• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی بازی گلشیفته

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

با وصیت آقا جون خونه باغ به گلشیفته می‌رسد و او باید در طول 30 روز آنجا را تعمیر و بازسازی کند وگرنه دیگر وراث اجازه فروش خانه را پیدا می‌کنند. بازی در سی مرحله و هر مرحله با تعدادی سطح همراه است. خرید درون برنامه‌ای و تماشای تبلیغ وجود دارد. در برخی دیالوگ‌ها بین شخصیت‌های بازی صحبت‌هایی ردوبدل می‌شود که می‌تواند حساسیت‌برانگیز باشد.

سال 1399 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

گرافیک و موسیقی جذاب و ملموس

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

گلشیفته با گرافیک بسیار جذاب و ملموس طراحی‌شده و بازی اعتیادآوری محسوب می‌شود. تجمل‌گرایی، غیبت و چهارچوب نداشتن روابط شخصیت‌ها در بازی دیده می‌شود که می‌تواند در کودکان زیر 16 سال باعث الگوپذیری و درگیری‌های ذهنی شود. بهتر است در مورد زمان بازی با فرزندتان از قبل صحبت کنید. پرداخت درون برنامه‌ای و دریافت سکه رایگان از طریق تماشای تبلیغ هم وجود دارد. در گفتگوهایی که بین شخصیت‌های بازی انجام می‌گیرد گاهی صحبت‌هایی می‌شود که بعضاً حساسیت‌برانگیز است. اگر فرزند شما درگیر این بازی است و کوچکتر از رده‌سنی مجاز از طرف کدومو است پیشنهاد می‌شود بازی هایی مانند “TOY STORY DROP” که ارزیابی‌اش در کدومو است را به او پیشنهاد دهید تا آسیب های اجتماعی بازی کمتر شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با توجه به داستان بازی که درمورد بازسازی یک‌ خانه‌ی اجدادی است می‌توانید با فرزندتان در مورد حال و هوا و فضاهای معماری و به‌طورکلی زمان قدیم خانه‌های خودتان صحبت کنید. از او بپرسید معماری و سبک خانه‌های جدید را بیشتر می‌پسندد یا قدیمی‌تر هارا؟ فکر می‌کند کدام سبک صمیمی‌تر و باصفاتر بوده؟

درصورتی‌که فرزندتان برای گذراندن سریع‌تر مراحل از خرید درون برنامه‌ای استفاده می‌کند از او در مورد انگیزه‌اش از گذراندن مراحل به‌سرعت سؤال کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

آقا جون وصیت کرده است که خانه باغ به گلشیفته برسد، ولی شرط گذاشته که او باید بتواند در 30 روز خانه باغ را بازسازی کند و اشکالات را برطرف کند و خانه به همان صفا و زیبایی قدیم درآید. گلشیفته برای تعمیر خانه سی روز بیشتر فرصت ندارد. در غیر این صورت دیگر ورثه و عموهای گلشیفته می توانند برای خانه باغ هر تصمیمی بگیرند و یا حتی آن را بفروشند. گلشیفته با کمک شخصیت‌های مختلف که در طول بازی اضافه می‌شوند اقدام به ساختن و تعمیر خانه می‌کند. شخصیت‌هایی مثل عمو بهادر، پسر همسایه، شیرین و مهرداد؛ اما کمک اصلی و پیش برنده بازی در حقیقت بازیکن است. گلشیفته برای تعمیر هر قسمت از خانه به سکه نیازمند است و بازیکن باید بتواند سکه موردنیاز را فراهم کند. مثلاً برای تعمیر پنجره‌ها، تعمیر پنجره به لیست کارهای بازیکن اضافه می‌شود و او باید به لیست کارها رجوع کند و آن‌ها را انتخاب کند. بعد از انتخاب، بازیکن برای انجام کار موردنظر وارد فضای جدیدی ازگیم می‌شود. فضایی مانند پازل و معماهای جور کردنی. دقیقا مانند بازی انفجار مکعب‌ها. با کنار هم قرار دادن مکعب‌ها، آن‌ها منفجر می‌شوند و در هر مرحله باید سرعت انجام کار بالاتر برود و تعداد حرکت‌ها محدودیت دارتر می‌شود. مثلاً باید با 30 حرکت بتواند کل مکعب‌ها را نابود کند. اگر بازیکن در این قسمت از بازی موفق شود، مجدد به فضای خانه باغ و کنار گلشیفته برمی‌گردد و تعمیرات موردنظر را با استفاده از سکه جمع‌آوری‌شده اعمال می‌کند. در حقیقت این 30 روز مهلت گلشیفته 30 مرحله با سطح‌های مختلف برای بازیکن محسوب می‌شود. بازی خرید درون برنامه‌ای دارد و برای دریافت سکه رایگان می‌توان تبلیغات تماشا کر

جزئیات اثر

سیستم عامل (ها): android

نام توسعه دهنده: medrick

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد گلشیفته

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>