پرسیتی

بررسی تخصصی بازی percity

پرسیتی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پرسیتی» یک بازی آنلاین است که بازیکن باید از تولیدات کشاورزی و دامداری استفاده کند و محصولات گوناگون تولید کرده و آن‌ها را بفروشد و شهر خود را گسترش دهد؛ یک بازی با کیفیت و سالم که می‌تواند سرگرمی طولانی‎مدتی برای گروه‌های سنی مختلف باشد، اما باید به امکانات چت و اتحاد آن توجه شود.

سال 1392 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پافشاری بر گسترده‌تر کردن تولید، ممکن است به‎طور غیرمستقیم مصرف‌گرایی را تشویق کند. همچنین در بازی، تولید و کسب پول صرفا برای گسترده‌تر کردن کار و افزایش سود است و یا مصرف آن برای تزئینات به کار می‌رود به‎علاوه، در ارتباط بین بازیکنان ممکن است کلمات نامناسب رد و بدل شود یا تندی رخ بدهد.

جزئیات
سهولت در استفاده

با توجه به اینکه فرزندتان باید در هنگام تولید و فروش محساباتی انجام دهد و همچنین به بخش هایی از مدیریت شهر نیز توجه کند بازی کمی پیچیده می‌شود. همچین آنلاین بودن و رقابت و همکاری با سایر بازیکنان، بر پیچیدگی بازی می‌افزاید.

جزئیات
ارزش آموزشی

این بازی به‎طور مستقیم اهداف آموزشی ندارد، اما فرزندتان در حین بازی با فرآیند کاشت و برداشت محصولات آشنا می‌شود. همچنین درمی‌یابد که حیوانات اهلی همانند گاو، مرغ و بز از چه غذایی استفاده می‌کنند و غذای آن‎ها از کجا به دست می‌آید و هر محصولی که تولید می‌کند در کجا کاربرد دارد. همچنین با فعالیت‌های صنعتی نیز آشنا خواهد شد. درنتیجه، می‌توان گفت که فرزندتان در سنین پایین‌تر با انجام این بازی یک فهم حداقلی از شغل‌ها کسب خواهد کرد که در سنین بالاتر و برای ورود به جامعه می‌تواند برای وی مفید باشد. پس از آماده‌شدن محصولات، فرزندتان وارد مرحلۀ چالش هوش اقتصادی خواهد شد. در اینجا مشتری‌های متعددی، سفارشات مختلف و غیرقابل پیش‌بینی دارند و او باید بتواند با تکیه بر توان مدیریتی خود و ذخیره‌کردن محصولات مورد نیاز در انبار، پاسخگوی مشتریان باشد. در این بخش فرزندتان صرفا به دنبال فراهم‌کردن نیاز مشتری است و هرچه زودتر سفارش را آماده کند می‌تواند سفارش‌های بیشتری دریافت کند و درنهایت پول بیشتری کسب کند. در این بازی، ایده‌هایی مانند صادرکردن و کسب سود بیشتر نیز وجود دارد.

ادامه متن

در مورد کسب‌وکار و تجارت با فرزندتان صحبت کنید.

از فرزندتان در سنین پایین بپرسید که هر محصول از کدام میوه یا حیوان تهیه می‌شود.

در مورد جایگاه کسب درآمد و روزی با او صحبت کنید.

در مورد انفاق و هدیه‌دادن با او صحبت کنید.

در مورد دوستی‌های آنلاین به او هشدار دهید و تاکید کنید که جز در مورد بازی، در سایر موارد با همبازی‌هایش صحبت نکند و اطلاعاتی در اختیار آن‌ها قرار ندهد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه