• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

بیگانه‌ها مرا دیوانه کردند

بیگانه‌ها مرا دیوانه کردند

بررسی تخصصی بازی aliens drive me crazy

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیگانه‌ها مرا دیوانه کردند

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ماجرای بازی «بیگانه‌ها مرا دیوانه کردند» نجات کره زمین از دست فضایی‌ها است و طبیعتا در راه نجات زمین بازیکن باید با فضایی‌ها بجنگد و آن‌ها را از بین ببرد. در کنار ویژگی مثبت مقابله با بیگانه‌ها و نجات انسان‌ها، بازیکن باید فضایی‌ها را بکشد و ناچارا هر چیزی را که سر راهش باشد تخریب کند. وجود این خشونت‌ها در بازی و همچنین فضای مرموز و دلهره آور بازی باعث می‌شود این بازی برای بازیکنان زیر پانزده سال مناسب نباشد. نگاه ابزاری به گروگان‌ها نیز باعث القای ذهنیت اشتباه نسبت به وظایف انسانی و مسئولیت‌های اجتماعی در بازیکن می‌شود. رد کردن مراحل بازی نیازمند مهارت بالایی است و به همین علت بازیکن ممکن است گاهی با شکست‌های زیاد و متوالی در رد کردن یک مرحله مواجه بشود و همین مساله باعث کلافه شدن بازیکن و پرخاش او و یا حتی به خرید درون برنامه‌ای متمایل شود.

سال 2014 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت‌های درون بازی ظاهری دو بعدی دارند و جزئیات زیادی نمایش داده نمی‌شود ولی تنوع خشونت و دفعات آن در بازی زیاد است. بازیکن باید با ماشین خود یا با اسحله‌هایی که به دست می‌آورد، فضایی‌هایی که خود را به شکل دزد درآورده‌اند و آدم‌ها را گروگان گرفته‌اند را بکشد و در ازای کشتن آن‌ها پاداش دریافت می‌کند که نوعی محرک و مشوق خشونت محسوب می‌شود. همچنین کشتن فضایی‌ها یا کشته شدن کاراکتر اصلی بازی با نمایش خونریزی هر چند دو بعدی همراه است. برای طی کردن هر مرحله بازیکن به ناچار باید ساختمان‌های سر راه را نیز تخریب کند و انفجارهایی که در تخریب منازل اتفاق میوفتد هیجان انگیز و برای بازیکن جذاب است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

از ابتدای بازی و در فیلم ابتدای بازی، زمین مورد حمله فضایی‌ها قرار می‌گیرد و سپس ربوده شدن چند نفر توسط فضایی‌ها مشاهده می‌شود. پس از ربودن چند نفر که دزد هستند، فضایی‌ها خودشان را به شکل دزد‌ها (انسان‌ها) درمی‌آورند. پس از این ایجاد رعد و وحشت در فیلم ابتدای بازی دیده می‌شود. در منوی شروع بازی سعی شده است فضای مرموز و ترسناک حمله فضایی‌ها در آهنگ بازنمایی شود. در بازی اگر به مانعی برخورد شود و ماشین برای مدتی حرکت نکند یک دایناسور روباتی از پشت نزدیک می‌شود و به بازیکن حمله می‌کند و باعث می‌شود در هنگام عقب افتادن به بازیکن مخصوصا در سنین کم استرس و اضطراب وارد شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بازیکن در روند بازی باید گروگان‌هایی که توسط فضایی‌ها دستگیر شده‌اند را آزاد کند و در ازای آزاد کردن آن‌ها سکه دریافت می‌کند و نوع نگاه به آزاد کردن گروگان‌ها در بازی نگاه ابزاری است و آزاد کردن گروگان‌ها به عنوان یک وظیفه انسانی دیده نمی‌شود. همچنین طراحی کاراکتر بعضی از گروگان‌های زن، می‌‌تواند حساسیت برانگیز باشد.

جزئیات
مصرف گرایی

اگر بازیکن در حین بازی به اینترنت متصل باشد، تبلیغ‌های بسیاری زیادی در بازی نمایش داده می‌شود که البته چون بازی نیازی به آنلاین بودن ندارد، با قطع اتصال اینترنت این مشکل حل می‌شود. در این بازی همانند اکثر بازی‌هایی که پرداخت درون برنامه‌ای دارند می‌توان آیتم‌های بازی مثل اسحله و اسکین و ... را خریداری کرد. البته روند بازی به قدری دشوار و کند نیست که بازیکن را به سمت خرید درون برنامه‌ای جهت بدهد ولی اگر بازیکن صبر کمی داشته باشد، به خاطر دشواری نسبی بازی و شکست‌ خوردن در مراحل بازی، ممکن است به سمت خرید درون برنامه‌ای برود.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

طراحی حرکات بازی، ساده در نظر گرفته شده است و حرکات زیادی در بازی وجود ندارد اما نکته‌ای که میزان سهولت بازی را مشخص می‌کند این است که بردن هر مرحله، نیاز به مهارت و واکنش سریع دارد. شدت نیاز به مهارت در بردن هر مرحله، در قسمت پایانی هر مرحله به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند چرا که تعداد زیادی دشمن به سمت بازیکن شلیک می‌کنند و فضای کمی برای مانور دارد.

