گلمراد

بررسی تخصصی بازی

گلمراد

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«گل‌مراد» بعد از ازدواج، به خانۀ پدری خود باز‌می‌گردد؛ ولی متوجه می‌شود که باید آن را بازسازی کند و لوازمی برای خانه بخرد. گل‌مراد در ازای حل‌کردن جورچین‌های سه‌تایی منابع لازم را برای بازی‌سازی خانه کسب می‌کند.

سال 1398 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این بازی محتوای خشونت‌آمیزی ندارد؛ اما در خط داستانی، اگر گل‌مراد با درخواست همسرش مخالفت کند، با او تندی می‌کند.

جزئیات
ترس

بازی محتوای ترسناکی ندارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

این بازی با دعوت بازیکن به خرید لوازم مختلف و عوض‌کردن وسایل قدیمی، مصرف‌گرایی را تشویق می‌کند. در این بازی، کسب درآمد صرفاً برای مصرف‌کردن است و در‌واقع گل‌مراد تنها زمانی کار می‌کند که بخواهد امتیاز و ثروت لازم برای تغییر لوازم منزل را کسب کند. جملات و ادبیات بین گل‌مراد، همسرش (الهام) و طوطی، سرشار از کلماتی است که مناسب خلوت‌های زوجین است، حتی گاهی ارجاعاتی به ناهنجاری‌های جنسی دارد.

ادامه متن
جزئیات
سهولت در استفاده

پیچیدگی بازی در‌ابتدا بسیار‌کم است، هر‌چند با پیش‌روی مراحل، دشوارتر می‌شود و بازیکن با چالش‌های مختلفی رو‌به‌رو می‌گردد.

جزئیات
ارزش آموزشی

بازی رویکرد آموزشی ندارد.

در مورد انواع ادبیاتی که با‌توجه به مخاطب انتخاب می‌کنیم با فرزندمان صحبت کنیم و بگوییم همان‌طور که انسان به نوعی‌که با دوستش صحبت می‌کند، با معلمش حرف نمی‌زند؛ با سایر نقش‌های اجتماعی از جمله همسرش نیز متفاوت سخن می‌گوید.

دربارۀ علت کار با فرزندمان صحبت کنیم و نظر او را دربارۀ انگیزه‌های مختلف کارکردن جویا شویم. با او از تفاوت بین کارکردن برای پول و کارکردن برای خدمت به مردم صحبت کنیم.

از فرزندمان بپرسیم به نظرش چه زمانی وقت خرید لوازم جدید است و با لوازم قبلی چه باید کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه