• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی بازی کلاچ (Clutch)

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

    این بازی در ژانر مسابقه‌ای و تفننی طراحی شده است که به دو صورت تک‌نفره و چندنفره و آفلاین قابل اجرا و بازی است. شامل مقادیری خشونت و تخریب اموال عمومی در خیابان‌ها و قانون‌شکنی در مأموریت‌های جانبی است و تماشای ویدئوی تبلیغاتی و پرداخت درون برنامه‌ای هم در آن وجود دارد. بازیکن در این بازی می‌تواند خودروی خود را شخصی‌سازی کند و تجهیزات بخرد و یا حتی خودروی خود را عوض کند!

سال 2019 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 8 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

یک بازی ایرانی در سبک اتومبیل‌رانی است که موفق شده نظرات مثبت بسیاری از بازیکنان و کاربران مایکت و بازار را به خود جذب کند و در مایکت 4 میلیون نصب موفق و در بازار 1 میلیون نصب موفق داشته است و توانسته نمره‌ی 4.6 را از کاربران در مایکت و 4.7 در بازار، کسب کند. مهم‌ترین ویژگی بازی کلاچ که از عوامل اصلی جذب بازیکنان ایرانی نیز محسوب می‌شود، فضاسازی و اتومبیل‌های بومی برای مخاطبان ایرانی است. بازی سعی دارد تا با ایجاد محیط‌های شهری آشنا و طراحی ماشین‌‌هایی که به طور معمول در سطح شهر مشاهده یا استفاده می‌کنیم، ارتباط نزدیکی با بازیکنان خود برقرار کند.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی کدومو؛ این بازی در ژانر مسابقه‌ای و تفننی می‌باشد که با ماهیت رانندگی در سطح شهر طراحی و بومی‌سازی شده است و به دو صورت تک‌نفره آفلاین و چندنفره قابل بازی است که در بخش تک‌نفره فرزند شما بعد از انتخاب خودرو و شخصی‌سازی آن که شامل خریدن تجهیزات و تغییر دادن خودرو به شیوه‌ی دلخواه و حتی انتخاب و خرید خودروی جدید می‌باشد که در هر بخشی، بازی از فرزندتان تقاضای الماس و سکه کند و وی به مقدار کافی نداشته باشد، باید پرداخت درون برنامه‌ای برای خرید سکه و الماس انجام دهد. برخی از این تجهیزات در بازی استفاده‌ی خاصی ندارند و خرید آن‌ها فقط نوعی تجمل‌گرایی محسوب می‌شود. بازی، همچنین؛ امکان پخش ویدئوی تبلیغاتی را دارد و اگر فرزند شما آنلاین باشد نیز تبلیغات حین بازی برای وی پخش خواهند شد. در بخش تجهیزات جانبی بازی مجموعه برچسب‌هایی قابل خریداری هستند که برخی از آن‌ها حامل پیام‌های خشونت‌آمیز و بعضاً کمی رعب‌آور مانند عکس اسکلت به رنگ مشکی می‌باشند. همچنین؛ در این بازی خسارت به اموال عمومی با کمترین بی‌دقتی مشاهده می‌شود و از مأموریت‌هایی که به فرزند شما داده می‌شود می‌توان، حمل محموله از مبدأ به مقصدی مشخص به دور از دید پلیس را نام برد که به‌نوعی قانون‌شکنی و ناهنجاری محسوب می‌شود. در بخش بازی چندنفره نیز فرزندتان می‌تواند با اتصال به یک شبکه مشترک وای فای در یک محل مشترک با چندی از دوستانش گروهی را در بازی تشکیل دهد و به آن بپیوندد و بازی رقابتی و مسابقه‌ای را در آن‌جا شروع کند. بازی، برای ورود به این بخش‌ها از فرزندتان می‌خواهد که در سرویس گیم ثبت‌نام کند و از آن طریق بتواند در جدول رتبه‌بندی قرار بگیرد و دیتای بازی را ذخیره کند. در ضمن، بازی نیاز به 2 گیگ رم آزاد برای نصب و ذخیره دیتا دارد و تنظیمات هم امکان تنظیم بسیاری از بخش‌ها را به فرزندتان می‌دهد.

خلاصه‌ی آن: این بازی در ژانر تفننی و مسابقه‌ای می‌باشد که ماهیت رانندگی در سطح شهر را دارد و فضای بازی ایرانی است که به صورت تک‌نفره و چندنفره و به صورت آفلاین، قابل اجرا می‌باشد و شامل مقادیری خشونت و قانون‌شکنی و همچنین مصرف‌گرایی و پرداخت درون برنامه‌ای می‌باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند دلبندتان راجع به ماهیت بازی و رانندگی و قوانین راهنمایی رانندگی در سطح شهر صحبت کنید و از وی بخواهید قوانین راهنمایی رانندگی را برایتان مثال بزند.

 اجزای داخل کابین خودرو و پدال‌های ضروری را از روی تصویر از وی پرسیده و کارکرد آن را به او یاد بدهید.

ادامه متن

ماجرای بازی

  این بازی یک بازی در ژانر مسابقه‌ای و تفننی می‌باشد که بازیکن با ورود به این بازی با دو گزینه روبرو می‌باشد که گزینه‌ی اول، بازی کردن به صورت آفلاین و تک‌نفره است و گزینه‌ی دوم بازی کردن به صورت چندنفره‌ی محلی می‌باشد که لازم است بازیکن و چند نفر از دوستان به یک شبکه وصل شوند و وارد بازی شوند. در وهله‌ی اول، بازیکن با اتصال به اینترنت می‌تواند ثبت‌نام کرده و از سرویس گیم استفاده نماید، به این صورت که یک ایمیل معتبر بدهد و ثبت‌نام کند و از آن پس بتواند بازی را روی سیستم خود ذخیره‌سازی کند و از آن طریق بتواند چندنفره بازی کرده و جدول رتبه‌بندی را ببیند. بازیکن در اول کار باید خودروی خود را انتخاب نماید و با فشردن گزینه‌ی شخصی‌سازی به تجهیزات و امکانات خودروی انتخابی خود بیفزاید و آن را مطابق میل خود تغییر دهد. اگرچه که برای استفاده از بعضی تجهیزات بازی و خرید خودروی جدید از بازیکن پرداخت سکه و الماس طلب می‌کند که بازیکن در صورت نداشتن باید پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشد و مقادیری سکه و الماس برای خود تهیه کند. در بخش تجهیزات، امکان خرید مجموعه برچسب‌هایی وجود دارد که تعدادی از آن‌ها حامل پیام‌های خشونت‌آمیز هستند و مقادیری از آنان ممکن است باعث ترس بازیکن کم سن شوند. همچنین؛ در این بازی تخریب اموال عمومی در سطح شهر و خیابان رخ می‌دهد و هنگام فرار از پلیس نیز ممکن است ترس و دلهره بر بازیکن مستولی شود. همچنین، امکان تماشای ویدئوی تبلیغاتی و عضو شدن در شبکه‌های اجتماعی هم در بازی وجود دارد و تبلیغات نیز هنگام آنلاین بودن در حین بازی مدام گوشه‌ی تصویر می‌‌آیند و مزاحمت ایجاد می‌کنند. بازیکن در صورت انتخاب بازی تک‌نفره، بازیکن وارد شهر شده و باید مطابق نقشه که گوشه‌ی تصویر است پیش رود و هنگام تمام شدن بنزین باید بنزین خریداری کرده و حتی کوچک‌ترین چیزها مثل راهنما زدن و فلاشر زدن نیز در آن تعبیه شده و امکان کنترل توسط بازیکن را دارد. در حین بازی مأموریت‌هایی نیز به بازیکن می‌خورد که شامل رساندن محموله‌ی خاص به مقصد مشخصی می‌باشد که باید به دور از دیدگان پلیس انجام شود که این خود به نوعی هنجار شکنی می‌باشد یا باید ماشینی را از یک نمایشگاه برداشته و به نمایشگاه دیگری ببرد و مزد دریافت کند. بخش چندنفره نیز با اتصال به یک شبکه وایفای با دوستان انجام می‌شود که یکی از بازیکنان باید گروهی ساخته و دیگر بازیکنان با سرچ نام آن گروه، به گروه می‌پیوندند و بازی چندنفره را تجربه کنند و دوستان می‌توانند با یکدیگر به رقابت بپردازند و قدرت خود و ماشین خود را به رخ یکدیگر بکشند. این بازی می‌تواند علاوه بر هماهنگی چشم و دست و افزایش دقت و تمرکز که ثمره‌ی توجه و فشار دادن هم‌زمان فرمان و پدال گاز و کلاچ است، آشنایی هرچه بیشتر با تولید و خودروی ملی را فراهم سازد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android

نام ناشر: استودیوی بازی‌سازی نوموگیم

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : mohammd hosein ebrahimi

۲ آبان ۱۴۰۰

مناسب سن 8 +
گزارش نظر

چیز بدی درونش دیده نمیشه

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد کلاچ

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>