جزئیات
بازی پذیری

بازی دارای زمینه‌ای رقابتی با NPC(کاراکتر‌های کامپیوتری) ها است. با شکست و حذف کارکتر‌های کامپیوتری امتیاز یا همان سکه بیشتری به دست می‌اید و در پایان یک مرحله ، جنگ با غول بازی وجود دارد که بدون شکست دادن غول آن مرحله امکان رد کردن مرحله وجد ندارد. با گذراند مراحل دسترسی‌هایی به اسلحه‌های بیشتر و قوی‌تر ممکن می‌شود. تنها چالش بازی نابودی مقر فضایی‌ها در پایان هر بخش در هر مرحله می‌باشد. و نهایتا چالش بازی شکست دادن غول پایانی هر مرحله است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی «بیگانه‌ها مرا دیوانه کردند» به جهت اینکه از نظر یاددهی و نقاط مثبت بازی ضعیفی تلقی می‌شود و همچنین به خاطر خشونت‌هایی که در بازی وجود دارد برای سنین کمتر از پانزده سال توصیه نمی‌شود. وجود موجودات فضایی در بازی و اتفاقات تخیلی درون آن، مثل تغییر قیافه فضایی‌ها به شکل انسان‌ها، ممکن است اثر مخربی برای بازیکنان کم سن داشته باشد و ترس از موجودات فضایی، یا سوالات و ابهام‌هایی درباره آن‌ها در فرندانمان به وجود بیاورد. فضای مرموز بازی باعث شده است طراحی آهنگ زمینه بازی، کمی دلهره آور باشد و خوب است در حین بازی، صدای آن کم و یا کلا قطع باشد. آزاد کردن گروگان‌هایی که توسط فضایی‌ها اسیر شده‌اند باعث می‌شود آن‌ها به سکه و پاداش برای بازیکن تبدیل بشوند شاید در نگاه اول این اتفاق، تشویقی برای آزادی گروگان‌ها تلقی شود ولی وقتی به اختیاری بودن آزاد کردن گروگان‌ها فقط برای دریافت سکه دقت می‌کنیم، متوجه القای نگاه ابزاری در عوض نگاه انسان دوستانه و وظیفه انسانی در بازی می‌شویم همچنین لازم به ذکر است که طراحی کاراکتر بعضی از گروگان‌های زن می‌تواند حساسیت زا باشد. هدف کلی بازی نجات زمین است و در مسیر نجات زمین بازیکن باید با فضایی‌ها درگیر شود و آن‌ها را بکشد و ساختمان‌هایی که در مسیرش است را تخریب کند و در ازای آن پاداش می‌گیرد و این تشویق شدن با پاداش درون بازی می‌تواند باعث تقویت اثر خشونت بر بازیکن بشود.

خلاصه‌ی آن:

این بازی در عین اینکه ویژگی‌های آموزنده چندانی ندارد، بازی خشونت آمیزی محسوب می‌شود و برای سنین کم دلهره آور نیز هست. همچنین القای نگاه ابزاری به انسان‌ها در بازی می‌تواند اثر مخربی داشته باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

ما این بازی را برای بازیکنان زیر پانزده سال توصیه نمی‌کنیم ولی با این حال اگر این بازی را برای کودکان زیر ده سال تهیه کردید، توصیه می‌کنیم که درباره وجود داشتن یا نداشتن موجودات فضایی با فرزندتان گفت و گو کنید تا دچار ترس از موجودات فضایی نشوند و یا ابهامی برایشان پیش نیاید.

همچنین خوب است راجع به مسئولیت‌های اجتماعی و وظیفه‌های انسانی افراد در قبال هم با فرزندانتان در هر سنی که باشند صحبت کنید تا اثر نگاه ابزاری موجود در بازی کم بشود.

توصیه نهایی ما این است که درباره رفتار‌های خشونت آمیز و عواقبی که می‌تواند داشته باشد، با فرزندتان گفت و گو کنید تا هیجانات ناشی از اعمال این مدل از رفتارها در بازی، اثر کمتری بر فرزندتان بگذارد.

خلاصه‌ی آن:

پیشنهاد می‌کنیم اگر این بازی را برای فرزندتان تهیه کردید، درباره موجودات فضایی با کودکان زیر ده سالتان، مسئولیت‌های اجتماعی و وطیفه انسانی افراد در قبال هم و هم چنین رفتار‌های خشونت آمیز و پر خطر با فرزنداتان در هر سنی که باشند گفت و گو کنید.

ماجرای بازی

داستان بازی از جایی شروع می‌شود که فضایی‌ها به صورت ناگهانی به زمین حمله می‌کنند. اولین کار فضایی‌ها در زمین این است که خودشان را به شکل آدم‌ها دربیاورند. با یک انتخاب ناشیانه، چند سارق را می‌ربایند و خودشان را به شکل چند سارق در می‌آورند. حالا که به شکل آدم‌ها درآمدند بهترین فرصت برای حمله به زمین و غارت کردن آن است. حالا این وظیفه بازیکن است که با آنها بجنگد و زمین را از چنگ موجودات فضایی دربیاورد و انسان‌هایی که اسیر فضایی‌ها شده‌اند را هم نجات دهد، کسی که نه یک سرباز است و نه یک پلیس، بلکه یک آدم معمولی است. بازیکن برای اینکه به جنگ فضایی‌ها برود لازم است سلاح خودش را داشته باشد. اولین سلاح بازیکن، ماشین و تیر و کمانش است. باید با این دو سلاح با آدم فضایی ها بجنگد تا سکه‌هایی به دست بیاورد که با آنها بتواند سلاح‌های جدید و قوی‌تری بخرد. در راه نجات زمین غول‌هایی هستند که مانع می‌شوند و تا بازیکن آن‌ها را شکست ندهد نمی‌تواند زمین را نجات بدهد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): ios , android , windows 8 mobile

نام ناشر: cezary rajkowski

نام توسعه دهنده: rebel twins

تاریخ انتشار: 07/05/2014  -  17/02/1394

تاریخ آخرین به روزرسانی: 14/08/1399   -  04/11/2020

نیاز به اینترنت: ندارد.

امکانات آنلاین: خرید درون برنامه‌ای، امکان احیا مجدد با تماشای تبلیغ، نمایش تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد