• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی بازی چاردری

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این بازی، در ژانر تفننی بوده و روایتگر منازلی با چهار درب است که بازیکن باید یک درب مناسب که از آن نور به داخل می‌آید برای جلوگیری از سوختن توسط آتش، انتخاب و فرار کند و هرچه درب‌های بیشتری را باز کند سکه و رکورد بهتری می‌گیرد. همچنین؛ بازی، پرداخت درون برنامه‌ای و تماشای تبلیغات دارد که به نوعی برای ادامه بازی به آن وابسته است و جدول رتبه بندی هم زمینه‌ی رقابت با دوستان را فراهم کرده است.

سال 1399 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

طراحی بامزه و معماری خاص اتاق و منازل به سبک سنتی و بامزه که مربوط و نزدیک به صده 1200 هجری شمسی می‌شود، این بازی را جالب توجه کرده است.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی کدومو؛ این بازی، یک بازی در ژانر تفننی و سرگرمی است که فرزندتان باید کاراکتر یا شخصیت موجود در بازی را در هر اتاقی به سمت یکی از چهار دری که در تصویر وجود دارد و از آن نور می‌آید، هدایت کند تا آتش وی را نسوزاند. ممکن است حضور آتش و شعله‌ور شدن آن و فشار تصمیمی گیری برای خروج از یکی از درب‌ها و هم‌زمان شعله‌ورتر شدن آتش، موجب مقداری استرس در فرزندتان شود ولی، بازی جلوه‌ای از سوختن یا خشونت در خود ندارد. این بازی، هر چه که جلوتر می‌رود بیشتر نیاز به سرعت عمل در تصمیم‌گیری دارد و فرزندتان ممکن است مراحل بیشتری را بازنده باشد. بنابراین؛ متوسل به دیدن تبلیغات ویدئویی که بازی به صورت رندوم پیشنهاد می‌دهد، می‌شود و یا به سمت پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای خرید سکه می‌رود که در پی آن بتواند، قدرت بیشتری برای مهار کردن آتش و یا شخصیت‌های بیشتری بخرد. همچنین؛ این بازی جدول رتبه بندی نیز دارد که فرزندتان می‌تواند در این بازی با کسب و ثبت رکوردها با دوستانش در گرفتن نشان برتری رقابت کند و همین ممکن است عاملی باشد که فرزندتان به سمت دیدن ویدئوی تبلیغاتی و پرداخت درون برنامه‌ای برای ادامه‌ی بازی و پیش بردن هرچه بیش‌تر مراحل برود. این بازی را بدون اینترنت هم می‌شود بازی کرد، اما از یک جایی به بعد که بازی سخت می‌شود و فرزندتان تجربه‌ی شکست‌های پی‌درپی را دارد، ممکن است به سمت روشن کردن اینترنت و تماشای تبلیغات یا پرداخت برود. همچنین؛ شرکت سازنده‌ی این بازی نیز، در صفحه‌ی اینستاگرامی خویش، بیان کرده است که هر ماه یکبار به بازیکنانی که نشان برتر را کسب کنند، جایزه نقدی داده می‌شود و این خود می‌تواند عامل تشویق فرزندتان به سمت این بازی باشد.

خلاصه‌ی آن: این بازی، در ژانر تفننی بوده و فرزندتان در آن باید از آتش فرار کرده و به سمت نور برود. هرچه بازی جلوتر می‌رود سخت‌تر شده و فرزندتان را بیشتر به سمت پرداخت و تماشای تبلیغات سوق می‌دهد. همچنین؛ این بازی، جدول رتبه بندی و امکان رقابت نیز دارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر فرزندتان در این بازی دچار شکست‌های پی‌درپی می‌شود، حتماً با وی همدلی کنید.

 برایش هدف بازی را که سخت‌تر شدن مراحل و سوق دادن او به سمت تماشای تبلیغات و پرداخت هرچه بیشتر است را، توضیح دهید.

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی، همان‌طور که از اسمش پیداست، معماری‌اش طراحی شده با اتاق‌ها و منازل قدیمی دهه‌های گذشته‌ی ایران است که در هر تصویر بازیکن، چهار در می‌بینید که با شروع بازی، از یکی از درها آتش به داخل خانه راه پیدا می‌کند و بازیکن باید شخصیت یا کاراکتر بازی را از یکی از درهایی که باز می‌شود و از آن نور به داخل می‌آید به بیرون ببرد اما این کار را باید به سرعت انجام دهد، چون لحظه‌ای غفلت موجب آتش گرفتن بازیکن شده و وی آن مرحله را می‌بازد. هرچند مرحله یک‌باری که بازیکن می‌گذارند بازی به او یک سکه می‌دهد و هرجا که ببازد و یا بازی تمام شود، سکه‌هایش شمرده می‌شود و به سکه‌های پیشین‌اش اضافه می‌شود. موقعیت‌های اتاق بازی، متفاوت است و بعد از چندین مرحله بازیکن به بیرون منزل هدایت می‌شود و از موانع جدیدی باید عبور کند قبل از اینکه آتش او را بسوزاند. همچنین؛ هرچه بازی، جلوتر می‌رود، سرعت شعله‌ور شدن آتش، بیشتر می‌شود و کار برای بازیکن سخت‌تر می‌شود. بعد از هر بار باخت بازی به بازیکن پیشنهاد می‌دهد که آیا می‌خواهد به بازی ادامه دهد یا بیرون رود. وقتی بازیکن دکمه تیک را می‌زند وارد دنیای تبلیغات شده و باید یک تبلیغ را به صورت کامل ببیند تا بازی به او یک شانس دیگر در همان مرحله بدهد اما گاهی هم پیش می‌آید که بازی تبلیغات ارائه نمی‌دهد و بازیکن می‌بازد. به مرور هرچه جلوتر می‌رود بازی برای بازیکن سخت‌تر می‌شود و به مرور بازیکن مجبور می‌شود، پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشد و سکه، بخرد تا بتواند قدرت‌های جدید مثل معجون خاموش کننده آتش و یخ و زمان بیشتر را برای خود بخرد که در مراحل سخت بتواند از آن‌ها استفاده کرده و به راحتی آن مرحله را رد کند و یا بتواند شخصیت‌های بیشتری بخرد و مراحل را بیشتر رد کند و رکورد بهتری ثبت کند و در قسمت جدول رتبه‌بندی با دوستان، رکورد داشته باشد و رکورد خود را هم به اشتراک بگذارد. این بازی، همچنین؛ هر روز به بازیکن، صندوقچه‌های شانسی را نشان می‌دهد که هر بار با باز کردن یکی از آن‌ها به صورت شانسی، جایزه‌ای دریافت می‌کند. در کل، روند بازی از یک جایی به بعد تکراری شده و حتی استرس‌آور نیز می‌باشد و بازیکن را در فشار تصمیم‌گیری، قرار می‌دهد که بدون پرداخت درون برنامه‌ای و دیدن تبلیغات، بازی به راحتی جلو نمی‌رود و بازیکن به راحتی نمی‌تواند در رقابت با دوستانش رکورد جدیدی ثبت کند و مدام باید از مرحله‌ی اول، بازی را طی کند. بنابراین؛ بازی برای بازیکن، به مرور ممکن است خسته‌کننده و کلافه‌کننده، شود.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android

نام ناشر: زیگورات گیم استودیو

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد چاردری

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>