• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

آنابل به خانه می‌آید

آنابل به خانه می‌آید

بررسی تخصصی فیلم ANNABELLE Comes Home

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  این اثر روایت عروسکی تسخیرشده به نام آنابل است که با بیدارکردن ارواح خبیث، شبی پر از ترس و وحشت را برای جودی، دختربچه‌ی ده‌ساله، و پرستارش رقم می‌زند. این فیلم با ژانر ترسناک با فروش 220 میلیون دلاری در سراسر جهان، در سال 2019 به کارگردانی «گری دابرمن» ساخته شد.

سال 2019 105 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

ارواح خبیث با چهره‌های ترسناک، حمله‌ی یکی از آن‌ها به دانیلا و فروکردن چاقو به او که موجب خونریزی شد و تلاش برای خفه‌کردن و تسخیر او، همچنین موردحمله ‌واقع‌شدن پرستار جودی به‌واسطه‌ی دوستش، دانیلا، که به تسخیر ارواح درآمده بود و تلاش یکی از ارواح برای خفه‌کردن جودی که به کمک پرستارش نجات پیدا کرد؛ ازجمله صحنه‌های خشونت‌آمیز این اثر می¬باشد.

جزئیات
ترس

وجود ارواح خبیث با چهره‌های ترسناک، حضور آن‌ها در تاریکی شب در خانه‌ی جودی و پرستارش با اتفاقات غیرمنتظره و ترسناک که درنهایت به خشونت منجر شد، از اصلی‌ترین شاخص‌های ترس در این اثر می‌باشد. احضار روح پدر دانیلا با چهره‌ای ترسناک و خونی که سالیان قبل در تصادف از بین رفته بود، موجب ترس و ناراحتی او شد و حمله‌ی ارواح به جودی و دو پرستارش که فرار آن‌ها را در پی داشت، موجب بروز ترس و اضطراب مستمر در طول فیلم می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخه‌ی مورد اعتماد کدومو، ناهنجاری اجتماعی دیده نمی‌شود؛ اما در نسخه‌ی اصلی فیلم استفاده از برخی الفاظ رکیک و ارتباط عاشقانه بین چند نوجوان دختر و پسر نمایش داده می‌شود، هم‌چنین تلاش پسری نوجوان برای بوسه‌ای که درنهایت نافرجام باقی می‌ماند، دیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

فداکاری و ازخود‌گذشتی تمام شخصیت‌های داستان برای نجات یکدیگر به‌طور کامل در بسیاری از صحنه‌ها فیلم مشهود است و اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این اثر به‌شمار می‌رود. تلاش‌های جودی برای نجات پرستارش از دست ارواح و برعکس، به‌طور مداوم مشاهده می‌شود. به علاوه این فیلم بر زندگی پس از مرگ صحه می‌گذارد.

جزئیات
الگوی مثبت

به‌طور کلی به‌واسطه‌ی بروز رفتارهای مثبت و فداکاری‌های مشهود در این اثر، می‌توان تمام شخصیت‌های این داستان را به‌عنوان الگویی مثبت از این اثر به‌شمار آورد. تلاش‌های جودی و پرستارش و دوستان او برای نجات یکدیگر ازجمله صفات بارز تمام شخصیت‌های اصلی و فرعی در این داستان به‌شمار می¬رود.

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر که در ژانری ترسناک ساخته شده است، فیلم خوش‌ساختی است که البته دارای صحنه‌های ترسناک متعدد می‌باشد و در صحنه‌هایی کوتاه نیز به عمل خشونت‌آمیز منجر می‌شود. شدت ترس و خشونت این اثر به حدی بالاست که برای کودکان توصیه نمی‌شود، هر‌چند توصیه‌ی ما درباره‌ی رده‌ی سنی مطلوب جهت نمایش این فیلم، همان 17+ سال است؛ اما  ازآن‌جایی‌که نوجوانان در سنین بالای دوازده‌سال، تمایلات هیجان‌طلبی‌شان افزایش پیدا می‌کند و نسبت به تماشای فیلم‌های ترسناک تمایل نشان می‌دهند، می‌توانید با توجه به شناختی که از فرزند خود دارید، ذهنیت او را نسبت به وجود صحنه‌های ترسناکی مانند حضور ارواح، چهره‌های خون‌آلود و... آماده کنید و او را در تماشای فیلم همراهی کنید. فیلم صحنه‌های تعلیق‌آمیز فراوانی دارد، اقداماتی مانند نوازش فرزندانتان، روشن‌کردن چراغ‌های محل نمایش فیلم، تنظیم صدای فیلم و کم‌کردن شدت صدا در صحنه‌های دارای تعلیق، می‌تواند از شدت اثرگذاری ترس در این انیمیشن بکاهد.

خلاصه: اثری ترسناک با صحنه‌هایی خشونت‌آمیز که تماشای آن برای کودکان توصیه نمی­شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی رفتارهای مثبت هریک از شخصیت‌ها با فرزند خود صحبت کنید.

علت بروز چنین اتفاقاتی برای جودی و پرستارش ناشی از چه بود؟

به‌نظرت چرا باوجود هشدار‌هایی که به دنیلا داده شد، او بر کنجکاوی خود اصرار کرد؟

داستان فیلم

«آنابل به خانه می‌آید»، روایتی ترسناک از عروسک تسخیرشده‌ای به نام «آنابل» است که در خانه‌ی دو جن‌شناس به نام «اد» و «لورین وارن» محبوس شده است، این زوج که درحال تحقیق درباره‌ی این عروسک اهریمنی بودند، تصمیم می‌گیرند عروسک را به اتاق اشیای نفرین‌شده‌ی خود آورند و آن را حبس کنند. مدتی بعد آن‌ها درگیر پرونده‌ی جدیدی می‌شوند و دخترشان، «جودی» را، به دست پرستار بچه‌ی مورداعتمادشان می‌سپارند. «دنیلا»، دوست پرستار جودی، نا‌خوانده به خانه‌ی «وارن‌ها» می‌رود و در این اتاق مخفی به جست‌وجو می‌پردازد و در حین تلاش برای برقراری ارتباط با روح پدر مرحومش، نا‌خواسته آنابل را آزاد می‌کند، آنابل فرار می‌کند و اقدامات وحشتناکی انجام می‌دهد و دنیلا و جودی را آزار می‌‌دهد و به آزادسازی ارواح شیطانی دیگری مانند «فریمن» اقدام می‌کند. تلاش‌های جودی و پرستارش برای زندانی‌کردن آنابل درنهایت می‌تواند آن‌ها را از خطر ارواح نجات دهد.

جزئیات فیلم

کارگردان: Gary Dauberman / گری دابرمن

نویسنده: Gary Dauberman / گری دابرمن

تهیه‌کننده: James Wan/ جیمز وان

بازیگران: Vera FarmigaPatrick WilsonMckenna GraceSee full, cast crew, / پاتریک ویلسون، مکنا گریسی، سی فول، کِیست کرو، ورا فارمیگا

شخصیت‌ها:

جودی: دختربچه‌ای که به همراه پرستارش مورد حمله‌ی ارواح تسخیرشده قرار می‌گیرد،

دنیلا: دوست پرستار جودی، کسی که نا‌خواسته موجب آزادشدن آنابل می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: BOX OFFICE

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد