• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی بازی گذشته درون (The Past Within)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

5 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

554 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

یک بازی پازلی همکاری است که بازیکنان را به دو دوره زمانی مختلف می برد و از آنها می خواهد که با هم همکاری کنند و معماها را حل کنند. بازی برای سنین 12 سال به بالا مناسب است و دارای محتوایی است که ممکن است برای برخی از بازیکنان ترسناک باشد. مهمترین نکته ای که والدین باید در نظر داشته باشند این است که بازی نیاز به ارتباط گرفتن با یک بازیکن دیگر در دستگاه دیگری دارد.

ژانر : ماجرا جویی

1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

باید بدانید که بازی The Past Within یک بازی ماجراجویی و معمایی است که برای سنین 12 سال به بالا مناسب است. بازی دارای محتوایی است که ممکن است برای برخی از بازیکنان ترسناک باشد. بازی همچنین شامل برخی از موضوعات حساس مانند مرگ، خشونت، جادو، روانشناسی، و مذهب است. بازی به بازیکنان توصیه می کند که از یک برنامه چت یا ویدئویی برای ارتباط با همکار خود استفاده کنند، که ممکن است نیاز به نظارت شما والدین کدومویی باشد. یعنی فرزند شما تنها می‌تواند با ارتباط گرفتن با فرد دیگری بازی را پیش ببرد. این ارتباط می‌تواند در شبکه اجتماعی دیسکورد باشه یا بله. اما نیاز است که مدام با فردی در ارتباط باشد تا معماها را حل کند

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می توانید با فرزندتان درباره امنیت اینترنتی و رفتار مناسب با دیگر بازیکنان صحبت کنید و از او بخواهید که هرگونه مشکل یا نگرانی را با آنها در میان بگذارد.

می توانید بازی را روی دو دستگاه مجزا نصب کنید و از فرزندتان بخواهید که بازی را با شما به اشتراک بگذارد و از تجربه حل یک سری پازل و معمای جذاب لذت ببرید.

ماجرای بازی

داستان بازی درباره دختری به نام رُز  است که پس از مرگ پدرش، آلبرت، یک جعبه پازل را پیدا می‌کند. او باید با یک هم‌بازی که در آینده قرار دارد، با هم همکاری کند و از طریق یک صفحه کامپیوتری با هم ارتباط برقرار کنند. بازی شامل دو فصل است که در هر فصل چهار مرحله وجود دارد. در هر مرحله، بازیکنان باید با استفاده از سرنخ‌هایی که در محیط‌های مختلف پیدا می‌کنند، معماها را حل کنند و به هم کمک کنند. گیم پلی بازی به صورت اشاره و کلیک است و بازیکنان باید روی اشیاء و نقاط مختلف کلیک کنند و با هم تعامل داشته باشند. مکانیک های بازی شامل ، چرخاندن جعبه پازل، استفاده از ابزارهای مختلف و انجام کارهایی مانند روشن کردن شمع، باز کردن قفل، جمع آوری دندان‌ها و... . می‌توان گفت بازیکن با یک بازی همکاری دو نفره طرف است که برای بازی کردن نیاز به دو دستگاه مختلف دارد. یکی از بازیکنان در گذشته و دیگری در آینده قرار می‌گیرد و باید با هم ارتباط برقرار کنند و معماها را حل کنند. بازیکنان می‌توانند از هر روشی که دوست دارند برای ارتباط با هم استفاده کنند، مثلا از یک برنامه گفتگوی صوتی یا ویدئویی استفاده کنند. بازی نیاز به اینترنت ندارد. همچنین از حالت crossplay پشتیبانی می‌کند، یعنی بازیکنان می‌توانند با هر سیستم عاملی که دوست دارند بازی کنند.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): ویندوز، مک، اندروید، آی‌او‌اس و به زودی نینتندو سوییچ

نام ناشر: Rusty Lake

نام توسعه دهنده: Rusty Lake

تاریخ انتشار:   11 آبان 1401 / 2 نوامبر 2022

تاریخ آخرین به روزرسانی: روزرسانی    17 آبان 1401 / 8 نوامبر 2022

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد ولی با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌گردد.

امکانات آنلاین: چند نفره بازی کردن

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد گذشته درون

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!