• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی بازی کوری‌ران (KOORIRUN)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

227 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

این بازی بر اساس شخصیت رپر ایرانی به نام کوری ساخته شده است. کوری یک خواننده و رپر ایرانی است که با سبک «کوری‌راپ» شهرت یافته است. کوری در برخی از آهنگ‌هایش از کلمات و عبارات نامناسب، توهین‌آمیز و خشونت‌آمیز استفاده می‌کند و به مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران انتقاد می‌کند. مهمترین نکته‌ای که والدین باید دقت کنند این است که بچه‌هایشان از کوری الگو نگیرند و با آن‌ها درباره موسیقی و هنر گفتگو کنند.

1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند که این بازی بر اساس شخصیت یک خواننده رپ ایرانی ساخته شده است. کوری یک رپر است که از موسیقی برای بیان افکار خود استفاده می‌کند. لازم است بدانید او نماینده تمام جوانان ایران نیست و نظرات و ارزش‌های او ممکن است با آنچه شما برای بچه‌هاتان می‌خواهید متفاوت باشد. بیشتر افرادی سراغ این بازی می‌روند که خواننده و آهنگ‌های او را بشناسند اما این امکان هم وجود دارد که با نصب این بازی فرزندتان نسبت به این شخصیت کنجکاو شود و درباره او و آهنگ‌هایش تحقیق کند و به سراغ موسیقی این خواننده برود. بچه‌ها در نوجوانی به دنبال شناسایی خود هستند و ممکن است از شخصیت‌هایی که در بازی‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها یا موسیقی دیده یا شنیده‌اند الهام بگیرند. این شخصیت‌ها ممکن است به آن‌ها احساس تعلق، اعتماد به نفس، ارزش و هدف بدهند. بچه‌ها ممکن است از شخصیت‌های مورد علاقه‌شان تقلید کنند، به آن‌ها شبیه شوند، با آن@ها همدلی کنند یا از آن‌ها یاد بگیرند.

با توجه به آنچه گفته شد لازم است بدانید:

 کوری در برخی از آهنگ‌هایش از کلمات و عبارات نامناسب، توهین‌آمیز و خشونت‌آمیز استفاده می‌کند. این ممکن است بر روی رفتار، گفتار و روحیه بچه‌هاتان تأثیر منفی بگذارد و باعث شود که احترام به خود و دیگران را از دست بدهند.

همچنین کوری در برخی از آهنگ‌هایش به مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران انتقاد می‌کند. این ممکن است بر روی دیدگاه، اعتقاد و هویت بچه‌هاتان تأثیر منفی بگذارد و باعث شود که از وطن و ملت خود دور شوند.

کوری در برخی از آهنگ‌هایش به مصرف مواد مخدر، الکل و دخانیات تشویق می‌کند. این ممکن است بر روی سلامت، عقل و اخلاق بچه‌هاتان تأثیر منفی بگذارد و باعث شود که به اعتیاد و بیماری دچار شوند.

با توجه به آنچه گفته شد بهتر است اگر فرزندتان به این مدل بازی‌های رانر بدون پایان علاقه‌مند است به سراغ عناوین دیگری برود.

بازی KOORIRUN یک بازی سرگرم‌کننده است که خشونت، ترس و ناهنجاری اجتماعی ندارد. بازی می‌تواند به کودکان کمک کند که مهارت‌های حرکتی، تمرکز و واکنش سریع خود را تقویت کنند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

ابتدا درباره بازی و اطلاعاتی که او درباره این خواننده دارد از فرزندتان سوال کنید. اگر خواننده را نمی‌شناخت و کنجکاوی خاصی نداشت ممکن است نیازی نباشد که حساسیت ویژه‌ای داشته باشید. چون فرزندتان به چشم یک بازی صرف به ماجرا نگاه می‌کند. اما اگر از ماهیت شخصیت آگاهی داشت لازم است درباره دلیل علاقه فرزندتان به این سبک موسیقی از او سوال بپرسید و تا حد امکان در فضای صمیمی درباره احساسات فرزندتان بدانید تا بتوانید بدون قضاوت‌کردن و در فضای همدلانه از نظرات فرزندتان آگاه شوید.

ماجرای بازی

بازی داستان خاصی ندارد، در بخشی از تبلیغات بازی نشان می‌دهد که کوری شخصیت بازی از دست پلیس‌ها در حال فرار است. بازیکن باید با شخصیت کوروش در خیابان‌های زمستانی بدود، الماس‌ها و سکه‌های کوری را جمع کند و از موانع جلوگیری کند. گیم پلی بازی ساده و سرگرم‌کننده است. بازیکن باید با لمس صفحه نمایش به چپ و راست حرکت کند و با پریدن و خم شدن از برخورد با ماشین‌ها، تابلوها و سایر موانع اجتناب کند. مکانیک بازی شامل افزایش سرعت، تغییر مسیر و انفجارهایی است که باعث می‌شود بیشتر به چالش کشیده شوید.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): آی‌اواس، اندروید

نام ناشر: Micrer LLC

نام توسعه دهنده: Bardia Zadeh

تاریخ آخرین به روزرسانی:

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد ولی با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌گردد.

امکانات آنلاین: تبلیغ، جدول رتبه‌بندی

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کوری‌ران

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!