• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

کابوس دشمن

بررسی تخصصی بازی

کابوس دشمن

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

جنگ بین مدافعین حرم و تکفیری‌ها است که در صورت همراه شدن بازی با توضیح والدین می‌تواند ارزشمند باشد. بازی توضیح درستی راجع به چرایی اتفاق افتادن این جنگ نمی‌دهد راجع به آن با فرزنداتان صحبت کنید. امتیاز بدست آمده توسط بازیکن بسیار کم است و بازیکن به خرید درون‌برنامه‌ای ترغیب می‌شود و در عین حال دارای تبلیغات زیاد است. طراحی بازی بسیار ساده است.

سال ۱۳۹۵ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
بازی در جهت مقابله و جنگ با دشمنان تکفیری و داعشی ها تولید شده.
جزئیات
خشونت

در این بازی هدف کشتن و از بین بردن دشمنان (افراد داعشی) است. کارکترهای مختلفی با رده‌های مختلف در نیروهای مسلح ایران در این بازی وجود دارد که بازیکن میتواند با پولی که از تمام کردن مراحل به دست می‌آید، (و یا پرداخت درون برنامه ای) آنها را بخرد و با این افراد به جنگ دشمنان برود. جنگیدن در این بازی از طریق اسلحه های مختلف و نارجنک و توپخانه اتفاق می‌افتد. دشمنان هم قابلیت شلیک به بازیکن و پرتاب نارنجک به سمت او را دارند. خشونت جزئی شنیداری بصورت فریاد دشمنان به عربی و دستور برای کشتن بازیکن وجود دارند.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بدلیل بالا بودن قیمت موارد قابل خرید بازی (مانند مراحل اصلی) و کم بودن پول بدست آمده از مراحل بازی، بازیکن ترغیب به خرید می‌شود. پیشنهاد خرید موارد مختلف داخل بازی بطور مستمر داده می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

روند بازی روان نیست و با استفاده از پول داخل بازی خیلی نمی‌شود روند بازی را راحت کرد. طراحی دکمه‌ها و فهرست‌های بازی قدیمی است. سیستم تیراندازی بسیار ساده طراحی شده است و بصورت خودکار انجام می‌گیرد، فقط کافی است بازیکن دشمن را انتخاب کند.

جزئیات
بازی پذیری

بازی برای بازیکن رقابتی تا حدی جذابیت دارد.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی جنگی است و بازیکن به کشتن تکفیری ها و داعشی ها می‌پردازد و  کارکترهای قابل انتخاب بازیکن از افراد نیروهای مسلح ایران هستند. بازیکن قابلیت خرید درون برنامه ای دارد و بدلیل کافی نبودن امتیازات بدست آمده داخل بازی، بازیکن با خرید درون‌برنامه‌ای می‌تواند بسیار ساده تر و سریع تر پیش برود. با توجه به اینکه، نیروهای سطح پایین پلیس و ارتشی هستند و نیروهای سطح بالا، امنیتی و پاسدار، ممکن است تفاوتی بین نیروهای مسلح در ذهن بازیکن شکل بگیرد. با فرزند خود راجع به ارزشمند بودن هر کدام از نیروهای مسلح صحبت کنید و اینکه هرکدام از این مسئولیت‌ها دارای ارزش ذاتی هستند. صدای دشمانان در بازی عربی است و بازیکن فکر می‌کند تکفری‌ها همه عرب هستند، درباره‌ی این موضوع به فرزندتان تذکر دهید.

خلاصه‌ی آن: بازی جنگی است و بازیکن به کشتن تکفیری ها و داعشی ها میپردازد. بازی دارای خرید درون برنامه ای است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره ی چرایی انجام این جنگ و طرف های درگیر در این جنگ با فرزاندان خود گفته گو کنید. در مورد بحث اعتقادی و لزوم انجام این مبارزه و شهیدان این راه و شخصیت های بزرگ که در این راه بودند (مانند سردار سلیمانی که در بازی حضور دارد) صحبت کنید. در مورد خرید درون برنامه ای و پیشنهادات بازی نظر فرزند خود را بخواهید که آیا این خرید بنظر او درست است و هدف او از این خرید چیست؟ میتوانید مفهوم کمک به افراد بازی سازی که داخلی هستند و بازی هایشان اهداف خوبی را دنبال میکند را به فرزندتان منتقل کنید.در مورد اینکه جنگ و خشونت، آخرین راه حل است و برای اسلحه به دست شدن باید دلیل جدی داشت با فرزندتان صحبت کنید.

خلاصه‌ی آن: درباره ی چرایی انجام این جنگ با فرزاندان خود گفته گو کنید. در مورد لزوم انجام این مبارزه و شهیدان این راه صحبت کنید. در مورد خرید درون برنامه ای صحبت کنید.

ماجرای بازی

بازیکن در نقش مدافعان حرم با تکفیری‌ها می‌جنگد و با اتمام هر مرحله مقداری پول به بازیکن داده می‌شود و بعد از مدتی بازیکن می‌تواند برخی قابلیت‌های بازی را مانند شخصیت جدید خریداری کند.

جزئیات بازی

نام توسعه دهنده: خاطره سازان 2

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۹۹/۰۷/۲۱

نیاز به اینترنت: بدون اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود

امکانات آنلاین: امکان پرداخت درون برنامه ای و اشتراک گذاری امتیاز و دیدن امتیازات بقیه بازیکنان

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه