• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

پاندورا: دنیاهای باورنکردنی

پاندورا: دنیاهای باورنکردنی

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  پاندورا یک بازی تفننی با گرافیک جذاب و گیم‌پلی روان است. نکات کوچکی در رابطه با ناهنجاری دینی و اجتماعی در آن وجود دارد که نیازمندی همراهی و توضیحات از سوی والدین است.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بکارگیری جادو در موارد مختلف و متعدد در بازی از جمله نحوه‌ی پیش‌روی در بازی. بعضی آیتم‌های بازی دارای توضیحاتی هستند که به این موضوع دامن می‌زند مانند درختی که برگ‌هایش شفای تمام مریضی هاست.

جزئیات
مصرف گرایی

وجود تبلیغات برای دریافت سکه بیشتر. تبلیغات با قطع شدن اتصال اینترنت دیگر در دسترس نیستند. با توجه به سیستم بازی(وجود تعداد مشخصی "جان" در بازی که با هر باخت یکی از آنها از بین می‌رود و برای برگشت جان باید 30 دقیقه صبر کرد و یا آنها را خرید. با تمام شدن جان‌ها دیگر نمی‌توان بازی کرد.) و ایجاد محدودیت برای بازی کردن، بازیکن ترغیب به خرید جان می‌شود. بازی دارای تخفیف‌های مدت‌دار برای خرید سکه است که بازیکن را به خرید ترغیب می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازی ارزش آموزشی ندارد اما سبب افزایش قدرت تمرکز و سرعت در بازیکن می شود.

جزئیات
آسانی بازی

بازی بسیار ساده طراحی شده و بعد از پیشرفت در مراحل، رد کردن هر مرحله سخت‌تر می‌شود.

جزئیات
بازی پذیری

بازی دارای دنیا‌های مختلف است، باز کردن هر دنیا و ساخت آیتم‌های آن برای بازیکن کاوشگر مورد توجه قرار می‌گیرد. بازی دارای چالش‌های زمانی است که با موفق شدن در چالش‌ها مقداری سکه به بازیکن تعلق می‌گرید.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی دارای چالش‌های زمانی است که بازیکن را وادار به بازی می‌کند تا بتواند در چالش‌ها موفق باشد. سیستم بازی دارای تعداد باخت مشخصی است که همان جان‌های داخل بازی هستند، با از بین رفتن تمام جان‌ها بازیکن دیگر قادر به بازی نیست اما با گذشت یک زمان مشخص جان‌ها دوباره پر می‌شوند به همین دلیل بازیکن مجبور می‌شود هر چندوقت یکبار به بازی سر بزند و دوباره بازی کند. این موضوع تا حد کمی ایجاد اعتیاد می‌کند. بازی دارای تبلیغ و تخفیفات با مدت محدود است که بازیکن را به خرید سکه در بازی ترغیب می‌کند. دنیاهای داخل بازی برخی از عناصر جادویی و برخی از عناصر خرافی استفاده کرده‌اند. با توجه به تبلیغات درون بازی سعی کنید هنگام بازی فرزندتان اینترنت را خاموش کنید یا به خودش بگویید قبل از انجام بازی این‌کار را انجام بدهد. در صورت مشاهده تبلیغ‌ها به فرزندتان بگویید که رو صفحه نزند و منتظر باشد تا تبلیغ به پایان برسد.

خلاصه‌ی آن: استفاده متعدد از عناصر جادویی داخل بازی نیازمند توضیح و تفکیک بازی و واقعیت است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

نظر فرزندتان را راجع به محیط بازی بپرسید.

راجع به اشتیاق فرزندتان برای بازی کردن از او سوال کنید.

 آیا او منتظر است جان‌های بازی دوباره پر شوند تا دوباره بتواند بازی کند؟

 راجع به مجسمه‌هایی که در ابتدایی بازی بدست بازیکن ساخته می‌شود از او سوال کنید، آنها فقط مجسمه‌اند یا چیزی جز مجسمه هستند(روح دارند) ؟

نظر فرزندتان را راجع به دنیاهای جادویی بازی بپرسید. این جادو فقط در بازی است یا در واقعیت هم وجود دارد؟

خلاصه‌ی آن:

نظر فرزندتان را راجع به دنیاهای جادویی بازی بپرسید. این جادو فقط در بازی است یا در واقعیت هم وجود دارد؟

ماجرای بازی

 یک بازی ""match3 که در آن با قرار دادن حداقل سه آیتم مشابه کنار هم، بازی پیش می‌رود. در پاندورا دنیاهای متفاوتی وجود دارد که با انجام ماموریت‌ها و چالش‌ها، می‌توان دنیاها رو توسعه داد. توسعه‌ی هر دنیا با ساخت آیتم‌های داخل بازی همراه است که هر کدام داری توضیحاتی هستند و داستان بسیار کم عمقی را روایت می‌کنند. بعد از توسعه کامل هر دنیا، دنیای بعدی باز می‌شود.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید

نام توسعه دهنده: Medrick FZE House

تاریخ آخرین به روزرسانی: 99/8/19

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانت بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد