• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی بازی یاران بهلول

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بهلول برای نجات جان امام موسی کاظم علیه‌السلام خودش را به دیوانگی زده و به سمت قلعه فرار کرده است. یاران او نمی‌گذارند بهلول به دست سربازان بیفتد و با استفاده از سلاح‌های متنوع از قلعه دفاع همه‌جانبه می‌کنند، در هر مرحله به چالش‌های بازی اضافه می‌شود و بازیکن باید با استراتژی مناسب و به‌موقع از قلعه دفاع کند. بازی معیار منفی ندارد. خرید درون برنامه‌ای نیز وجود دارد.

سال 1397 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

: برای دومین بار برنده جایزه بهترین بازی استراتژی در سیزدهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران به انتخاب داوران، برنده جایزه بهترین بازی استراتژی در دوازدهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران به انتخاب داوران، کاندید بهترین بازی استراتژی در دوازدهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران، نامزد چهارمین جشنواره بین‌المللی IMGA حوزه خاورمیانه، نامزد بهترین بازی ژانر استراتژی در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران، بیش از 100 هزار بار دانلود

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی توانسته گوشه‌ای از یک داستان تاریخی را برای کودکان به تصویر بکشد که در آن به ظلم‌ستیزی و دفاع اشاره دارد. با توجه به روایت تاریخی دینی در بازی، ارزش یاددهی در بازی پررنگ است. مشاهده پرتاب اشیا به نیت صدمه زدن و نابود کردن می‌تواند در کودکان زیر 7 سال، باعث تقلید شود و ترغیب شوند در واقعیت این حرکت را انجام دهند برخلاف دیگر بازی‌ها شاهد تبلیغات نیستیم اما خریدهای درون برنامه‌ای وجود دارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند عزیزتان در مورد داستان زندگی امامان و مخصوصاً با توجه به داستان این بازی، از امام موسی کاظم علیه‌السلام صحبت کنید.

از تاریخ و وقایع آن‌ها بگویید و کودکتان را با آن‌ها بیش‌تر آشنا کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

بهلول از شاگردان امام موسی کاظم علیه‌السلام است و در زمان هارون‌الرشید زندگی می‌کند. هارون‌الرشید از محبوبیت امام می‌ترسد و می‌خواهد ایشان را از میان بردارد؛ از بهلول می‌خواهد فرمان قتل امام را امضا کند. بهلول که نمی‌خواهد زیر بار چنین ظلمی برود خودش را به دیوانگی می‌زند، هارون‌الرشید به سربازانش دستور می‌دهد تا بهلول را دستگیر کنند. بهلول از دست سربازان هارون به داخل قلعه پناه برده است. یاران بهلول نباید اجازه دهند سربازان به قلعه نزدیک شوند و بهلول را دستگیر کنند. یاران بهلول برای دفاع سلاح‌هایی مانند سنگ، هندوانه، زنبور، سیب‌زمینی و گاو دارند که باید بتوانند از آن‌ها در موقعیت‌های مناسب و به‌جا استفاده کنند. مثلاً زمانی که تعداد سربازان زیاد می‌شود و به سمت قلعه هجوم می‌آورند باید با انتخاب گاو، آن‌ها را نابود کرد. گاو به سمت آن‌ها حمله می کند و مانع ورود آن‌ها می‌شود. یا زمانی که پرندگانی به سمت قلعه حمله می‌کنند با انتخاب زنبور، دسته‌ای از زنبورها به سمت پرنده‌ها حمله‌ور‌می شوند و آن‌ها را نابود می‌کنند. نکته مهم در پرتاب سنگ‌ها و هندوانه و یا سیب‌زمینی انتخاب زاویه درست برای هدف قرار دادن است؛ زیرا سلاح‌ها به تعداد محدودی در اختیار بازیکن قرار دارند و نباید آن‌ها را بیهوده و در زاویه اشتباه پرتاب کند. امکان خرید درون برنامه‌ای وجود دارد و از این طریق می‌شود سلاح و یا امکاناتی مانند در و حفاظ خریداری کرد.

جزئیات اثر

سیستم عامل (ها): android

نام توسعه دهنده: شبکه فرهنگی رافد

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد یاران بهلول

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>