• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی بازی گاداف‌وار(خدای جنگ) (God of War)

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

242 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

گاد اف وار یک عنوان اکشن ماجراجویی و کاملاً آفلاین است. مباحثی نظیر عشق والد به فرزند، تعهد، فداکاری و مقابله با ترس در بازی به‌وفور به چشم می‌خورند. مهم‌ترین نکته در بازی علاوه بر خشونت بی حدومرز، طرز برخورد اعضای خانواده با هم است. بازی به‌شدت روان، جذاب و منحصربه‌فرد بوده که می‌تواند هر مخاطبی را به خود جذب کند.

ژانر : اکشن

3 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

برنده ی جایزه ی بهترین بازی سال 2018

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فریا نمونة بارز کنترل گرایی بیش از حد والدین بر روی فرزندان است که اتفاقاً نتیجة عکس داده و باید از آن دوری کرد.
ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

مهم‌ترین نکته در بازی، طرز برخورد اعضای خانواده با هم است ... رفتار کریتوس با آترئوس، فریا با بالدور، فریا با اودین و کریتوس با زئوس. راجع به درست و غلط بودن این روابط و دلیلی که باعث این مشکلات شده با فرزندتان صحبت کنید.

شیوة برخورد کریتوس با اترئوس به‌عنوان یک پدر آیا درست است؟ آیا قاطعیت و خشونت در آموزش‌دادن فرزند، بهترین روش است؟

ادامه متن

ماجرای بازی

بازی «گاداف‌وار»، یک عنوان سریالی از اکشن ماجراجویی سوم شخص است که به صورت تک نفره دنبال می‌شود. کریتوس شخصیت ، یک فرمانده جنگی است که براساس یک سری پیچیدگی‌های داستانی همسر و دخترش را به قتل می‌رساند، پس از آن برای انتقام به سراغ خدایانی که باعث و بانی این کشتار بودند می رود تا جایی که همه خدایان را به قتل رسانده و این بار خودش خدای جنگ می‌شود.

داستان این نسخه از جایی شروع می‌شود که کریتوس برای فراموشی گذشته به سرزمینی جدیدی آمده است تا زندگی جدیدی به همراه همسر و فرزندش آغاز کند.اما اکنون، همسرش فوت کرده، کریتوس برای تحقق آخرین خواستة همسرش، جسد او را سوزانده و آماده می‌شود تا خاکسترش را با خود به قلة بالاترین کوه سرزمین ببرد. دراین‌بین کریتوس باید پسرش را نیز با خود ببرد که نوجوانی مغرور، بی‌تجربه و عصبی است. مبارزات مختلف و چالش‌های سختی پیشروی این 2 نفر قرار می‌گیرد که کریتوس باید در طی آن‌ها هم از آترئوس محافظت کند و هم او را آموزش دهد تا از کودکی خام و بی تجربه، فردی آماده برای زندگی واقعی و البته جنگجویی قابل، تبدیل شود. سفر این دو نفر به سرزمین‌های مختلف کشیده می‌شود و در این راه با افراد دیگری آشنا می‌شوند که هر یک نیز به هم مرتبط بوده و همانند کریتوس، با خانواده خود مشکل دارند. در تمام طول داستان، کریتوس تلاش می‌کند تا از گذشتة شوم خود فرار کند و نگذارد که آترئوس نیز از آن بویی ببرد. اما لحظاتی وجود دارد که کریتوس غرق در غم و ترس‌های گذشتة خود، حواسش پرت می‌شود و آترئوس باید به‌تنهایی کارها را انجام دهد. زمانی که آترئوس را از کریتوس می‌دزدند، کریتوس بر روی تمام ترس‌های گذشته‌اش پا می‌گذارد و با روبرو شدن با تمامی آن‌ها، برای نجات فرزندش قدم برمی‌دارد. این روبرویی با ترس‌های گذشته، هم باعث قوی‌تر شدن کریتوس می‌شود و هم باعث آزادشدن راه‌هایی در نقشة بازی می‌شود. همان‌طور که ذکر شد، بازیکن باید مسیری که بازی تعیین کرده است را طی کند، در محیط به جست و چو بپردازد و در مکان‌هایی مشخص، با دشمنان مبارزه کند. مبارزات بازی بسیار متنوع بوده و با دست‌خالی، تبر و شمشیر صورت می‌گیرد. فنونی که کریتوس استفاده می‌کند خونین، کشنده و بسیار خشن هستند؛ از قطع عضو با تبر گرفته تا له کردن سر با پا. در بین مسیر بازی، معماها مختلفی سر راه بازیکن قرار می‌گیرد که چندان آسان نیستند و برای حل کردن آن‌ها نیاز به تفکر است. همچنین مبارزات بازی شامل حمله، دفاع، ضد حمله و جاخالی دادن می‌شود که ترکیب این موارد نیازمند سرعت بالا و تفکر سریع است؛ مخصوصاً اگر بازیکن، بازی را بر روی درجات سختی بالا تجربه کند. مبارزات بازی سرعت خیلی بالایی ندارند؛ ولی برای آن که بتوان زنده از آن‌ها بیرون آمد، نیازمند عکس‌العمل بالا است.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، رایانه های شخصی

نام ناشر: سونی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد گاداف‌وار(خدای جنگ)

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!