• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

پرسیتی

بررسی تخصصی بازی

پرسیتی

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

پرسیتی یک بازی آنلاین است که بازیکن باید از تولیدات کشاورزی و دامداری استفاده کند و محصولات گوناگون تولید کرده و آن‌ها را بفروشد و شهر خود را گسترش دهد. یک بازی با کیفیت و سالم که می‌تواند سرگرمی طولانی مدتی برای گروه‌های سنی مختلف باشد اما باید به امکانات چت و اتحاد آن توجه شود.

سال 0 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
☆ مقام اول و نشان سرآمد در جشنواره رسانه‌های دیجیتال ☆ مقام اول در جشنواره‌ی ایران ساخت (بخش بازی) ☆ کسب غزال زرین جشنواره‌ی بازی‌های رایانه‌ای تهران
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در ارتباط بین بازیکنان ممکن است کلمات نامناسب رد و بدل شود یا تندی اتفاق رخ بدهد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی به طور مستقیم اهداف آموزشی ندارد اما بازیکن در حین بازی با فرآیند کاشت و برداشت محصولات آشنا می‌شود، همچنین در می‌یابد که حیوانات اهلی همانند گاو، مرغ و بز از چه غذایی استفاده می‌کنند و غذای آنها از کجا به دست می‌آید و محصولات به دست آمده از آنها در کجا کاربرد دارد. همچنین بازیکن با فعالیت‌های صنعتی نیز آشنا خواهد شد. در نتیجه می‌توان گفت که بازیکن کم‌سن و سال با انجام این بازی یک فهم حداقلی از شغل‌ها را کسب خواهد کرد که در سنین بالاتر و برای ورود به جامعه می‌تواند برای وی مفید باشد. پس از آماده شدن محصولات، بازیکن وارد مرحله چالش هوش اقتصادی خواهد شد. در اینجا مشتری‌های متعددی، سفارشات مختلف و غیرقابل پیش بینی دارند و بازیکن باید بتواند با تکیه بر توان مدیریتی خود و ذخیره کردن محصولات مورد نیاز در انبار، پاسخگوی مشتریان باشد. در این بخش بازیکن صرفا به دنبال فراهم کردن نیاز مشتری هست، و هرچه زودتر سفارش را آماده کند می تواند سفارش های بیشتری دریافت کند و در نهایت پول بیشتری کسب کند. در بازی، ایده‌هایی مانند صادر کردن و کسب سود بیشتر نیز وجود دارد.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

با توجه به اینکه بازیکن باید در هنگام تولید و فروش محساباتی انجام دهد و همچنین به بخش هایی از مدیریت شهر نیز توجه کند. همچین آنلاین بودن و رقابت و همکاری با سایر بازیکنان، بر پیچیدگی بازی می‌افزاید.

آنچه لازم است والدین بدانند

پرسیتی بازی آنلاینی‌ست که به خاطر نداشتن، خشونت، ترس، استرس، ناهنجاری شدید اجتماعی و اخلاقی بازی بسیار مناسبی به نظر می‌رسد اما باید توجه کرد که شبیه‌سازی و استراتژیک بودن بازی مخصوصا در دنیای اقتصادی و تولید، نیازمند توان تحلیل و آینده‌نگری بسیاری‌ست که باعث می‌شود بازی برای کودکان و خردسالان سرگرم‌کننده نیست و حتی کسالت‌آور است.

بازیکنانی که می‌توانند بخوانند و بنویسند و بتوانند تشخیص دهند که فروش به کدام مشتری سود بیشتری دارد، می‌توانند از این بازی استفاده کنند و لذت ببرند.

در این بازی امکان چت میسر است که با توجه به ناشناس بودن هویت دیگر بازیکنان، امکان استفاده از اسم‌های جعلی برای فریب دادن و استفاده از الفاظ نامناسب در چت ها وجود دارد. خوب است تا حد امکان فرزندمان را قبل از ورود به فضای بازی از فواید و معایب شبکه های مجازی مطلع کنیم و همچنین در کنار آنها، کمی نظارت خود را بر فضای مجازی آنها بیشتر کنیم.

سبک بازی به گونه‌ای‌ست که هدف کسب درآمد و توسعه شهر است. والدین باید متوجه باشند که ادامه پیدا کردن این هدف برای بازیکن، پول و کسب ثروت را برای بازیکن هدفی بزرگ جلوه می‌دهد.

خلاصه‌ی آن:

پرسیتی یک بازی سالم برای فرزند بالای 8 سال شماست. آشنایی با مشاغل کشاورزی و دامپروری از نکات مثبت بازی است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در مورد کسب و کار و تجارت با فرزندمان صحبت کنیم.

از این بپرسیم که هر محصول از کدام میوه یا حیوان تهیه می‌شود.

در مورد جایگاه کسب درآمد و روزی با او صحبت کنیم.

در مورد انفاق و هدیه دادن با او صحبت کنیم.

در مورد دوستی‌های آنلاین به او هشدار دهیم و به او تاکید کنیم جز در مورد بازی در سایر موارد با هم‌بازی‌هایش صحبت نکند و اطلاعاتی در اختیار آنها قرار ندهد.

خلاصه‌ی آن: درباره ی کشاورزی و کسب درآمد با فرزند خود گفتگو کنید.

ماجرای بازی

پرسیتی، نام یک بازی آنلاین در مورد مزرعه‌داری و شهرسازی در فضای دوره‌ی ایران باستان است که در آن بازیکن ابتدا شروع به پرورش محصولات کرده و پس از اندک زمانی محصولات را برداشت و جمع آوری می‌کند. در ادامه با استفاده از فروش محصولاتی که در انبار جمع آوری شده یا فروش محصولات فراوری شده، به ساختن شهر جدید می پردازد. بازیکن باید این مراحل را به صورت مکرر انجام بدهد تا با کسب پول کافی، به معماری شهر مورد علاقه خود برسد. این بازی فاقد داستان محوری‌ست

در این بازی، بازیکن می‌تواند به دیگران درخواست دوستی بدهد، برای آنها هدیه بفرستد، گفت و گو کند و برای پر کردن بار کشتی‌های تجاری با دیگران همکاری کند و البته سود بیشتری نیز کسب نماید.

پرسیتی بازی با کیفیتی‌ست که در کشورهای گوناگون بازیکن دارد و در داخل کشور نیز طرفدارانی دارد. بازی از جنبه‌های گوناگون بازی سالمی ارزیابی می‌شود.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید، IOS

نام توسعه دهنده :  TOD Studio، استودیو تاد

تاریخ آخرین به روزرسانی: 3 / 6 / 99

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه