• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

گلمراد

بررسی تخصصی بازی

گلمراد

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
گلمراد

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

گلمراد بعد از ازدواج، به خانه پدری خود باز می‌گردد ولی متوجه می‌شود که باید آن را بازسازی کند، لوازم خانه بخرد. گلمراد در ازای حل کردن جورچین‌های سه‌تایی منابع لازم برای بازی‌سازی خانه را کسب می‌کند.

سال 0 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بازی محتوای خشونت‌آمیز ندارد اما در خط داستانی، اگر گلمراد با درخواست همسرش مخالفت کند، او تندی می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

جملات و ادبیات بین گلمراد، الهام و طوطی آنها، نامناسب و غیر اخلاقی‌ست.

جزئیات
آسانی بازی

پیچیدگی بازی در ابتدا بسیار کم است هر چند با پیشروی در مراحل بازی دشوارتر می‌شود و بازیکن با چالش‌های مختلفی رو به رو می‌گردد.

جزئیات
بازی پذیری

بازی تفننی‌ست که با داستان و چالش‌های گوناگون بازیکنانی که تمایل دارند، ماموریت پشت سر بگذارند را جذب می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

هر چند بازی از منظر فروشگاه‌ها، مناسب همه‌ی بازیکنان شناخته می‌شود ولی از نظر کودمو این بازی مناسب برای بالای سنین دبیرستان است؛ چرا که چالش‌های بازی به مرور سخت و سخت‌تر می‌شود و بازیکن برای پشت سر گذاشتن آنها باید مهارت بالایی داشته باشد یا اینکه از امکان پرداخت درون‌برنامه‌ای استفاده کند.

در بازی به طور تکرار شونده‌ای الهام، همسر گلمراد، از او می‌خواهد لوازم را عوض کند و اگر گلمراد لحظه‌ای مقاومت کند، با او بد اخلاقی می‌کند. گلمراد نیز تماما در اختیار امر و نهی‌های همسرش است که باعث می‌شود الگوهای نامناسبی از رابطه زن و شوهری در ذهن بازیکن شکل بگیرد. الگویی مبتنی بر رابطه یک طرفه؛ بنابراین والدین باید نسبت به تعاملی بودن رابطه زن و شوهر و ارتباط آنها به فرزندشان توجه دهند. مخصوصا که در اندک مواردی که گلمراد با همسرش مخالفت می‌کند، او با تندی و عصبانیت، بر خواسته‌اش اصرار می‌ورزد و گلمراد آن را اجرا می‌کند. این کار، باعث می‌شود که شیوه‌ی خواستن و الگوی نقشی در ذهن بازیکن اشتباه و نابه هنجار شکل گیرد.

خلاصه‌ی آن: بازی مناسب کودک و نوجوان کمتر از 16 سال نیست. ادبیات گفتگو در بازی نامناسب است. اصرار بار تعویض لوارم منزل بدون دلیل و ترویج مصرف گرایی از نکات منفی بازی است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در مورد انواع ادبیاتی که با توجه به مخاطب انتخاب می‌کنیم با فرزندمان صحبت کنیم و بگوییم همانطور که فرزند طوری که با دوستش، صحبت می‌کند، با معلمش حرف نمی‌زند؛ با سایر نقش‌های اجتماعی از جمله همسر متفاوت حرف می‌زند.

در مورد علت کار با فرزندمان صحبت کنیم و نظر او را در مورد انگیزه‌های مختلف کار کردن جویا شویم. با او از تفاوت بین کار کردن برای پول و کار کردن برای خدمت به مردم بگوییم.

از فرزندمان بپرسیم به نظرش چه زمانی وقت خرید لوازم جدید است و با لوازم قبلی باید چه کرد؟

خلاصه‌ی آن: درباره ی لحن و ادبیات متفاوت در انواع روابط با فرزند خود گفتگو کنید.

ماجرای بازی

بازی گلمراد داستان زندگی فردی به اسم گلمراد است که در کودکی پدر خویش را از دست می‌دهد و همراه مادر خود به جای دیگری نقل مکان می‌کند. سال‌ها بعد هنگامی که گلمراد قصد تشکیل خانواده دارد، به همراه همسر خود به خانه‌ی قدیمی پدری بازمی‌گردد تا با نوسازی آن زندگی مشترک خود را در این خانه شروع کنند. بازی نوسازی این خانه را روایت می‌کند.

روند اصلی بازی گلمراد، جور کردن جورچین‌هاست که در هر محله پیچیده‌تر می‌شود و چالش‌های مختلفی را پیش روی بازیکن قرار می‌دهد.

با پشت سر گذاشتن هر مرحله بازیکن امتیازی می‌گیرد که به وسیله آن می‌تواند کارهای بازسازی منزل را انجام دهد اما برای خرید لوازم نیاز به سکه دارد. بازیکن می‌تواند سکه و لوازم کمکی برای حل جورچین‌ها تهیه کند.

با هر تغییر، بازیکن امتیازی کسب می‌کند که سطح او را افزایش می‌دهد، در پایان هر سطح بازیکن به پاداشی داده می‌شود.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android

نام توسعه دهنده: مدریک گیمز

تاریخ آخرین به روزرسانی: 14/8/99

نیاز به اینترنت: ندارد

امکانات آنلاین: پرداخت درون‌برنامه‌ای، تماشای تبلیغ

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه