• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرندگان عصبانی: انفجار رویا

بررسی تخصصی بازی Angry Birds Dream Blast - Toon Bird Bubble Puzzle

پرندگان عصبانی: انفجار رویا

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر خلاف بقیه قسمت‌های بازی، این قسمت داستان خاصی ندارد و تنها باید پازل‌های حبابی بازی را، با از بین بردن مهره‌های هم شکل، حل کرد. این بازی می‌تواند مهارت حل پازل بازیکن، مخصوصا بازیکن کم سن را ارتقا ببخشد.این قسمت بازی تنها دو مورد منفی دارد که اولین آنها، مانند بقیه قسمت‌ها، انفجار پرندگان است و نکته دوم هم مانند اکثر بازی‌ها قسمت خرید درون برنامه‌ای و تبلیغات زیاد است.

سال 2009 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تنها مولفه‌ای که به جهت خشونت آمیز بودن ممکن است کمی حساسیت برانگیز باشد، انفجار پرنده‌های عصبانی است که با ضربه زدن بر روی آن‌ها، خودشان و مهره‌هایی که اطرافشان هست را نابود می‌کنند البته انفجار پرنده‌ها بدون خونریزی و فاقد جزئیات است. این اتفاق هم از این جهت که پرنده‌ها به نوعی خودکشی می‌کنند ممکن است حساسیت برانگیز باشد به ویژه برای بازیکنان کم سن، چرا که با تصویری فانتزی مواجه هستند و هم از این نظر که بازیکن به راحتی با یک اشاره یک پرنده را نابود می‌کند ممکن است اثر نامطلوبی در مواجه‌ی کودکان و بازیکنان کم سن با پرندگان و حیوانات داشته باشد.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

در این بازی با وجود اینکه تبلیغ آنلاین وجود دارد، این تبلیغات به صورت ناگهانی نمایش داده نمی‌شوند و فقط در صورتی که خود بازیکن تمایل به دیدن تبلیغات داشته باشد و یا نیاز به آیتمی داشته باشد که با دیدن تبلیغات به بازیکن داده می‌شود، می‌تواند تبلیغ را ببیند. در کنار این مورد، آیتم‌های بسیار زیادی برای بازیکن وجود دارد که در بازی استفاده می‌کند. اگر بازیکن نتواند آیتم‌هایی که در طول بازی به او داده می‌شود را به صورت مدیریت شده مصرف کند، ممکن است جذب خرید درون برنامه‌ای برای خریدن این آیتم‌های متعدد و متنوع بشود. در صورتی که قلب‌های بازیکن تمام شود، دفعه اول می‌تواند با دیدن تبلیغ و یا پرداخت سکه مجددا بازی کند و دفعه دوم تنها با پرداخت سکه‌های درون بازی این امکان وجود دارد. همچنین این بازی، تبلیغی برای عروسک‌ها و انیمیشن‌های پرندگان خشمگین است.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

به علت اینکه این بازی جزو بازی‌های پازلی محسوب می‌شود، می‌تواند بر مهارت حل پازل و چالش در بازیکن اثر مثبت بگذارد. البته برای سنین کم این نکته صادق است و برای سنین بالا اثر خیلی کمی دارد ولی با توجه به اینکه رده سنی بازی 6 سال تشخیص داده شده است، ارتقا توان حل پازل برای این بازی جزو ارزش‌های یاددهی محسوب می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

در این بازی تنها کاری که بازیکن نیاز است انجام دهد، این است که بر روی صفحه ضربه بزند و اشکال مشابه‌ای که در کنار هم هستند را از بین ببرد. بر خلاف بازی‌های اتصال سه تایی که بازیکن نیاز دارد مهره‌ها را جابه‌جا کند تا سه مهره هم رنگ یا هم شکل کنار هم قرار بگیرند در این بازی اولا نیاز به جابه‌جایی نیست و فقط با ضربه مهره‌ها حذف می‌شوند و دوما با وجود دو مهره هم رنگ کنار هم، می‌توان روی آن‌ها ضربه زد و آن‌ها را از بین برد و نیازی نیست تعدادشان سه عدد و یا بیشتر باشد. به همین علت بازی برای تمام رده‌های سنی، بازی راحت و ساده‌ای محسوب می‌شود. تنها چالشی که در بازی وجود دارد، حل پازل‌های هر مرحله در تعداد حرکات مجازی است که بازی تعیین می‌کند.البته کار دشواری نیست چرا که تعداد حرکات مجاز زیاد است و از طرفی بازیکن آیتم‌هایی هم دارد که حل کردن پازل‌های هر مرحله را راحت‌تر می‌کند و می‌تواند از آن‌ها برای حل پازل استفاده کند. البته با توجه به اینکه رده سنی بازی 6 سال تعیین شده است، ممکن است حل پازل‌ها برای این رده سنی کمی مشکل باشد و به همین علت یک درجه بازی سخت‌تر می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

با توجه به اینکه بازی، یک بازی پازلی است، تمام مراحل بازی چالش‌هایی محسوب می‌شوند که بازیکن باید آن‌ها را ببرد و همچنین بازی امکان دست یافتن به جایزه‌‌هایی را در پایان هر سطح و با ارتقا سطح بازیکن به او می‌دهد و برای بازیکنی که جزو دسته دستاوردجوپسند قرار می‌گیرد، این ویژگی می‌تواند جذاب باشد. همچنین بازی امکان تشکیل گروه و چت متنی را به بازیکن می‌دهد که برای بازیکنان معاشرت‌جوپسند این ویژگی بازی جذاب است. امکان رتبه بندی بازیکن‌ها فضای رقابت بین بازیکن‌ها ایجاد می‌کند و با این امکان آن‌ها می‌توانند مهارت خود در بازی را نسبت به دیگر بازیکنان محک بزنند و برای بازیکنان رقابت‌جوپسند ایجاد جذابیت می‌کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی، بر خلاف بازی‌های دیگر پرندگان عصبانی، یک بازی پازلی در ژانر معمایی است که سعی شده است بدون آسیب جدی و برای تمام سنین طراحی شود. از آنجایی که این بازی یک بازی پازلی است، مهارت حل پازل و چالش‌ها را در فرزندتان، مخصوصا برای کودکان، می‌تواند تقویت کند. در مورد نکات منفی بازی، تنها به دو مورد می‌توان اشاره کرد. اولین مورد انفجار پرنده‌های عصبانی است که ممکن است برای بازیکنان کم سن اثر مطلوبی نداشته باشد و باعث توجیه نوعی خشونت نسبت به پرندگان در کودکان شود و از طرفی با توجه به اینکه پرنده‌های عصبانی، خودشان را منفجر می‌کنند، ممکن است تصویر صدمه زدن به خود را برای کودک، فانتزی و جذاب جلوه بدهد. البته این نکته را هم باید ذکر کنیم که انفجار پرنده‌ها فاقد جزئیات و خونریزی است و فقط تصویری فانتزی و کودکانه دارد و شدت اثر این مورد به اندازه بازی‌های خشونت آمیز که جزئیات زیادی دارند، نیست. نکته بعدی وجود آیتم‌های بسیار زیاد و متنوع بازی است که بازیکن در طول بازی به دست می‌آورد و اگر نتواند سکه‌ها و آیتم ‌هایی که به دست آورده را درست مدیریت کند، ممکن است به سمت پرداخت درون برنامه‌ای و خرید آیتم‌ها برود. به غیر از این دو نکته، بازی نکته منفی دیگری ندارد و عملا در رده بازی‌هایی قرار می‌گیرد که آسیب بسیار کمی برای بازیکن دارند. اگر قصد تهیه این بازی برای فرزندتان را دارید، باید حواستان به امکان تشکیل گروه و چت متنی درون بازی نیز باشد چرا که ممکن است فرزندتان با افرادی آشنا شود که این آشنایی تبعات خوبی برای او نداشته باشد.

خلاصه‌ی آن:

این قسمت از مجموعه بازی پرندگان خشمگین، یک بازی پازلی است که برای سنین کم می‌تواند اثر مثبتی بر توانایی حل پازل آن‌ها داشته باشد. با این حال باید حواستان به تبلیغات، خرید درون برنامه‌ای بازی و انفجار پرنده‌ها و مخصوصا تعاملات درون بازی باشد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر فرزندتان کم سن است و قصد دارید این بازی را برای او تهیه کنید، اولین پیشنهاد ما این است که درباره آسیب رساندن به خود با فرزندتان صحبت کنید و برایشان توضیح دهید اتفاقی که در این بازی می‌افتد واقعیت ندارد و نه حیوانات و نه انسان‌ها به خودشان صدمه نمی‌‍زنند و تفاوت فداکاری با آسیب رساندن به خود را برایشان توضیح دهید.

علت عصبانیت پرندگان در این بازی به خوبی نشان داده نشده است بنابراین خوب است از فرزندتان درباره علت عصبانیت پرنده‌های بازی سوال کنید تا جواب آن‌ها را بشنوید و بعد برایشان توضیح دهید علت عصبانیت آن‌ها حمله خوک‌ها به لانه‌شان است و برایشان احساسات انسان‌ها و اینکه خشم هم جزوی از این احساسات است را توضیح دهید و راه‌های کنترل آن را به فرزندتان یاد بدهید. درباره گرفتن حق خود و روش‌های آن در شرایط مختلف هم می‌توانید با فرزندتان صحبت کنید تا بتوانند به شیوه درست از حق خودشان دفاع کنند.

همچنین توصیه می‌کنیم در مورد صحبت با افراد ناشناس و تعاملاتی که درون بازی ممکن است برایشان به وجود بیاید با فرزندتان صحبت کنید.

و آخرین موردی که خوب است درباره آن با فرزندتان صحبت کنید، درباره مدیریت آیتم‌هایی است که در بازی در اختیار دارد و این مدیریت منابع در بازی را مقدمه‌ای برای تمرین مدیریت وسایل و داشته‌هایشان در زندگی واقعی قرار بدهید. در خلال اینکه مدیریت منابع درون بازی را با فرزندتان تمرین می‌کنید خوب است گریزی هم به تبلیغات و خرید‌های درون برنامه بزنید و برایشان توضیح دهید که مفهوم تبلیغات چیست و آدم‌ها در زمانی که نیاز به وسیله خاصی دارند آن را تهیه می‌کنند. توضیح این دو مورد برای فرزندتان می‌تواند مقدمه‌ای برای آموزش مدیریت اقتصاد فردی به زبان کودکان باشد.

خلاصه‌ی آن:

وجود تبلیغات بسیار زیاد در بازی و نحوه مواجهه با آن‌ها مهم‌ترین نکته‌ای است که لازم است درباره آن با فرزندتان صحبت کنید و به نظر لازم می‌رسد برای این کار نحوه مدیریت صحیح آیتم‌های بازی را به آن‌ها یاد دهید.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازی پرندگان عصبانی: انفجار رویا یک بازی پازلی است که برای پیشبرد بازی باید پازل‌های هر مرحله را حل کنید. این بازی ناهنجاری اجتماعی و مولفه‌های ترسناک ندارد ولی خشم پرنده‌های درون بازی که دلیل مشخصی هم ندارد و انفجار آن‌ها، البته بدون خونریزی و جزئیات، در بازی که یک نوع از آیتم‌های بازی هم محسوب می‌شوند، ممکن است حساسیت برانگیر باشد و اثر نامطلوبی را در ذهن بازیکن‌های کم سن و سال بگذارد. از آنجایی که بازی، یک بازی پازلی است داستان خاصی ندارد و تنها کاری که برای حل پازل‌ها نیاز است بازیکن انجام دهد این است که اشکال و مهره‌های همرنگ را از بین ببرد تا ماموریت هر مرحله را بتواند انجام دهد که در نتیجه بازی بسیار راحتی برای تمام سنین محسوب می‌شود. در مسیر بازی آیتم‌هایی به بازیکن به عنوان جایزه داده می‌شود که می‌تواند از آن‌ها برای حل راحت‌تر هر مرحله و یا حل پازل‌های دشوار استفاده کند. در هر مرحله تعداد حرکاتی برای اتمام پازل توسط بازی در نظر گرفته شده است که در صورتی که در آن تعداد حرکت بازیکن نتواند پازل را حل کند می‌بازد و یکی از جا‌ن‌های خود را از دست می‌دهد. اگر بازیکن تمام جان‌های خود را از دست بدهد با دیدن تبلیغ و یا خرج کردن سکه درون بازی می‌تواند دوباره بازی کند ولی اگر باز هم ببازد تنها راهی که دارد پرداخت سکه است و از بازیکن امتیازهایی هم کم می‌شود. بازیکن می‌تواند در تیم‌هایی عضو شود تا با هم تیمی‌های خود بتواند در چالش‌ها و مسابقات بازی شرکت کند و وظیفه دارد که تا با به دست آوردن امتیازهای بیشتر باعث بهبود رتبه گروه خود در چالش‌ها و مسابقات شود و در کل رتبه گروه خود را بهبود ببخشد. همچنین در صورتی که بازیکن جان‌های خود را از دست بدهد می‌تواند از همی تیمی‌های خود کمک بگیرد و هم تیمی‌هایش به او جان هدیه بدهند. در بازی، چالش‌ها و مسابقات دوره‌ای وجود دارد که با دریافت امتیاز در آن‌ها به بازیکن هدایایی داده می‌شود که این هدایا همان آیتم‌های بازی است که بازیکن می‌تواند در بازی از آن‌ها استفاده کند. اگر بازیکن از تمام آیتم‌های خود استفاده کرده باشد و نتوانسته باشد آیتم‌هایش را مدیریت کند، ممکن است که به سمت خرید درون برنامه‌ای آیتم‌ها جذب شود و مجبور به پرداخت پول واقعی بشود. برخلاف اکثر بازی‌ها که تبلیغات ناگهانی و بدون اینکه بازیکن بخواهد نمایش داده می‌شود، در این بازی در صورتی که بازیکن بخواهد‌ می‌تواند تبلیغات را ببیند و یا برای به دست آوردن آیتم بخواهد که تبلیغات را ببیند. همچنین عضویت در بازی به وسیله فیس بوک برای بازیکن آیتم‌های رایگان دربرخواهد داشت و عملا تبلیغی برای فیس بوک و عضویت در آن تلقی می‌شود.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): android , ios , windows

نام ناشر: rovio entertainment corporation

نام توسعه دهنده: rovio entertainment corporation

تاریخ انتشار: 10/12/2009 -- 19/09/1388

تاریخ آخرین به روزرسانی: 11/12/2020 -- 22/08/1399

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت اجرا می‌شود اما با اتصال به اینترنت قابلیت‌های بشتری فعال می‌شود

امکانات آنلاین: خرید ، تماشای تبلیغ ، ایجاد دوستی ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی ، جدول رتبه‌بندی ، رویداد ، تشکیل گروه ، گفت‌وگوی متنی ، چالش ، ذخیره سازی

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه