• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی بازی کلاسترداک (Clusterduck)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

245 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

این بازی یک بازی جمع‌آوری و نژادپروری اردک‌ها است که در آن شما باید اردک‌های عجیب و غریب با ویژگی‌های تصادفی بسازید و آن‌ها را به سوراخی در محوطه بفرستید تا اردک‌های نفرین شده و هیولاهایی را کشف کنید. این بازی خشونت، ترس، ناهنجاری اجتماعی و مصرفگرایی زیادی ندارد. اما مهمترین نکته ای که والدین باید در استفاده فرزندشان دقت کنند این است که فرزندان خود را از بازی معتاد نکنند و زمان مناسبی را برای بازی تعیین کنند.

ژانر : تفننی

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی خشونت، ترس، ناهنجاری اجتماعی زیادی ندارد و می‌تواند خلاقیت و کنجکاوی فرزندان را تقویت کند. اما والدین باید مراقب باشند که فرزندان خود را از بازی معتاد نکنند و زمان مناسبی را برای بازی تعیین کنند. تبلیغات در حین بازی بسیار زیاد و گاهی غیر قابل کنترل است. نیاز است قبل از بازی کردن اینترنت دستگاه را خاموش شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چه اردک‌هایی را دوست دارند و چرا. چه اردک‌هایی را نمی‌پسند ند و چرا. چه اردک‌هایی را به سوراخ فرستاده‌اند و چه اردک‌هایی را از آنجا گرفته‌اند

از فرزندان خود بپرسید که چه احساسی را درباره بازی دارند و چه چیزی را در بازی دوست دارند یا نمی‌پسندند.

به فرزندان خود بگویید که بازی یک فعالیت سرگرم‌کننده است و نباید از آن بیش از حد استفاده کنند و زمان خود را با فعالیت‌های دیگری مانند درس خواندن، ورزش کردن، بازی کردن با دوستان و غیره تقسیم کنند.

ماجرای بازی

این بازی داستان مشخصی ندارد و فقط بر روی گیم پلی تمرکز دارد. گیم پلی بازی به این شکل است که بازیکن باید تخم‌های اردک را لمس کند تا بیرون بیایند و اردک‌های جدید را به محوطه خود اضافه کند. هر اردک می‌تواند سه قسمت مختلف داشته باشد: سر، بدن و دم. هر قسمت می‌تواند یکی از چندین ویژگی مختلف داشته باشد، مانند شمشیر، چراغ جادو، چشم‌های لیزری و غیره. بازیکن می‌تواند اردک‌های خود را در محوطه قرار دهد یا آن‌ها را به سوراخی در محوطه بفرستد. اگر اردک‌های کافی را به سوراخ بفرستد، می‌تواند اردک‌های نفرین شده و هیولاهایی را که از آنجا بیرون می‌آیند جمع‌آوری کند. این بازی بر روی عناصر تصادفی و تولید محتوا تمرکز دارد و هدف اصلی آن کشف اردک‌های جدید و خنده‌دار است.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): اندروید، ای‌اواس

نام ناشر: pikpok

نام توسعه دهنده: pikpok

تاریخ انتشار: ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی یا ۲۵ آذر ۱۳۹۹ شمسی

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی یا ۱۶ آذر ۱۴۰۲ شمسی

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد ولی با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌گردد.

امکانات آنلاین: خرید، تبلیغات، اشتراک گذاری

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کلاسترداک

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!