• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پو

پو

بررسی تخصصی بازی pou

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  پو یک بازی آفلاین اعتیادآور و در ژانر تفننی است که در صورت اتصال به اینترنت، امکانات بیشتری فعال می‌شود. داستان بازی مراقبت کردن از شخصیت پو قهوه‌‏ای رنگ با چشمان درشت است که بازیکن در ازای مراقبت درست سکه دریافت می‏‌کند. او همانند دیگر موجودات زنده نیازهایی مثل لباس و حمام و تفریح و ...دارد که بعضی امکانات مانند لباس را می‌‎توان ازطریق خرید درون برنامه‌‏ای کسب کرد. در چالش‌های جانبی بازی می‏‌توان رکورد خود را برای دیگری از طریق شبکه اجتماعی ارسال و او را به چالش دعوت کرد.

سال 2013 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در بازی doodle gump پو سقوط می‌‏کند و همچنین اگر تغذیه نشود می‌‏میرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

وجود غذا یا لباس‌هایی در خرید درون برنامه‌ای که مناسب فرهنگ ما نیست و در قسمت ضبط صدای بازیکن و تکرار آن توسط پو ممکن است کلمات بی‌‏ادبانه‌‏ای تکرار شوند که باعث تثبیت رفتار شود.

جزئیات
مصرف گرایی

تجمل و خرید درون برنامه‌ای صرفاً جنبه تزئینی دارد و هیچ دلیل خاص دیگری ندارد و بدون آن هم می‏شود بازی انجام داد.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازی پو یک بازی است که به دلیل مراقبت‌هایی که از شخصیت پو می‏شود مثل حمام بردن، غذا دادن به او و لباس خریدن حس مسئولیت‌پذیری را زیاد می‏کند و می‌توان گفت حس مراقبت از حیوان خانگی را شبیه‌سازی می‏کند.

جزئیات
آسانی بازی

بازی تفننی و گیم پلی بازی ساده و روان می‏باشد اما در قسمتی که بازی‌های جانبی وجود دارد بهتر است والدین در کنار فرزند خود بوده و او را همراهی کنند چرا که توضیح مراحل به زبان انگلیسی می‎باشد و نیازمند مهارت در زبان است.

جزئیات
بازی پذیری

بازی دارای خط پیشرفت است از این جهت که با رسیدگی درست به سکه و امکانات بیشتر کسب می‏شود. گیم پلی بازی چالش دارد، چالش بزرگ کردن پو و کسب امتیازهای بیشتر. همچنین چالش‌ها و بازی‏های جانبی دارد که در ازای آن سکه دریافت شده و دسترسی به آیتم‌ها بیشتر را موجب می‏شود. محیط‌ها بازی متعدد و هر محیط ویژگی و چالش خود را دارد و بازیکن را به کاوش آن‏ها جلب می‏کند. در بازی پو می‏توان از طریق ایمیل دوستان آنها را دعوت به بازی دونفره کنید.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی pou یک بازی خوش‌ساخت و به‌صورت رایگان است. در این بازی با موجودی مواجه می‌شویم که رنگش قهوه‌ای است و چشم‌های بزرگی دارد. روی صفحه گوشی ایستاده و با آن چشم‌های درشت نگاهتان می‌کند و منتظر است تا صاحبش را پیدا کند تا از او مراقبت کند، و از این جهت حس مسئولیت پذیری را در فرزندتان افزایش می‌‏دهد. پو مانند موجود زنده نیازهایی مثل خوراک، پوشاک، سرگرمی دارد و بازیکن مسئول برطرف‌کردن آن است. در بالای صفحه این بازی، شش گزینه و جود دارد. میزان دارایی و سکه‌های پو، غذا، سلامت، تفریح، میزان انرژی او. بازی امکانات متنوع زیادی دارد مثلاً دررابطه‌با غذای پو از انواع آب‌نبات تا فست‌فودها و انواع نوشیدنی وجود دارد و همین حق انتخاب و زمان‏بر بودن کسب سکه ازطریق کسب تجربه هر بازیکنی را به سمت خرید سکه سوق می‌‏دهد  فضای بازی شاد و رنگارنگ و متفاوت است. کنترل بازی آن‌قدر ساده است که شما می‌توانید آن را در هر شرایطی از جمله هنگامی‌که در مترو یا اتوبوس منتظر رسیدن به مقصد تجربه کنید و بدین‌جهت می‌‏تواند اعتیادآور باشد.

از سوی دیگر بازی دارای چالش‌هایی است که تنوع آن بسیار بالا بوده و آن‌قدر جذاب هستند که فرزندتان را برای ساعت‌های طولانی درگیر کند.

خلاصه‌ی آن: بازی با وجود تنوع آیتم‏ها و چالش‌ها می‏‌تواند فرزند را به خرید درون برنامه‌ای سوق دهد و همچنین زمان زیادی را در بازی صرف کند پس می‏‌تواند اعتیادآور باشد. به دلیل امکانات زیبا و متعددی که در بازی وجود دارد هر شخصی را به سمت خرید درون برنامه‏‌ای می‏‌کشاند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

همان‌طور که می‏‌دانید این بازی درصدد ایجاد حس مسئولیت‌پذیری و شبیه‌ساز مراقبت از موجود زنده است. می‌‏توانید دردنیای واقعی برای افزایش این حس در کودک خود از نگهداری یک کرم ابریشم یا ماهی شروع کنید هم سروصدایی ندارند هم مسئولیت پذیری را به فرزندتان آموزش می‌‏دهید.

این بازی به دلیل عاری بودن از معیارهای منفی هفت سال در نظر گرفته شده اما پرداخت‌های درون برنامه‌ای دارد که در ازای آن آیتم‌های جذابی را برای بازیکن باز می‌کند، درصورت درخواست فرزندتان، بهتر است با او در رابطه با خرید درون برنامه‌ای گفتگو کنیم که سعی کند پو را همین شکلی که هست دوست داشته و توجهش را تا حدی به بازی‌های درون برنامه جلب کند تا تغییر لباس و... .

به دلیل اینکه بازی به زبان انگلیسی توضیح داده شده است، بهتر است فرزندانمان را در بازی همراهی کنیم و زمان مناسبی را برای بازی‌کردن در نظر بگیریم. همچنین در رابطه با میزان ساعتی که می‏‌تواند به بازی بپردازد با او با زبان خودش و لحنی مهربان گفتگو کنم..

خلاصه‌ی آن:

این بازی با محیط‏‌های متفاوت وجذاب می‏تواند بسیار سرگرم کننده باشد وحس مسئولیت‏‌پذیری فرزندتان را به چالش بکشد. در رابطه با میزان ساعتی که می‏‌تواند بازی کند با او صحبت کنید و برای او پاداش قرار دهید.

ادامه متن

ماجرای بازی

در این بازی با موجودی مواجه می‌شویم که رنگش قهوه‌ای است و چشم‌های بزرگی دارد. روی صفحه گوشی ایستاده و با آن چشم‌های درشت نگاهتان می‌کند و منتظر است تا صاحبانش را پیدا کند. پو موجودی است که نیازهایی مثل خوراک، پوشاک، سرگرمی دارد و بازیکن مسئول برطرف‌کردن آن است. فضای بازی شاد و رنگارنگ و انجام بازی به‌راحتی امکان‌پذیر است. بازی دارای آیتم‌هایی می‏‌باشد که بابت آن‌ها باید سکه پرداخت شود حال یا باید سکه را خرید یا با تجربه‌‏ای که در بازی کسب می‏شود آن را به دست آورد اما نکته مهم این است برای کسب سکه بیشتر زمان زیادی لازم است و از طرفی تنوع آیتم‌ها آن‌قدر زیاد و وسوسه‌انگیز است که هر بازیکنی را به سمت خرید سکه می‏برد. امکان اشتراک‌گذاری محتوا وجود دارد به این صورت که می‌توان از پوی خود عکس گرفته و یا دربازی‌های جانبی رکورد به دست آمده را از طریق برنامه‌‏های پیام‏رسان برای دوست خود ارسال کرد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها):ios  وandroid

نام توسعه دهنده: Zakeh

تاریخ انتشار: 26ژوئن 2013

1392/4/5

تاریخ آخرین به روزرسانی: 13۹۹/11/15

2021-2-3

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت هم می­شود بازی کرد اما به‌صورت آنلاین امکانات بیشتری دارد.

امکانات آنلاین: خرید - تماشای تبلیغ_ ایجاد دوستی_ذخیره سازی_چالش_در برخی بازی‏های جانبی می‏‌توان دوست خود را از طریق ایمیل دعوت کرد.یازیکن می‏‌تواند عکس پو خود یا رکوردش در بازی ها را برای دوستش بفرستد.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نشان‌ها: نشان سلامت

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه