• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی بازی پیربابا

author-img

توسط : سمیه سرخوش ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

2030 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

یک بازی مدیریتی که بازیکنان را با فرهنگ اصیل نذری دادن آشنا می‌کند. بازیکن مأموریت دارد تا با کمک پیرمرد خیری به نام پیر بابا، موکب‌های عزاداری را در شهرهای مختلف اداره کند. در هر شهر باتوجه‌به سنت، فرهنگ و طبع غذایی شهر موردنظر، خدمات متفاوتی ارائه می‌شود که به‌خوبی هویت ملی و بومی ایران را نشان می‌دهد. مسئولیت‌پذیری، سرعت عمل و قدرت مدیریت بازیکنان می‌تواند در قالب بازی تقویت شود.

ژانر : شبیه‌سازی

6 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

پیر بابا یک بازی مدیریتی با موضوع پذیرایی از زائران و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) است که در آن فرزندتان با استفاده از راهنمایی‌های پیرمردی خیر به اسم پیر بابا، تلاش می‌کند تا ایستگاه‌های صلواتی را در شهرهای مختلف اداره و به زائران و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) خدمت کند. در هر شهر باتوجه‌به سنت، فرهنگ و طبع غذایی شهر موردنظر، خدمات متفاوتی ارائه می‌شود که نشان‌دهنده  فرهنگ و آداب‌ورسوم همان شهر است. این بازی به‌نوعی ترویج فرهنگ اصیل نذری دادن است و به‌خوبی هویت ایرانی – اسلامی را تقویت می‌کند. وظیفه  پختن غذاهای مختلف و تحویل به‌موقع سفارش‌ها و به‌طورکلی مدیریت منابع بازی به عهده  فرزند شماست که به پرورش حس مسئولیت‌پذیری در او کمک خواهد کرد. او باید با کلیک‌های سریع و گذاشتن مواد اولیه در ظروف مختلف، نذری‌ها را در زمان معین آماده کرده و به زائران تحویل دهد. با پیشرفت در بازی مراحل سخت‌تر و غذاها متنوع‌تر می‌شوند که تمرکز، دقت و سرعت عمل بالای فرزندتان را می‌طلبد. در مراحل بالا ممکن است سختی بازی کودکان را کلافه کند؛ بهتر است ابتدا در مورد سختی بازي با او همدلی کنید و سپس به او کمک کنید تا از آن قسمت سخت عبور کند. ولی  توجه داشته باشد که این کمک باید به حدي باشد که فرزندتان برای حل چالش‌های مختلف به شما وابسته نشود. روند بازی به‌گونه‌ای طراحی شده است که با پرداخت پول آسان‌تر شده و فرزندتان را به سمت خرید از فروشگاه بازی سوق می‌دهد.

خلاصه‌ی آن: پیر بابا یک بازی موکب داری است که به‌خوبی هویت ایرانی - اسلامی را نشان می‌دهد. در کل مسئولیت‌پذیری، سرعت عمل و قدرت مدیریت فرزندتان می‌تواند در قالب بازی افزایش یابد. در مراحل سخت از جهت بروز حس کلافگی همراه فرزندتان باشید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

پیشنهاد می‌شود حتماً زمانی را به بازی با فرزندتان اختصاص دهید و باتوجه‌به رده سنی فرزندتان خیلی ساده، روان  و بدون جزئیات در مورد اتفاقات درون بازی، فرهنگ نذری، محرم و مراسم عزاداری، آداب‌ورسوم، سبک زندگی، پوشش و غذاهای محلی شهرهای مختلف توضیح دهید تا در کنار گذراندن لحظات شاد کنار یکدیگر فرزندتان را بیشتر با عزاداری، معارف کربلا، ویژگی‌های اخلاقی و فرهنگ مثبتی که در بازی وجود دارد آشنا کنید.

کودکان خیلی راحت از سختی بازی کلافه و عصبانی می‌شوند؛ پیشنهاد می‌شود در مورد راه‌های صحیح بروز هیجانات با فرزندتان صحبت کنید و درصورتی‌که بازی توانایی‌های فرزندتان را زیر سؤال می‌برد به او اجازه انجام بازی را ندهید.

محرم و مراسم عزاداری این ایام یک فرصت تربیتی برای شماست، می‌توانید بازی را به دنیای واقعی آورده و با درست‌کردن سربندها و نذری‌های متفاوت، یا با قصه‌های تازه، داستان کربلا را برای بچه‌ها بیان ‌کنید. برای بازیکنان کم‌سن‌وسال، کتاب داستان با موضوعات محرم تهیه کنید و به خواندن شعر در این موضوع بپردازید. می‌توانید عروسک‌هایی را در منزل تهیه کنید و در مراسم عزاداری بین کودکان تقسیم کنید و یا خوراکی‌های موردعلاقه‌ی کودکان را بخرید و بین آنها پخش کنید.

بازی‌هایی با محتواي بومی و ملی که هویت افراد را تقویت کند، از ارزش بالایی برخوردارند در این بازی، در هر شهر باتوجه‌به سنت، فرهنگ و طبع غذایی شهر موردنظر خدمات متفاوتی ارائه می‌شود که کاملا مطابق با فرهنگ ملی و بومی است. می‌توانید در مورد آداب‌ورسوم، زبان، نوع پوشش و... بخش‌های مختلف ایران با فرزندتان گفتگو کنید.

برای زمان استفاده فرزندتان از بازی قانون بگذارید و در اجرای بی‌چون‌وچرای آن تلاش کنید.

حتماً ایمیل خود را به‌حساب کاربری اضافه کنید تا تمام فعالیت‌های خرج‌کردن فرزندتان برای شما گزارش شود.

خلاصه‌ی آن:

در مورد مدیریت زمان مصرف بازی و راه صحیح بروز هیجانات در مراحل سخت بازی با فرزندتان گفتگو کنید.

ماجرای بازی

پیر بابا یک بازی با موضوع پذیرایی از زائران و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) است که در آن بازیکنان با کمک پیرمرد خیّری به اسم پیر بابا در مأموریت دارند تا ایستگاه‌های صلواتی را در شهرهای مختلف اداره کرده  و خود را برای برپایی موکب اربعین در کربلا آماده ‌کنند. سیستم بازی مرحله‌ای است و بازی در ابتدا از مدیریت یک ایستگاه صلواتی در شهر تهران آغاز می‌شود و به‌مرورزمان و با افزایش سطح بازیکنان به شهرهای شیراز، مشهد، کربلا، مکه، اصفهان، چابهار، کرمانشاه و اهواز می‌رسد. در هر شهر باتوجه‌به سنت، فرهنگ و طبع غذایی شهر موردنظر خدمات متفاوتی ارائه می‌شود. گیم‌پلی بازی ساده، روان، موسیقی و صداگذاری مشتریان جذاب و سرگرم‌کننده و گرافیک بازی دوبعدی و رنگارنگ است. پخش نواهای مداحی به‌خوبی بازیکنان را فضای محرم و اربعین قرار می‌دهد. روند بازی مشابه بازی‌های آشپزی و تحویل غذا به مشتری انجام می‌شود. به این شکل که عزاداران سفارشاتی دارند که باید در زمان مشخصی تحویل داده شوند؛ باگذشت زمان و برآورده‌نشدن درخواست، افراد با چهره‌ای ناراضی از جلوی موکب می‌روند. بعد از پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز چند مرحله از بازی و با کسب امتیاز بازیکن می‌تواند تجهیزات موکب را بروز رسانی کرده و چیزهای جدیدی به آن اضافه کند. به‌روزرسانی تجهیزات موکب باعث عملکرد بهتر و سرعت بیشتر بازیکن در تحویل سفارش‌ها شده و بازیکن راحت‌تر می‌تواند به مراحل بالاتر برود. با پیشروی در بازی مراحل سخت‌تر شده و عبور از مراحل نیازمند سرعت عمل و تمرکز بالاست. امتیازات بازی به شکل سرمایه و خیرات هستند که با تحویل به‌موقع سفارش‌ها، انجام مأموریت‌های بازی، چالش‌های بازی، تماشای تبلیغات و پرداخت درون‌برنامه‌ای به دست می‌آیند. نیمی از درآمد خریدهای درون‌برنامه‌ای در دنیای واقعی به افراد نیازمند کمک می‌شود.

جزئیات اثر

نام ناشر:  استودیو مارس

نام توسعه‌دهنده:  استودیو مارس

تاریخ انتشار:

1398

2019

تاریخ آخرین به‌روزرسانی:

 ۱۴۰۱/۰۶/۲۵

2022/09/16

نیاز به اینترنت: ندارد؛ ولی در صورت اتصال به اینترنت امکانات بیشتری در بازی فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تبلیغ، جدول رتبه‌بندی، ذخیره‌سازی، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نشان‌ها: سلامت، همراهی والدین

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پیربابا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!