• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

پرندگان خشمگین ۲

پرندگان خشمگین ۲

بررسی تخصصی بازی Angry Birds 2

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی «پرندگان خشمگین» یک بازی در ژانر تفننی است. این نسخه نسبت به گذشته از جهت صدا و گرافیک و تعداد پرنده‌ها پیشرفته‌تر است. بازی دارای مقداری خشونت از جهت تخریب و نابودی و مقدار کمی ترس از شمایل بعضی از خوک‌هاست. شاخص مصرف‌گرایی این بازی بالاست. امکان بازی آنلاین و شرکت در رویداد و چالش و لیگ‌های آنلاین را نیز دارد. می‌توان برای بازی‌های خانگی با توپ و... از این بازی ایده گرفت.

سال ۲۰۱۵ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

این بازی براساس انیمیشن پرندگان خشمگین ساخته شده و Angry Birds 2 با طلسم‌ها، دو سه پرنده‌ی جدید و گرافیک بسیار بهتر از نسخه‌های قبلی به سراغ بازیکنان آمده است.
جزئیات
خشونت

این بازی همان‌طورکه از اسمش پیداست، با پرندگانی خشمگین شکل گرفته است. بازیکن توسط آن‌ها باید خوک‌های دزد را نابود کرده و از آن‌ها انتقام بگیرد و سازه‌های خوک‌ها را از بین ببرد تا تخم‌مرغ‌ها را نجات دهد. تخریب و نابودکردن جزئی از خشونت بازی است.

جزئیات
ترس

در این بازی، هنگامی که بازیکن می‌بازد تمام خوک‌ها می‌خندند. در صحنه‌ای، سه خوک با پشت صحنه‌ی قرمز و کمی ترسناک درحال قهقهه‌زدن و به‌سخره‌گرفتن بازیکن هستند. این مورد، ممکن است به بازیکن استرس بدهد یا بازیکن کم‌سن‌و‌سال را بترساند. همچنین حضور رییس خوک‌ها یا همان Boss pig هم به‌خصوص در مراحلی که زمینه‌ی مرحله تاریک و بارانی است و رعدوبرق دارد، ممکن است ترسناک باشد. رییس خوک‌ها با یک کشتی بزرگ و با هیبت و صدای رعب‌آور وارد صحنه می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تخریب و نابودی بناها و سازه‌ها به‌نوعی ناهنجاری به حساب می‌آید گرچه اینجا برای به‌دست‌آوردن تخم‌مرغ‌ها و انتقام‌گرفتن از خوک‌هاست. اما تخریب و نابودی مذموم است. دزدی هم در جامعه و در فرهنگ هر کشوری مذموم است. درواقع، در این بازی، خوک‌ها تخم‌مرغ‌های پرندگان را دزدیده‌اند و آن‌ها با خشم و نابودی درصدد بازپس‌گیری و انتقام برآمده‌اند. همچنین مجبورشدن بازیکن به پرداخت پول برای دریافت الماس بیشتر، نوعی ناهنجاری اجتماعی می‌باشد. در این بازی، پرداخت پول و خرید الماس است ادامه‌ی بازی را آسان‌تر و روند آن را بهتر می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بازی با پیشنهاد دیدن فیلم تبلیغاتی، بازیکن را تشویق می‌کند تا جان بیشتری کسب کند. همچنین تبلیغات مزاحمی هم در حین بازی وجود دارد که به‌صورت خودکار بالا می‌آیند و بازیکن باید صبر کند تا تبلیغات تمام شود و بعد به بازی خود ادامه دهد. در ادامه، به‌وفور پیشنهاد پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای داده می‌شود که بازیکن توسط آن بتواند الماس بخرد و با الماس، جان تازه بخرد و به بازی ادامه دهد، طلسم جدید بخرد و اگر نخواهد که پرداخت درون‌برنامه‌ای داشته باشد باید برای گرفتن قلب و ادامه‌ی بازی مدّت‌زمانی را که بازی ارائه می‌دهد صبر کند و بعد به بازی بپردازد یا اگر بازیکن حین بازی در یک مرحله، ببازد و قلب هم داشته باشد، اما بخواهد بازی را از همان‌جایی که باخته ادامه بدهد، باید الماس پرداخت کند. به‌صورت کلّی مراحل هم هرچه جلوتر می‌روند سخت‌تر می‌شوند و بازیکن در آخر مجبور است که الماس بپردازد.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازی، فاقد ارزش یاددهی است. اما می‌تواند به‌مرور قدرت و شدت پرتاب منطقی را به بازیکن بیاموزد و بازیکن متوجه مقاومت متفاوت انواع سطوح به‌کاررفته در سازه‌ها (سنگ، شیشه، چوب و...) و نیاز متفاوت به شدّت و شتاب برای نابودی آن‌ها می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

بازی در ژانر تفنّنی است و مراحل آموزشی و تمرین تقریباً مناسبی هم دارد. مثلاً هر پرنده قابلیت جداگانه‌ای دارد که هنگام بازشدن قفل آن پرنده، بازی آن را گوشزد می‌کند. نقطه‌چینی که هنگام پرتاب به بازیکن مسیر پرتاب را نشان می‌دهد کمک خوبی است. جای دکمه‌ها در صفحه‌ی موبایل خیلی خوب است. بازی آسانی است، اما بازیکن در مراحل بالاتر در تگنا قرار می‌گیرد و تشویق به پرداخت درون‌برنامه‌ای می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازی آنلاین است و امکان بازی چندنفره را به‌صورت آنلاین دارد. پس یک بازی رقابتی محسوب می‌شود که با داشتن جدول رتبه‌بندی، امکان رقابت را بین بازیکنان فراهم کرده است و درواقع هر گروه برای نابودی گروه مقابل با تخریب‌های بیشتر، تلاش می‌کنند. همچنین بازی دارای چالش‌ها و رویدادها و یک خط پیشرفت است که برای افراد دستاوردجو نیز جذّاب است و با توجه به آنلاین‌بودن بازی و امکان اشتراک محتوا در شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک هم برای افراد معاشرت‌جو جذّاب خواهد بود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی نسخه‌ی جدید بازی «پرندگان خشمگین» است. همان‌طورکه از اسم بازی پیداست، دارای خشونت است. چون پرندگانی با ظاهری خشمگین، به دنبال انتقام از خوک‌های سارق تخم‌مرغ‌هایشان هستند. آن‌ها دست به تخریب و نابودی سازه‌هایی که خوک‌ها در آن پناه گرفته‌اند می‌زنند.

بازی دارای جلوه‌ی کمی از ترس هم می‌باشد و در هنگام باخت، چهره‌ی خندان و مرموز خوک‌ها در پس زمینه‌ی قرمز و رئیس خوک‌ها که در بعضی مراحل ظاهر می‌شود، ممکن است برای بازیکن کم‌سن‌و‌سال ترسناک باشد.

بازی با پیشنهاد دیدن ویدئوی تبلیغاتی و همچنین با تشویق به پرداخت درون‌برنامه‌ای، بازیکن را به خرید الماس ترغیب می‌کند. از یک جایی به بعد، بازی بدون داشتن الماس، روندش کند می‌شود و ممکن است بازیکن را کلافه کند. چون مراحل هرچه جلوتر می‌روند موانع جلوی سازه‌ها و پنکه‌ها که مسیر پرنده‌ها را منحرف می‌کنند بیشتر می‌شود و بازیکن جان بیشتری از دست می‌دهد.

همچنین این بازی آنلاین است و امکان بازی‌کردن در رویدادها و چالش‌های مختلفی را دارد که برخی به‌صورت روزانه‌اند. بعد از نصب بازی، نیازمند دانلود داده هستیم و با دانلود داده، تا بخش‌هایی را می‌توان آفلاین بازی کرد.

بازی، امکان بازی چندنفره و تشکیل گروه را دارد و بازیکن می‌تواند در لیگ‌های مختلفی شرکت کند که بسیاری از آن‌ها را توسط متّصل‌شدن به شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک، می‌تواند عملی کند و جدول رتبه‌بندی را ببیند و محتوای خود را به اشتراک بگذارد.

بازی تبلیغاتی هم دارد که به‌صورت خودکار بالا می‌آیند. اگر بازیکن مراحل زیادی را جلو رفته باشد، نوتیفیکیشن هم برای وی ارسال می‌شود.

این بازی به‌خاطر تبلیغات خودکار، تماشای ویدئوی تبلیغاتی و پرداخت درون‌برنامه‌ای، همچنین امکانات آنلاین مثل متّصل‌شدن به شبکه‌های اجتماعی و بازی چندنفره، برای افراد بالای ۱۳ سال مناسب‌تر است.

خلاصه: «پرندگان خشمگین» یک بازی آنلاین است که از امکانات مختلف آنلاین نیز برخوردار است. جلوه‌ای از خشونت و ترس هم دارد. ویدئوی تبلیغاتی و تبلیغاتی که خودکار بالا می‌آیند و همچنین تشویق به پرداخت درون‌برنامه‌ای و عضویت در فیس‌بوک برای خرید الماس هم از ویژگی‌های این بازی می‌باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

ممکن است در تمام مدّت بازی، فرزند دلبندتان درحال تجربه‌ی خشم و بروز هیجان و خوشحالی از کشته‌شدن خوک‌ها و تخریب سازه‌ها ببینید.

 در حین بازی از وی سؤال کنید که به نظر تو این پرندگان برای چه می‌جنگند؟ آیا کارشان درست است؟

 یا بپرسید خوک‌ها برای چه ترسیده و پناه گرفته‌اند؟

بعد از آن، می‌توانید برای آنان نمونه و مثال‌هایی از طبیعت واقعی پرندگان بیاورید و همچنین به آنان توضیح دهید که خوک‌ها به خانه‌ی پرندگان حمله کرده‌ و تخم‌های آن‌ها را می‌دزدند و دلیل خشم آنان برای دفاع از خانه و خانواده می‌باشد.

شما می‌توانید برای فرزند دلبندتان فیلم‌هایی از مهربانی و گذشت و فداکاری پرندگان در طبیعت زیبای جهان با دیگر حیوانات، نمایش دهید تا حس خشم و ترس او را تقلیل دهید.

 همچنین با این کار به او یادآوری می‌کنید که این خشم را نمی‌تواند در دنیای واقعی و با حیوانات واقعی اجرا کند و آن‌ها را از بین ببرد؛ چون جنگ هم قوانین خاص خودش را دارد و هر رفتار خشونت‌آمیزی مجوز انجام‌دادن ندارد.

 همچنین شما می‌توانید از فیلم ایده‌ی بازی توپ و تور در خانه را بگیرید و یک تور یا سطل را در فواصل مختلفی در خانه قرار دهید و با توپ یا روزنامه‌ی مچاله‌شده از وی بخواهید توپ را پرتاب کند یا وسیله‌ای پلاستیکی و نشکن را روی سازه‌ای غیر خطرناک قرار دهید و با چیزی نرم از او بخواهید مانع را بیندازد.

 این کار دقت و مهارت دست‌ورزی فرزندتان را بیشتر کرده و هدف‌گیری و اندازه‌گیری وی را بهبود بخشیده و بعد از آن می‌توانید بازی دارت را هم در خانه اجرا کنید. قطعاً فرزندانتان از بازی‌کردن با این وسایل درکنار شما بسیار لذّت خواهند برد.

خلاصه‌: در این بازی، ممکن است فرزند شما تجربه‌ی خشم و هیجان زیادی را داشته باشد. از وی درمورد تفاوت واقعیت طبیعت پرندگان و حیوانات در مقایسه با بازی بپرسید. از بازی ایده بگیرید و بازی‌های پرتاب با مانع و توپ و تور و دارت را فراهم کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازی «پرندگان خشمگین ۲» با طلسم‌ها، دو سه پرنده‌ی جدید و گرافیک بسیار بهتر از نسخه‌های قبلی همچنین با صداگذاری زیباتر از نسخه‌ی پیشین، فضای هیجانی‌تری را برای مخاطب رقم زده است.

داستان جنگیدن پرندگان خشمگین با خوک‌های سارق است که تخم‌مرغ‌هایشان را دزدیده‌اند. پرندگان باید با تخریب سازه‌ها آن‌ها را نابود کنند. بازی از یک نقشه‌ی اصلی تشکیل شده که هر چندمرحله در یک شهر با یک نام خاص اجرا می‌شود و هر چندمرحله یک‌بار هم به بازیکن کلید بازکردن قفل پرنده‌ی جدید، طلسم جدید، هدیه‌ی جدید یا بازشدن قفل برج‌های جدید را می‌دهد.

بازی در آغاز، آسان شروع شده و بازیکن هرچه جلوتر برود مراحل سخت‌تر می‌شود. بازی با بیش از ۲۰۰ مرحله، در هر مرحله، بازیکن را با سازه‌ی جدید و موانع جدید روبه‌رو می‌کند اما از مرحله‌ی ۵۰ به بعد، با نداشتن و نخریدن الماس سخت می‌شود.

می‌شود گفت این‌طور طراحی شده است که بازیکن در بخش‌های مختلفی مثل گرفتن جان و قلب بیشتر برای ادامه‌ی بازی و گرفتن کارت بیشتر و طلسم جدید و دیگر امکانات، نیاز به الماس دارد و الماس‌ها را از طریق پرداخت درون‌برنامه‌ای با داشتن حساب گوگل می‌تواند انجام دهد.

همچنین بازی برای گرفتن تنها یک جان، تماشای ویدئوی تبلیغاتی را پیشنهاد می‌دهد و البته تبلیغات به‌صورت خودکار هم دارد که در حین بازی و وسط بازی بالا می‌آید. در کنار همه‌ی این موارد، بازی به‌وفور بازیکن را تشویق به عضوشدن در شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک می‌کند و حتی در بازی برایش جایزه هم قرار می‌دهد و امکان بازی آنلاین با دوستان را هم از طریق فیس‌بوک فراهم می‌کند.

در بازی، هر پرنده قابلیت‌های مخصوصی دارد. پرنده‌ی آبی کوچک با یک ضربه به سه پرنده تبدیل می‌شود. پرنده‌ی سیاه با ضربه بر روی سازه، سازه را منفجر می‌کند. پرنده‌ی قرمز رنگ بزرگ با قدرت و وزن سنگینی که دارد هر چه سازه جلوی رویش باشد را خراب می‌کند. پرنده‌ی زرد با شتاب به سمت سازه پرواز می‌کند. پرنده‌ی نقره‌ای با نزدیک‌شدن به هدف و زدن ضربه روی سازه با شتاب سقوط می‌کند. پرنده‌ی سفید هم تخم می‌اندازد.

هرکدام از ضربه‌ای که تخریب بیشتری داشته باشد امتیاز بیشتری گرفته و یک کارت به کارت‌های حضور در بازی آن پرنده اضافه می‌شود.

امکانات آنلاین مختلفی هم وجود دارد. در ابتدا بازی درخواست نصب دیتا را می‌دهد و همچنین بازی شامل رویدادهایی با زمان محدود و چالش‌های مختلف است و درعین‌حال امکان چندنفره بازی‌کردن به‌صورت آنلاین و ایجاد گروه دوستانه و دیدن رتبه‌بندی بازیکنان را نیز دارد.

طلسم‌ها از دیگر قابلیت‌هایی است که به بازیکن داده می‌شود. انواع طلسم‌ها عبارت‌اند از یخ - اردک - فلفل قرمز و طوفان که در پیشبرد مراحل به تعداد اندک و محدودی برای بازیکنان فعّال می‌شوند.

هرچه مراحل جلوتر می‌رود، تنوع موانع جلوی راه بازیکن بیشتر می‌شود. مثلاً پنکه‌های متعددی در مسیر پرتاب پرنده‌ها قرار می‌گیرد. اگرچه بازیکن می‌تواند از همین پنکه‌ها کمک خوبی بگیرد. کلبه‌هایی درست جلوی سازه‌ها قرار می‌گیرد و نابودی آن‌ها را سخت می‌کند. همچنین رئیس خوک‌ها که هر چندمرحله یک‌بار وارد بازی می‌شود و نابودکردنش سخت است.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android, Microsoft Windows, iOS

ناشر: Rovio Entertainment

توسعه‌دهنده: Rovio Entertainment

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 21/08/1399- 28/01/2021

نیاز به اینترنت: دارد و کاملا آنلاین است.

امکانات آنلاین: خرید – تماشای تبلیغ – ایجاد دوستی - دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی – رویداد – چالش – جدول رتبه بندی – تشکیل گروه – ذخیره سازی – چالش – اشتراک گذاری محتوا – چندنفره بازی کردن.

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نشان‌ها: همراهی با والدین.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد