• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

چشم انداز گلف

چشم انداز گلف

بررسی تخصصی بازی vista golf

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
چشم انداز گلف

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تبلیغات زیاد این بازی به‌صورت مداوم در بین مراحل بازی نمایش داده می‌شوند و حتی گاهاً دارای نکاتی هستند که برای بازیکن مناسب نمی‌باشد. برای حذف تبلیغات می‌شود از گزینه‌ی حذف تبلیغ، که آن هم یک مرحله در میان فعال می‌شود استفاده کرد و یا با پرداخت مبلغی به دلار از شر تبلیغات خلاص شد. این بازی بر روی مهارت نشانه گیری بازیکن اثر مثبت دارد. همچنین توجه به شبکه‌ی اجتماعی درون بازی لازم به نظر می‌رسد.

سال 2017 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دارار بودن بیش از دو میلیارد مرحله
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش تبلیغات در میان بازی که گاها در آن‌ها ناهنجاری‌هایی دیده می‌شود که برای بازیکن مناسب نیست.

جزئیات
مصرف گرایی

تبلیغات در این بازی مداوم و بدون خواست بازیکن نمایش داده می‌شوند. بازیکن برای اینکه از شر تبلیغات خلاص شود یا باید اینترنت دستگاه را قطع کند و یا باید مبلغی پول خرج کند که البته این مبلغ به دلار است. در هر مرحله فقط یک بار می‌تواند گزینه‌ی حذف تبلیغ را فعال کند ولی در عوض در مرحله‌ی بعدی این گزینه برای اون وجود نخواهد داشت و تبلیغ بدون خواست بازیکن نمایش داده خواهد شد و مجددا برای مرحله‌ی بعد، این گزینه نمایش داده خواهد شد. برای استفاده از فرصت بازگشت مرحله نیز بازیکن مجبور به دیدن تبلیغ است تا بتواند از آن گزینه استفاده کند. هرچند نیاز جدی به استفاده از این گزینه در بازی احساس نمی‌شود و تنها دوبار هم می‌شود در مدت زمان مشخصی از این گزینه استفده کرد.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

نشانه گیری دقیق برای اینکه توپ گلف را در کمترین تعداد حرکت بشود به نقطه‌ی پایان رساند بخشی از مهارت لازم برای این بازی است. همین مساله باعث می‌شود مهارت نشانه گیری بازیکن تقویت شود. نکته‌ی دیگر این است که نحوه‌ی بازتاب توپ گلف در برخورد با دیواره‌های مسیر باعث ایجاد درک شهودی نسبت به پدیده بازتاب و تکانه اجسام می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

حرکاتی که لازم است در این بازی انجام شود در ابتدای بازی به خوبی آموزش داده می‌شود. هدف نهایی مراحل بازی این است که بازیکن بتواند توپ گلف را به داخل سوراخ بیندازد. برای این کار بازیکن باید در محدوده‌ای که با دایره‌ای دور توپ مشخص شده است، دست خود را روی صفحه بکشد تا جهت و قدرت ضربه به توپ مشخص شود و سپس با رها کردن دست خود، توپ شروع به حرکت می‌کند. برای اینکه بازیکن بتواند ضربه‌ی بهتری به توپ وارد کند با زوم بر روی صفحه و یا چرخش زاویه‌ی دوربین می‌تواند جهت بهتری را برای ضربه زدن پیدا کند. در بازی دو بخش که رویدادهای هفتگی و روزانه‌ی بازی را تشکیل می‌دهند نیز وحود دارند که نتیجه‌ی امتیاز آن‌ها در جدول رتبه بندی بازی مؤثر است.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

امتیازی که بازیکن در دو رویداد هفتگی و روزانه‌ی بازی به دست می‌آورد، رتبه‌ی او را در جدول رتبه بندی مشخص می‌کند و امکان رقابت با دیگر بازیکنان را به او می‌دهد. همچنین لینک ورود به یک شبکه‌ی اجتماعی گوشه‌ی پنل بازی وجود دارد که با ورود به آن بازیکن می‌تواند با دیگر بازیکنان به صحبت بپردازد.

آنچه لازم است والدین بدانند

تبلیغات در این بازی به صورت مداوم و بدون خواست بازیکن نمایش داده می‌شوند و گاهاً در میان آن‌ها نیز نکاتی وجود دارد که برای بازیکن مناسب نیستند. برای اینکه بازیکن بتواند از شر این تبلیغات خلاص شود یا باید از گزینه‌ی حذف تبلیغ که در مراحل بازی نمایش داده می‌شود استفاده کند، که آن هم یک مرحله در میان قابل استفاده است، و یا می‌توان با پرداخت مبلغی به دلار، این تبلیغات را به کلی حذف کرد. البته راه حل ساده و کم هزینه‌تر قطع اتصال اینترنت است. برای پیروزی در این بازی، نیاز است تا بازیکن مهارت نشانه‌گیری خوبی داشته باشد و در کنار آن بتواند قدرت ضربه‌ی خود را نیز تنظیم کند. در صورتی که بازیکن پس از ضربه زدن به توپ از ضربه‌ی خود راضی نباشد، می‌تواند از یکی از دو امکان بازگشت حرکت (undo) استفاده کند که برای آن هم باید ابتدا یک تبلیغ تماشا کند. اگر دو امکان بازگشت حرکت بازیکن تمام شود، باید کمی صبر کند تا دوباره این امکان برای او فعال شود. به عنوان یک نکته‌ی مثبت می‌توان به تقویت مهارت نشانه گیری بازیکن و درک شهودی از بازگشت اجسام در برخورد با دیواره‌ها اشاره کرد. نکته‌ی حساسیت برانگیز بازی شبکه‌ی اجتماعی هست که گزینه‌ی ورود به آن در گوشه‌ی سمت چپ و بالای پنل بازی قابل مشاهده است. ورود به یک شبکه‌ی اجتماعی ممکن است باعث آشنایی فرزند شما با افراد ناشناس و غیر قابل اعتماد شود و از همین نظر توجه به این نکته بسیار ضروری است و نیاز به همراهی با فرزندتان در زمان بازی هست تا حواستان باشد با ورود به این اپلیکیشن درگیر تبعات منفی آن نشود. رده‌ی سنی بالای بازی نیز، نه به خاطر نکات منفی زیاد، بلکه به علت وجود همین اپلیکیشن است.

خلاصه‌ی آن:

نمایش مداوم تبلیغات در بازی که در میان آن هم گاها تبلیغاتی نمایش داده می‌شوند که در آن‌ها نکاتی وجود دارد که مناسب سن بازیکن نمی‌باشد. برای حذف این تبلیغات بازیکن باید مبلغی را به دلار پرداخت کند تا از شر تبلیغات خلاص شود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

انجام این بازی می‌تواند زمینه‌ی خوبی برای آشنایی فرزند شما با ورزش‌های گوناگون باشد. پیشنهاد می‌کنیم از این فرصت استفاده کنید و با بهره‌گیری از زمینه‌ی ورزشی بازی، استعداد و علاقه‌ی فرزند خود به ورزشی که برای او مناسب است را پیدا کنید. در کنار پیدا کردن استعداد ورزشی فرزند خود، سلامتی او نیز تحت تأثیر همین مساله قرار دارد.

دقت در انتخاب زاویه و شدت ضربه به توپ و نمایش رفتار توپ بعد از ضربه می‌تواند درک شهودی خوبی درباره‌ی برخی قوانین فیزیک، مانند تکانه به بازیکن بدهد. هر چند بحث درباره‌ی تکانه ممکن است برای فرزند شما زود باشد اما همین نمایش رفتار توپ قبل و بعد از ضربه می‌تواند باب خوبی برای صحبت درباره‌ی برخی قوانین علمی، مخصوصاً فیزیک و پدیده‌های پیرامونمان باشد. همچنین آزمایش‌های خانگی قوانین علمی می‌تواند علاقه‌ی بیشتری نسبت به علم در فرزند شما ایجاد کند و در کنار یک تفریح، میزان دانش فرزندتان نیز بیشتر شود. کلیپ‌ها و مستندات علمی مخصوص بازه‌ی سنی فرزند شما نیز می‌تواند کمک کننده باشد.

این بازی نیز همانند اکثر بازی‌های دیگر دارای انبوهی از تبلیغات است. پیشنهاد می‌کنیم درباره‌ی تبلیغات، فرهنگ استفاده از وسایل و هدف از یک خرید مناسب و درست با فرزندتان صحبت کنید. همچنین وضع قوانینی برای استفاده از موبایل و یا تبلت را هم توصیه می‌کنیم تا بعد از مدتی با انبوهی از بازی‌ها به همراه انواع ناهنجاری‌ها مواجه نشوید.

توصیه‌ی دیگرمان این است که درباره‌ی ورود به شبکه‌های اجتماعی که در بازی‌ها وجود دارند و یا تبلیغ می‌شوند برای فرزند خود قوانینی بگذارید تا با ورود به آن‌ها باب آشنایی با افراد غریبه و غیر قابل اعتماد، باز نشود. همچنین می‌توانید با قطع اتصال اینترنت دستگاه، جلوی آسیب‌های تبلیغات این بازی و همچنین احتمال عضویت درشبکه‌ی اجتماعی را بگیرید.

خلاصه‌ی آن:

این بازی نیز همانند اکثر بازی‌های دیگر دارای انبوهی از تبلیغات است. پیشنهاد می‌کنیم درباره‌ی تبلیغات، فرهنگ استفاده از وسایل و هدف از یک خرید مناسب و درست با فرزندتان صحبت کنید. همچنین وضع قوانینی برای استفاده از موبایل و یا تبلت را هم توصیه می‌کنیم تا بعد از مدتی با انبوهی از بازی‌ها به همراه انواع ناهنجاری‌ها مواجه نشوید.

ادامه متن

ماجرای بازی

در این بازی بازیکن باید به انجام بازی گلف بپردازد و توپ گلف را در سوراخ انتهای مسیر بیندازد. برای انجام این کار لازم است بازیکن با کشیدن دست بر روی صفحه، در محدوده‌ی دایره‌ای حول توپ و سپس رها کردن، آن توپ را به حرکت درآورد. جهت و شدت ضربه به توپ به میزان و جهت کشیدن دست بازیکن بر روی صفحه وابسته است. برای اینکه بازیکن بتواند جهت مناسب برای ضربه زدن به توپ را پیدا کند، می‌تواند با زوم کردن روی صفحه یا بزرگ نمایی آن و همچنین با تغییر جهت دوربین، بهترین زاویه‌ی ممکن را پیدا کند. دو رویداد روزانه و هفتگی در این بازی وجود دارد که با امتیازی که بازیکن در آن‌ها به دست می‌آورد رتبه‌ی خود در جدول رتبه بندی را مشخص می‌کند. نحوه‌ی بازی کردن در دو رویداد نیز کاملاً مشابه بخش مرحله‌ای بازی است و تنها تفاوتی که بین رویدادها و مراحل بازی وجود دارد در نقشه‌ی بازی است. نحوه‌ی انجام بازی می‌تواند موفقیت‌هایی را برای بازیکن به همراه داشته باشد که البته این موفقیت‌ها اثری بر روند بازی ندارند. در هر مرحله تعدادی حرکت برای انجام بازی در نظر گرفته شده است که امتیازی که بازیکن در آن مرحله به دست می‌آورد به وسیله‌ی تعداد حرکاتی است که کمتر از آن تعداد انجام می‌دهد تا بازی را ببرد البته بازیکن در کل محدودیتی در تعداد حرکات ندارد. بازیکن در مدت زمانی مشخص برای انجام بخش مرحله‌ای بازی، دو بار امکان بازگشت حرکت را دارد و پس از استفاده از هر دو فرصت خود باید صبر کند تا دوباره این فرصت‌ها برای او تمدید شود. البته برای استفاده از همین دو فرصت نیز بازیکن مجبور است که برای هر کدام یک تبلیغ تماشا کند. در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه‌ی اول بازی، یک لینک به اپلیکیشن دیسکورد(discord) وجود دارد. اپلیکیشن دیسکورد یک شبکه‌ی اجتماعی مختص بازی است. ورود به این اپلیکیشن می‌تواند زمینه‌ی آشنایی بازیکن با دیگر بازیکن‌ها شود. همچنین قابلیت‌هایی مانند استریم کردن، تماس تصویری، صوتی و متنی را نیز دارا می‌باشد.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android, ios

نام ناشر: Shallot Games, LLC

نام توسعه دهنده: Shallot Games, LLC

تاریخ آخرین به روزرسانی: 10/11/2020 -- 20/08/1399

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، جدول رتبه‌بندی، رویداد، شبکه‌ی اجتماعی

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه