• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

پسرخوانده

پسرخوانده

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  بازیکن برای بردن حریف باید بهتر از او منابع خود را مدیریت کند و برای انتخاب کاراکترها و استفاده از آنها یک استراتژی داشته باشد. برخی از کاراکتر‌های خانم طراحی نامناسبی دارند و برخی دیگر قابلیت‌های نامناسبی دارند. این بازی دارای پیشنهادات تخفیف بسیار و خرید درون‌برنامه‌ای است و تبلیغات زیادی هم دارد (البته تبلیغات را می‌توان ندید). وجود قابلیت بازی گروهی قابل توجه است و بازیکن ها می‌توانند باهم صحبت کنند.

سال ۱۳۹۶ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بازی از نظر دانلود در مارکت (بازار) های ایرانی موفق بوده و به مارکت های جهانی هم راه پیدا کرده و از طرف سایت های مختلف و مارکت های متفاوت برگزیده شده است.
جزئیات
خشونت

خشونت بازی سطح بالایی ندارد و بصورت فانتزی است، هرچند از سلاح های مختلف مانند اسلحه گرم یا خنجر در بازی استفاده‌ می‌شود اما آسیب دیدگی و خون‌ریزی در بازی وجود ندارد.

جزئیات
ترس

بازی در حد پایینی ممکن است در برخی کارکتر ها ایجاد ترس کند. برخی رویدادهای بازی ممکن است فضای ترسناک و دلهره آور داشته باشند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

برخی کاراکترهای داخل بازی دارای ناهنجاری‌هایی مختلفی هستند. از جمله کارکتر خانم طراحی نامناسبی دارد و بعضی قابلیت‌های او مانند "سلیطه‌گری" نامناسب است. بعضی کاراکترها شکل خارج از عرفی دارند. کاراکتر "ساسان تک‌خور" می‌تواند با ضربه زدن به تیم خودش، خود را تقویت کند که این در مرام جوانمردی و رقابت سالم جایی ندارد.

جزئیات
مصرف گرایی

تبلیغات خارج از بازی برای گرفتن جایزه بیشتر هنگامی که بازیکن به جایزه دست پیدا می‌کند پیشنهاد می‌شود. پیشنهاد خرید پول درون بازی با پرداخت درون برنامه ای که به ساده‌تر شدن بازی کمک می‌کند و بطور دائم وجود دارد. پیشنهاد های ویژه مدت دار و تخفیف داخل فروشگاه بازی که باعث ترغیب بازیکن به خرید می‌شود و با ایجاد تخفیف‌های جدید و متفاوت فرصت خرید دوباره پیش می‌آید. بازی دارای لباس های مختلف برای کارکتر هاست که فقط جنبه ی تزئینی دارند و تقریبا فقط بوسیله خرید با پول واقعی بدست می‌آیند. وجود قابلیت خرید اشتراک مدت دار که بازی را برای بازیکن ساده‌تر می‌کند و بعد از پایان مدت آن باید دوباره آنرا خرید.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازیکن برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر مجبور به مدیریت منابع خود(پول و انرژی) است و باید برای خرج کردن هر کدام تصمیم بگیرد.

جزئیات
آسانی بازی

بازی آنلاین و استراتژیک و کاملا مناسب استفاده‌ی موبایلی طراحی شده. هنگام شروع بازی یک بخش راهنما وجود دارد. مدیریت منابع برای بازیکن می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد.

