آنابل به خانه می‌آید

بررسی تخصصی فیلم ANNABELLE Comes Home

آنابل به خانه می‌آید

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این اثر روایت عروسکی تسخیرشده به نام آنابل است که با بیدارکردن ارواح خبیث، شبی پر از ترس و وحشت را برای جودی، دختربچه‌ی ده‌ساله، و پرستارش رقم می‌زند. این فیلم با ژانر ترسناک با فروش ۲۲۰ میلیون دلاری در سراسر جهان، در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی «گری دابرمن» ساخته شد.

سال 2019 105 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ارواح خبیث با چهره‌های ترسناک، حمله‌ی یکی از آن‌ها به دانیلا و فروکردن چاقو به او که موجب خونریزی شد و تلاش برای خفه‌کردن و تسخیر او، همچنین موردحمله ‌واقع‌شدن پرستار جودی به‌واسطه‌ی دوستش، دانیلا، که به تسخیر ارواح درآمده بود و تلاش یکی از ارواح برای خفه‌کردن جودی که به کمک پرستارش نجات پیدا کرد؛ ازجمله صحنه‌های خشونت‌آمیز این اثر می¬باشد.

جزئیات
ترس

وجود ارواح خبیث با چهره‌های ترسناک، حضور آن‌ها در تاریکی شب در خانه‌ی جودی و پرستارش با اتفاقات غیرمنتظره و ترسناک که درنهایت به خشونت منجر شد، از اصلی‌ترین شاخص‌های ترس در این اثر می‌باشد. احضار روح پدر دانیلا با چهره‌ای ترسناک و خونی که سالیان قبل در تصادف از بین رفته بود، موجب ترس و ناراحتی او شد و حمله‌ی ارواح به جودی و دو پرستارش که فرار آن‌ها را در پی داشت، موجب بروز ترس و اضطراب مستمر در طول فیلم می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخه‌ی مورد اعتماد کدومو، ناهنجاری اجتماعی دیده نمی‌شود؛ اما در نسخه‌ی اصلی فیلم استفاده از برخی الفاظ رکیک و ارتباط عاشقانه بین چند نوجوان دختر و پسر نمایش داده می‌شود، هم‌چنین تلاش پسری نوجوان برای بوسه‌ای که درنهایت نافرجام باقی می‌ماند، دیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

فداکاری و ازخود‌گذشتی تمام شخصیت‌های داستان برای نجات یکدیگر به‌طور کامل در بسیاری از صحنه‌ها فیلم مشهود است و اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این اثر به‌شمار می‌رود. تلاش‌های جودی برای نجات پرستارش از دست ارواح و برعکس، به‌طور مداوم مشاهده می‌شود. به علاوه این فیلم بر زندگی پس از مرگ صحه می‌گذارد.

جزئیات
الگوی مثبت

به‌طور کلی به‌واسطه‌ی بروز رفتارهای مثبت و فداکاری‌های مشهود در این اثر، می‌توان تمام شخصیت‌های این داستان را به‌عنوان الگویی مثبت از این اثر به‌شمار آورد. تلاش‌های جودی و پرستارش و دوستان او برای نجات یکدیگر ازجمله صفات بارز تمام شخصیت‌های اصلی و فرعی در این داستان به‌شمار می¬رود.

درباره‌ی رفتارهای مثبت هریک از شخصیت‌ها با فرزند خود صحبت کنید.

علت بروز چنین اتفاقاتی برای جودی و پرستارش ناشی از چه بود؟

به‌نظرت چرا باوجود هشدار‌هایی که به دنیلا داده شد، او بر کنجکاوی خود اصرار کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه