کند با کمربند او را بزند. در یکی از صحنه‌های فیلم، «استنلی» با شنیدن خبر برگشت «پنی وایز»، در حمام با یک تیغ اقدام به خودکشی می‌کند. پنی‌وایز و دیگر موجودات ناشناخته با روش‌های ترسناکی مانند درآوردن قلب، بقیه را آزار می‌دهند

ادامه متن
جزئیات
ترس

ترس از موجودات ماورایی و ناشناخته در سراسر فیلم حضور دارد و داستان و فرم کلّی اثر با ترس آغشته شده است. چند کودک توسط پنی وایز به‌طرز فجیعی کشته می‌شوند. بسیاری از صحنه‌های ترسناک هم به‌صورت شوکه‌کننده مخاطب را غافلگیر می‌کنند. صحنه‌های ترسناک دیگری مثل جنازه‌های خون‌آلود در آب، تبدیل‎شدن افراد به موجودات ناشناخته و... در این فیلم دیده می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

مصرف سیگار در نوجوانی، نوشیدن مشروبات الکلی در بعضی از صحنه‌ها و درگیری لفظی و استفاده از الفاظ رکیک در بسیاری از صحنه‌ها دیده می‌شود، مثلا گروهی از نوجوانان که دور هم جمع شده‌اند از الفاظ رکیک استفاده می‌کنند و سیگار می‌کشند. «بو» در کودکی و بزرگسالی سیگار می‌کشد و گروه بازندگان از مشروبات الکلی استفاده می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

شخصیت‌های گروه بازندگان میفهمند برای زندگی کردن باید همراه هم باشند و با هم همکاری کنند. اگر از هم جدا شوند کشته می‌شوند. همچنین در پایان فیلم می‌فهمند برای ضعیف کردن دشمنشان یعنی پنی وایز نباید از او بترسند و باید او را کوچک ببینند و بعد با او روبرو شوند.

جزئیات
الگوی مثبت

پس از ماجراهای قسمت اول، گروه بازندگان دور هم جمع می‌شوند و به‎هم قول می‌دهند که اگر چنین مشکلی دوباره پیش بیاید، درکنار هم مشکل را حل کنند و پس از 27 سال که دوباره نشانه‌هایی از بازگشت موجودات شیطانی می‌بینند، کنار هم جمع می‌شوند و به عهدشان وفا می‌کنند.

دربارۀ صحنه‌های خشن و ترسناک فیلم با فرزند خود صحبت کنید.

از فرزند خود بپرسید چرا فیلم‌های ترسناک برایش جذاب است.

از فرزند خود بپرسید که چه چیزی باعث موفقیت گروه بازندگان شد.

خلاصه: دربارۀ صحنه‌های خشن و ترسناک فیلم با فرزند خود صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه