• امروز : 12 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی بازی گوست رانر (Ghostrunner)

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

896 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

این بازی با ریتم تند و فضای مدرن و تخیلی خود روایتی در آینده را بازگو می‌کند که بازیکن در آن وظیفه نجات آدم‌ها را به عهده دارد و برای این امر باید پیوسته دشمنانش را به‌وسیله شمشیر و قابلیت‌های دیگرش بکشد و پیش برود. بازی خشونت پرتکرار و نسبتاً بالایی دارد و در مراحل نهایی ترسناک می‌شود. این بازی از آن دسته بازی‌هایی است که صدها بار در آن می‌بازید.

ژانر : اکشن

1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی ریتم تند و خشونت نسبتاً بالایی دارد و روند اصلی آن کشتن دشمنان به‌وسیله شمشیر است و بازی از این طریق پیش می‌رود.

بازی طراحی بسیار خوبی دارد و بازیکن را برای کنترل بازی اذیت نمی‌کند؛ اما مکانیزم بازی چندان راحت و ساده نیست و گاهی بازیکن ممکن است ده‌ها بار در طول یک مرحله بمیرد.

تعداد باخت‌های بازیکن در کل بازی ممکن است به صدها بار برسد، پس اگر روحیه فرزندتان مناسب تجربة چنین اتفاقی نیست در مورد این مطلب به او هشدار دهید.

زاویه دید بازی اول‌شخص است و این مورد باعث می‌شود خشونت بازی و کشتن شدن دشمنان از فاصله بسیار نزدیکی به نمایش درآید.

خلاصة آن: این بازی ریتم تند و خشونت نسبتاً بالایی دارد و روند اصلی آن کشتن دشمنان به‌وسیله شمشیر است و بازی از این طریق پیش می‌رود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندتان در مورد میزان خشونت بازی صحبت کنید. چه اتفاقاتی در بازی باعث بالارفتن خشونت آن می‌شود و اصلاً چه حدی از خشونت برای یک بازی قابل‌قبول است؟

خشونت چرا در بازی‌ها بکار می‌رود و بازی‌ساز چه مقصودی از طراحیِ این‌چنینی بازی‌اش دارد؟

اصلاً مواجه با خشونت زیاد چرا خوب نیست؟ چه مشکلی ایجاد می‌کند؟

باتوجه‌به اینکه بازیکن برای ردکردن هر مرحله چندین بار در آن می‌میرد و دوباره از ابتدا شروع می‌کند، از فرزندتان سؤال کنید چگونه می‌توانیم از اشتباهات گذشته‌مان درس بگیریم و می‌توانید به تجربه‌های منجر شده به شکست خودش اشاره کنید که حال برای او تبدیل به راه‌حل و تجربه‌ای تازه شده

خلاصة آن: اصلاً مواجه با خشونت زیاد چرا خوب نیست؟ چه مشکلی ایجاد می‌کند؟

ماجرای بازی

گوست‌رانر که شخصیت اصلی بازی است توسط شخصی به نام "معمار" راهنمایی می‌شود و دائماً با شخصیت‌های مختلف در حال صحبت است. هر کس که با او ارتباط می‌گیرد قصد استفاده از او یا کمک‌کردن به او یا کمک‌گرفتن از او را دارد. هدف اصلی بازیکن پیداکردن رهبر فاسد شهر است و سپس کشتن او. سبک بازی هک‌انداسلش است و ریتم بازی بسیار تند و سریع است و بازیکن باید با واکنش‌ها و تصمیمات سریع حرکت‌های خود را انتخاب کند تا بتواند به دشمنانش غلبه کند. بازیکن باید با تسلط به توانایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایش و همچنین گیم‌پلی بازی دشمنان را کشته و داستان بازی را پیش ببرد.

بازیکن با پیشرفت در بازی، قابلیت‌های بیشتری برای مبارزه به دست می‌آورد و باید برای ادامه از تمامی آنها استفاده کند. در این بازی، بازیکن از زاویه اول‌شخص با یک شمشیر به مبارزه با دشمنانش می‌پردازد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Amazon Luna،Xbox Series X and Series S،Microsoft Windows،Xbox One،GeForce Now،Nintendo Switch،PlayStation 5،PlayStation 4،

نام ناشر: 505 Games،All in! Games

نام توسعه دهنده: Slipgate Ironworks،3D Realms،All in! Games،One More Level،

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ 2020-10-27

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ 2022-11-03

نیاز به اینترنت:بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری در دسترس قرار می‌گیرد.

امکانات آنلاین: جدول رتبه بندی، خرید

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد گوست رانر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!