• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

84 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
بازی رچت و کلنک یک عنوان شوتر سوم شخص است که روایت‌گر نجات دنیا در جهان‌های موازی است. بازی مملو از مبارزات فضایی است ولی به واسطه‌ی گرافیک فانتزی و کارتونی، نه مبارزات جزئیات خاصی دارند و نه طراحی دشمنان ترسناک به نظر می‌رسد. بازی تلاش می‌کند تا همکاری و حمایت از دوستان را در مسیر داستان به بازیکن منتقل کند. همچنین داستان بازی پر از موقعیت‌ها و دیالوگ‌های خنده دار است.

ژانر : اکشن

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی مبارزات متعدد و بسیار شلوغی دارد بازی می‌تواند مشوقی برای تجربه‌ی نسخه‌های قبلی این سری باشد بازی تا حد خوبی روحیه‌ی مبارزه با ظلم و شر را در بازیکن تقویت می‌کند خشونت و ترس بازی به واسطه‌ی گرافیک کارتونی و فانتزی، بدون جزئیات خاصی هستند. بازی عنوانی مناسب برای کودکان و البته دارای داستانی جذاب برای بزرگسالان است بازی خرید درون برنامه‌ای ندارد، پس اگر با درخواست فرزندتان مبنی بر خرید درون برنامه‌ای راجع به این بازی روبرو شدید، مطلع باشید که چنین چیزی وجود ندارد

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

راجع به حمایت و پشتیبانی اعضای یک گروه و اصل همکاری با فرزندتان صحبت کنید نظر او را راجع به دنیاهای موازی و امکان وجود آن‌ها بپرسید نظر فرزندتان راجع به موجودات فضایی و جهان هستی چیست؟

ماجرای بازی

داستان بازی روایت‌گر دو قهرمان در دو دنیای متفاوت است که به واسطه‌ی یک دستگاه قدرتمند، این 2 دنیا به صورت موازی به یکدیگر متصل می‌شوند. اکنون هر یک از این 2 قهرمان باید به روش خود و در نهایت با همکاری یکدیگر، در برابر ابرشرور بزرگی که قصد دارد هر 2 دنیا را خراب کند، قد علم کنند. بازی از زاویه‌ی دید سوم شخص دنبال می‌شود و یک شوتر سرعتی جذاب است. بازیکن باید در طول داستان، کنترل هر دو شخصیت قهرمان را به دست ‌بگیرد و با از بین بردن دشمنان، حل کردن پازل‌ها و البته عبور از مسیرهای سخت، مراحل را تمام می‌کند. بازی آزادی عمل بسیار خوبی در حیطه‌ی شخصی‌سازی و اسلحه‌ها به بازیکن می‌دهد، به صورتی که حدود 20 اسلحه در بازی وجود دارد و هر یک خلاقیت و قدرت مخصوص به خود را  دارند. به صورت کلی، رچت و کلنک عنوانی مفرح و  با نکات منفی بسیار کمی است که می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای کودکان و البته بزرگسالان باشد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): پلی استیشن 5، ویندوز نام ناشر: سونی نام توسعه دهنده: اینسامنیاک گیمز تاریخ انتشار: بیست و یکم خرداد 1400 مصادف با 11 جوئن 2021 تاریخ آخرین به روزرسانی: سال 2024 نکات برجسته بازی: برنده جایزه بهترین دستاورد فنی و انیمیشن نیاز به اینترنت: ندارد امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد نشان‌ها:  سلامت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد Ratchet and Clank: Rift Apart

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!