جزئیات
بازی پذیری

بازی دارای چالش است و چالشها در جهت پیشبرد بازی هستند، همچنین امکان گفتگوی آنلاین در بازی وجود دارد. امکان برد و باخت در بازی را شاهد هستیم

آنچه لازم است والدین بدانند

تکرار زیاد "شکست حریف از طریق کشتن گروه او" مقداری حساسیت برانگیز است به همین دلیل به فرزندتان تاکید کنید که برد و باخت در بازی آنچنان اهمیتی ندارد و این یک بازی است! قابلیت چت آنلاین در این بازی با افراد ناشناس وجود دارد که بهتر است نظارت غیر مستقیمی بر آن داشته باشید. همچنین باید این اطمینان را به فرزند خود بدهید، همان‌طور که در فضای واقعی مراقب خودش است و اگر کسی قصد آزار و اذیت او را داشت باید با شما مطرح کند در فضای مجازی هم اولا مراقب اطلاعات فردی و خانوادگی خود باشد و در ثانی اگر کسی قصد آزار یا تهدید او را داشت می‌تواند روی کمک شما حساب کند. وجود ناهنجاری های اجتماعی در برخی کارکتر ها حساسیت برانگیز است و نیازمند صحبت شما با فرزندتان به نسبت هنجارهای خانوادگیتان است. در این بازی امکان خرید درون برنامه ای میسر است و در این مورد با فرزندتان راجع به تبدیل پول واقعی به پول مجازی داخل بازی صحبت کنید و به او آگاهی دهید. اگر فرزندی دارید که اهل چالش و رقابت است یا اهل ارتباط گرفتن و دوستی، این بازی ظرفیت‌هایی برای این کار دارد. فرزند شما در بازی همواره در حال مدیریت منابع خود است و برای "برد" باید برای هر حرکتش یک استراتژی داشته باشد.

خلاصه‌ی آن: قابلیت چت آنلاین با افراد ناشناس و کشتن مکرر افراد حریف و بدست آوردن پیروزی به این وسیله و وجود ناهنجاری های اجتماعی در برخی از کاکتر ها. امکان خرید درون برنامه ای میسر است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی ناهنجاری های اجتماعی برخی کاراکترها با فرزند خود گفتگو کنید.

از او بخواهید روند بازی و کاراکتر های مورد علاقه‌اش را برایتان تعریف کند و در مورد آن کاراکترها با هم صحبت کنید. در خلال این صحبت‌ها می‌توانید به شناخت بیشتری از روحیات فرزند خود آگاه شوید.

درمورد پرداخت درون برنامه‌ای و اتفاقی که در واقع می‌افتد با فرزندتان گفتگو کنید. از فرزندتان بخواهید از وضعیت اتحاد و صحبت‌هایی که در آن رد و بدل می‌شود برایتان توضیح دهد. درباره‌ی حس برد و باخت بوجود آمده در بازی از فرزندتان سوال کنید (توجه کنید که این احساسات نباید با هیجان بسیار بالا همراه باشد).

خلاصه‌ی آن: درباره‌ی ناهنجاری‌های اجتماعی برخی کاراکترها و درمورد پرداخت درون برنامه‌ای با فرزندتان گفتگو کنید. درباره‌ی حس رقابت و برد و باخت از فرزندتان سوال کنید.

ماجرای بازی

پسرخوانده بازی آنلاین و رقابتی است و بازیکن‌ها برای شکست یک دیگر به رقابت می‌پردازند. بازی بصورت کارتی و استراتژی است و هر بازیکن با استراتژی خود وارد رقابت می‌شود. هر بازیکن با در اختیار داشتن تعدادی خلافکار می‌تواند تعدادی از آنها را انتخاب کند و گروه خود را تشکیل بدهد. بازیکان‌ها میتوانند باهم گروه شوند و یک اتحاد تشکیل دهند و بصورت گروهی به بازی بپردازند.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید، ios

نام ناشر: Lean Go

نام توسعه دهنده: پاییزان

تاریخ آخرین به روزرسانی: ۹۹/۰۷/۰۷

نیاز به اینترنت: دارد و کاملا آنلاین است.

امکانات آنلاین: بازی کاملا آنلاین است و امکان تشکیل اتحاد (clan) و چت در آنها موجود است. در اتحاد‌ها امکان کمک به اعضای دیگر و حمله بصورت گروهی است. تبلیغات بازی بصورت آنلاین قابل پخش است. بازی قابلیت خرید درون برنامه ای دارد.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه