• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

پرندگان خشمگین

بررسی تخصصی بازی Angry birds Rio

پرندگان خشمگین

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
پرندگان خشمگین

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی پرندگان خشمگین یک بازی سرگرم کننده در سبک پازل است. بازیکن در این بازی با پرتاب پرنده به سمت سازه‎‌هایی که ساخته شده‌اند، سعی در تخریب خانه‌ها با استفاده از کمترین پرنده (حفظ منابع) را دارد. تخریب و خشونت در بازی فانتزی است. البته برای بازیکن کم سال مناسب نیست. بازیکن با انواع منابع ساختمانی آشنا می‌شود.

سال ۲۰۱۱ جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تخریب خانه‌های دشمن محور این بازی‌ست که به صورت فانتزی نمایش داده می‌شود. بنابراین در بازیکنان کم‌سن که تقلیدپذیری بیشتری دارند، ممکن است میل به تخریب ایجاد کند. همچنین مسخره‌شدن توسط دشمنان هنگام شکست ممکن است میل انتقام در بازیکن را افزایش دهد.

جزئیات
ترس

در ابتدای بازی، پرندگان خشمگین دزدیده می‌شوند و این ممکن است برای بازیکن کم سن و سال، دلهره‌آور باشد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی اهداف آموزشی ندارد اما باعث می‌شود که درک فیزیکی بازیکن افزایش یابد و توان محاسباتی‌اش بهتر شود. اگر بازیکن سن کمی داشته باشد، از طریق این بازی با کیفیت میزان مقاومت اجسامی مانند شیشه، سنگ، چوب آشنا می‌شود.¬ علاوه بر این، روند بازی بازیکن¬ را به فکر کردن وادار می¬کند، چون بازیکن باید کمترین پرنده را صرف هدف کند و به بهترین شکل از پرنده‌ی آماده پرتاب استفاده کند، پس باعث تقویت تفکر استراتژیک در بازیکن می‌شود که باید به یک راهبرد کارا بیندیشد.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

این بازی پیچیدگی‌های بازی آنلاین و امکانات آنها مانند جدول رقابت، چت، تشکیل گروه را ندارد، در عین حال گرافیک، موسیقی و گیم‌پلی خوبی دارد. به همین خاطر این نسخه از بازی می‌تواند شروع خوبی برای ورود فرد به دنیای بازی‌های دیجیتال باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی از نوع پازلی جالب است که از قوانین فیزیک استفاده می کند، پرندگانی نادر برخلاف میل آنها در قفس قرار دارند و باید آزاد شوند. این بازی هنگامی که پرندگان خود را به سمت سازه‌ها پرتاب می کنند ، دارای خشونت جزئی است - و خسارت وارد شده بسیار کارتونی است. فرزند شما در این بازی باید از فکر خود استفاده کند تا بتواند با مصرف بهینه مواد به بهترین نتیجه برسد. این بازی باعث تقویت تفکر استراتژیک، درک فیزیکی و مهارت مصرف دقیق مواد بازیکن را افزایش دهد. از طرفی بازی تک نفره است و امکان رقابت و ارتباط  ندارد. محیط امن و سالمی را بخصوص برای بازیکن کم سن و سال خواهد بود و برای شروع آشنایی با بازی‌های دیجیتال مناسب است. البته بازی بهتر است با نظارت والدین انجام شود اگر کودک آنلاین بازی کند، تبلیغات دیگر بازی‌های این استودیو را می‌بیند و ممکن است تمایل به دانلود بازی داشته باشد که بهتر دراین باره والدین دقت کافی را درباره مصرف اینترنت داشته باشند و آفلاین بازی انجام شود.

خلاصه‌ی آن: بازی پرندگان خشمگین بهتر است آفلاین انجام شود. این بازی درک فیزیکی بازیکن را از مواد مختلف افزایش می‌دهد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از آنجایی که وجوه سرگرم‌کننده این بازی بر سایر ویژگی‌های آن غلبه دارد؛ خوب است در مورد جایگاه بازی و سرگرمی در زندگی با فرزندمان صحبت کنیم؛ سرگرمی یک بخش مهم اما مختصر از زندگی‌ست که برای کسب نشاط و شادابی انجام می‌دهیم تا برای انجام وظایفمان آماده شویم. بنابراین انجام این سرگرمی نباید خودش برای ما به یک "کار" تبدیل شود. سرگرمی نباید باعث شود از موضوعات مهم‌تر غفلت کنیم.

 چنانچه علائم ناراحتی و خشم ناشی از باخت در بازی را در فرزندمان ببینیم، خوب است هر از گاهی و دوره‌ای به او یادآوری کنیم که این بازی تنها یک سرگرمی‌ست و نباید بتواند به شما آسیب بزند. ما بازی می‌کنیم تا لذت ببریم و لازم نیست کینه چند میمون خیالی را به دل بگیریم!

خلاصه‌ی آن: درباره ویژگی‌های فیزیکی مواد مختلف با فرزند خود گفتگو کنید.

ماجرای بازی

بازی پرندگان خشمگین،  این­گونه است تعدادی پرنده توسط یک طوطی شرور دزدیده شده و به ریو برده می‌شوند. بازیکن در ریو پرنده‌ها را آزاد کرده و اینک پرندگان درصدد انتقام از طوطی و دارودسته‌اش هستند. هریک از پرنده قابلیتی دارد که باید با توجه به قابلیت پرنده‌ای که قرار است پرتاب شود، محل مناسب برخورد را محاسبه و از طریق یک کمان شلیک کنید. البته بهترین حالت این است که حساس‌ترین نقطه سازه را انتخاب کنید و سپس با شلیک یک پرنده، همه‌ی دشمنان را از سر راه بردارید. بازی پرندگان خشمگین یک بازی سرگرم کننده در سبک پازل است که بازیکن با پرتاب پرنده‌‌ای به سمت سازه‌هایی از جنس چوب، شیشه و سنگ، آنها را تخریب می‌کند. هر پرنده در بازی یک عامل انتخاری است که خود را برای رسیدن به هدف منهدم می‌کند و هر پرنده قدرت خاصی برای ازبین بردن چوب یا شیشه یا سنگ دارد. بازیکن باید نقطه ضعف سازه را پیدا کند و بداند از کدام پرنده و در چه زاویه و جهتی از آن استفاده کند تا با استفاده از پرنده کمتر بتواند تخریبی یکباره در سازه دشمن ایجاد کند. تخریب فانتزی است و خشونتی را نشان نمی‌دهد. البته کودکان کم سال ممکن است در واقعیت اقدام به تخریب و تقلید بازی کنند. زمان بازی کردن برای آنها بهتر است با همراهی والدین همراه باشد. اگر آنلاین بازی شود، تبلیغات درون برنامه‌ای دارد و دیگر محصولات سازنده را تبلیغ می‌کند که نیاز به نظارت والدین برای مدیریت مصرف اینترنت است.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید، آی‌اواس، مایکروسافت ویندوز، ویندوز فون، سیمبین، سیستم‌عامل‌های مکینتاش، بلک‌بری، وب او اس

نام توسعه دهنده:  Rovio Entertainment Ltd

تاریخ آخرین به روزرسانی:  November 11, 2020

نیاز به اینترنت:   ندارد

امکانات آنلاین: ندارد

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه