• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی بازی Sea of Thieves

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

281 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
بازی شبیه‌ساز زندگی یک دزد دریایی است و بازیکن می‌تواند آزادانه هر کاری که بخواهد، در دنیای بزرگ بازی انجام دهد. بازی تماما آنلاین بوده و چت صوتی بدون فیلتری دارد. مشروبات الکلی، غارت و دزدی زیاد در بازی دیده می‌شوند. بازی تاکید زیادی بر همکاری داشته و در نهایت، به واسطه‌ی محتوای بسیار زیاد، می‌تواند زمان زیادی از فرزند شما بگیرد.

ژانر : ماجراجویی

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی تماما انلاین است و بخش آفلاین ندارد بازی در ایران فیلتر است و برای اجرا به فیلترشکن نیاز دارد بازی عاری از هرگونه خشونت یا ترس بالا است بازی، بازیکن را در نقش یک دزد دریایی قرار می‌دهد، پس واضح است که با عواملی نظیر غارت، دزدی و مشروبات الکلی روبرو شویم بازی تاکید خوبی برروی همکاری و کار تیمی دارد بازی بخش جدایی برای افرادی دارد که می‌خواهند بازی را به دور از مبارزه و غارت دیگر بازیکنان تجربه کنند. بازی چت صوتی بدون فیلتر دارد و نظارتی برروی آن نیست. بازی بسیار گسترده و عظیم است. همچنین به مرور، محتوای بیشتری برای آن تولید می‌شود. حتما مراقب زمان بازی کردن فرزندتان باشید

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

راجع به دزدان دریایی، واقعیت آن‌ها و تصویری که در ذهن بازیکن توسط بازی ساخته می‌شود با فرزندتان صحبت کنید چت صوتی بازی بدون هیچ‌گونه فیلتر یا نظارتی، آزاد است. به فرزندتان نحوه‌ی درست استفاده از ابزارهای چت و البته خطرهای احتمالی آن را گوشزد کنید با فرزندتان به تجربه‌ی بازی بپردازید و در مواقع مختلف در زمان‌هایی که شاهد نکات دقیق شبیه‌ساز هستید (مانند هدایت کشتی و یا کار تیمی) راجع به این موارد با فرزندتان صحبت کنید از اهمیت کار تیمی، همکاری و داشتن یک تیم محکم و درست در هر کاری با فرزندتان صحبت کنید از نظر فرزندتان، همکاری و زندگی مسالمت‌آمیز در بازی جذاب‌تر است یا نبرد با دیگر بازیکنان و غارت آن‌ها؟ چرا؟

ماجرای بازی

بازی تقریبا هیچ داستان خاصی را روایت نمی‌کند و بازیکن را در دریایی بزرگ به عنوان یک دزد دریایی رها می‌کند تا هرجوری که می‌خواهد زندگی خودش را بسازد. هدفی که به صورت غیر مستقیم در بازی به آن اشاره می‌شود، تبدیل شدن به یک دزد دریایی افسانه‌ای است. پس از بخش آموزشی بازی، بازیکن در جهان بزرگ بازی رها می‌شود و فعالیت‌های گوناگونی پیش رویش قرار می‌گیرد. انتخاب با او است که به پیدا کردن گنج‌های مفقود شده بپردازد، به سراغ اسکلت‌ها برود و آن‌ها را شکار کند، به مبارزه با دیگر بازیکنان بپردازد یا تنها در دریاها کشتی‌رانی کرده و از مناظر بازی لذت ببرد. بازی به صورت تماما آنلاین دنبال می‌شود و نمی‌توان آن را به صورت آفلاین تجربه کرد. از طرفی بازی را به صورت تنهایی و بدون مشارکت دیگران می‌توان دنبال کرد، ولی بازی به خوبی خاطرنشان می‌کند که این امر باعث محدود شدن فعالیت‌های بازیکن می‌شود؛ چراکه او به تنهایی نه می‌تواند سیل عظیم دشمنان را شکست دهد، نه در نبردهای دریایی پیروز شود و نه حتی کشتی‌های بزرگ را به‌تنهایی هدایت کند. از سمتی دیگر، تجربه‌ی بازی به‌صورت چندنفره لذتی را به بازیکن منتقل می‌کند که کم‌تر بازی دیگری چنین قابلیتی دارد. بازی در روند خود، مکانیزم‌های واقع‌گرایانه‌ی جالبی دارد؛ مثلا، برای هدایت کشتی، بازیکن باید ابتدا بادبان‌ها را تنظیم کند، سپس لنگر را بکشد و در نهایت، با در دست گرفتن سکان کشتی، آن را هدایت کند. با هر آسیبی که به کشتی وارد شود، قسمتی از آن سوراخ شده و بازیکن باید با تعمیر آن بخش، مانع ورود آب به کشتی و در نهایت غرق شدن آن شود. معماها بخش بزرگی از بازی را تشکیل می‌دهند که چالش‌های ذهنی جذابی بوده و اصلا به آسانی قابل حل نیستند. مبارزات بازی به 2 بخش مبارزات روی دریا و مبارزات میان افراد تقسیم می‌شود. مبارزات میان 2 یا چند کشتی، روند بسیار دقیق و جذابی دارد که شامل پرکردن توپ‌های جنگی و شلیک به سمت کشتی دشمن می‌شود. مبارزات میان افراد نیز با شمشیر و اسلحه‌های مختلف دنبال می‌شود که یاد گرفتن پایه‌ی آن بسیار ساده ولی ماهر شدن در آن سخت خواهد بود.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): اکس باکس وان، اکس باکس سری اکس، پلی استیشن 5، ویندوز نام ناشر: مایکروسافت نام توسعه دهنده: ریر تاریخ انتشار: بیست و نهم اسفند سال 1396 مصادف با 20 مارچ سال 2018 تاریخ آخرین به روزرسانی: به صورت هفتگی بازی آپدیت می‌شود نکات برجسته بازی: یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین بازی‌های انلاین نیاز به اینترنت: دارد امکانات آنلاین: چت صوتی، خرید، چالش، تشکیل گروه، ایجاد دوستی، تماشای تبلیغ، ذخیره سازی، چندنفره بازی کردن امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد Sea of Thieves

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!