• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی بازی Block Blast Adventure Master

author-img

توسط : سمیه سرخوش ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

72 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
یک بازی مسئله‌محور در سبک پازل که در آن بازیکن باید برای کسب امتیاز و ثبت رکورد بالاتر، بلوک‌ها را به شکلی کنار هم قرار دهد که ردیف‌ها و ستون‌ها را پرکرده و آنها را حذف نماید. بازی به دو شکل آفلاین و آنلاین قابل اجراست و حل پازل‌های بازی می‌تواند مهارت‌های حل مسئله را در بازیکن تقویت نماید. بازی دارای المان‌های وابستگی است و تبلیغات دارد.

ژانر : تفننی

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

Block Blast Adventure Master یک بازی ساده، فاقد محتوای آسیب‌رسان و در دسترس است که فرزندتان در هر شرایطی می‌تواند آن را بازی کند. بازی مسئله‌محور است و پازل‌های  چالش برانگیزی را ارائه می‌دهد که انجام آنها به تقویت تفکر استراتژیک و مهارت‌های حل مسئله در فرزندتان کمک می‌کند. بازیکن برای کسب امتیاز باید بتواند بلوک‌ها را در ذهن خود بچرخاند، موقعیت آنها را در فضا  تجسم کند و در محل مناسب خود قرار دهد که منجر به تقویت هوش فضایی می‌شود.  فضای شاد و رنگارنگ، موسیقی دلنشین، مراحل متنوع و گیم‌پلی ساده، اگرچه این بازی را  به انتخابی دلنشین برای کودکان تبدیل می‌کند؛ اما احتمال وابستگی به بازی را نیز افزایش می‌دهد. بازی تبلیغاتی دارد که مدام نمایش داده می‌شود و محتوای برخی از آنها نامناسب است. برای حذف تبلیغات، اتصال به اینترنت را غیرفعال کنید. توصیه می‌شود کودکان بازی را به‌صورت آفلاین انجام دهند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از آنجایی‌که بازی  دارای المان‌های وابستگی است؛ پیشنهاد می‌شود  در مورد مدت زمانی که فرزندتان می‌تواند به بازی اختصاص دهد، محدودیت‌هایی تعیین کنید و به او کمک کنید تابه این محدودیت‌ها پایبند باشد. بازی به‌مرور سخت‌تر می‌شود و ممکن است در مراحل بالاتر، سختی بازی فرزندتان را کلافه کند؛ در این موارد با او همدلی کنید و با ارائه پیشنهاد و ترفند به او در عبور از آن مرحله سخت کمک کنید اگر احساس کردید؛ بازی توانمندی فرزندتان را زیر سؤال می‌برد به او اجازه انجام بازی را ندهید.

ماجرای بازی

یک بازی در سبک تفننی است که نیاز به اتصال به اینترنت ندارد؛ ولی در  صورت اتصال به اینترنت امکانات بیشتری در بازی فعال می‌شود. گرافیک دوبعدی و فضای شاد و رنگارنگ بازی تجربه‌ای لذت‌بخش را برای بازیکن رقم می‌زند. گیم‌پلی بازی شامل دو بخش کلاسیک و ماجراجویی است. در حالت کلاسیک، بازیکن باید بلوک‌ها را در یک زمین  هشت در هشت مرتب کرده و امتیاز کسب کند. بلوک‌ها در اشکال مختلفی مانند مربع، مستطیل،  L شکل و T شکل ارائه می‌شوند و بازیکن باید با قراردادن بلوک‌های مختلف در کنار یکدیگر، ردیف‌ها و ستون‌ها را پرکرده و آنها را حذف نماید. با افزایش امتیاز، بلوک‌های جدید با اشکال پیچیده‌تر به زمین‌بازی اضافه می‌شوند و چالش‌های بازی سخت‌تر می‌شود. در این مرحله هدف بازیکن کسب بیشترین امتیاز در هر مرحله و ثبت رکورد جدید است. بازی به طور مداوم اشکال مختلفی از بلوک‌ها را ارائه می‌دهد و وقتی فضای بیشتری برای قراردادن بلوک‌های مکعبی روی تخته وجود نداشته باشد، بازی به پایان می‌رسد. در حالت ماجراجویی،  مراحل متنوع، چالش‌برانگیز و با درجه سختی متفاوت طراحی شده است که تنها در صورت اتصال به اینترنت فعال می‌شود.  در هر مرحله بازیکن با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شود که با انجام مأموریت‌های آن مرحله در بازی پیشرفت کرده و مراحل بالاتر برای او باز می‌شود.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android، IOS نام ناشر: Hungry Studio نام توسعه دهنده: Hungry Studio تاریخ انتشار: 2022/09/23 02/07/1399 تاریخ آخرین به روزرسانی: 2024/05/03 14/02/1403 نکات برجسته بازی: نیاز به اینترنت: ندارد؛ ولی در صورت اتصال به اینترنت امکانات بیشتری در بازی فعال می‌شود. امکانات آنلاین: اشتراک‌گذاری در سایر پیام‌رسان‌ها، تماشای تبلیغ

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد Block Blast Adventure Master

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!