• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

وکتور

بررسی تخصصی بازی vector

وکتور

author-img

توسط : الهام اسماعیلی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

وکتور یک بازی در سبک اکشن است. بازیکن در این بازی با انجام حرکات پارکور از موانع عبور می‌کند. از دست ماموران خشن سازمان فرار می‌کند. اگر به دست ماموارن افتد با شوکر الکتریکی بی‌‎هوش می‌شود. این خشونت برای کودکان کم سن مناسب نیست. انجام بازی به واکنش‌های سریعی نیاز دارد. هماهنگی چشم و دست را افزایش می‌دهد.

سال 1391 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

اگر بازیکن نتواند از چنگ مامورین فرار کند مامورها او را با شوکر الکترونیکی بی‌هوش می‌کنند.

جزئیات
ترس

تحت تعقیب بودن دلهره‌آور است.

جزئیات
ارزش یاددهی

ممکن است بازی به مبارزه با استبداد و مقاومت در برابر ظلم ایده‌ایی به بازیکن منتقل کند.

جزئیات
آسانی بازی

حرکات بازی زیاد پیچیده نیست اما به زمان‌بندی دقیق نیاز است. هم‌چنین اگر بازیکن ببازد بازی او را مجبور می‌کند تا آن مرحله را از ابتدا شروع کند و این موجب سختی بیش‌تر بازی می‌شود.

جزئیات
بازی پذیری

بازی برای بازیکنانی که حالت داستانی و چالش دوست داشته باشند، جذاب است.

آنچه لازم است والدین بدانند

انجام بازی وکتور نیازمند عکس العمل سریع است. این ویژگی هماهنگی چشم و دست را در فرزند شما بالا می‌برد. فرزند شما در این بازی از دست مزدوران نظامی قدرتمند فرار می‌کند. بازیکن در بازی یک قهرمان است که از دست ظلم فرار کرده و انجام بازی به فرزند شما اعتماد به نفس و حس خوب می‌دهد. اما پایان بازی تلخ است و این موجب سرخوردگی و حس ناامیدی در فرزند شما می‌شود.

پیشنهاد می‌شود تا در حین بازی صدای دستگاه را قطع کنیم تا موسیقی اضطراب‌آور بازی سبب افزایش حس اضطراب در فرزند ما نشود. در بازی باید حرکات پارکور خریداری شوند. این خرید با سکه‌های درون بازی صورت می‌گیرد. این سکه‌ها به چند طریق به دست می‌آیند:

–   در بازی جمع‌آوری می‌شوند

–   با دیدن تبلیغ به بازیکن داده می‌شوند. تبلیغات‌ خارجی‌اند. از این رو خوب است حواس ما به این تبلیغات باشد تا محتوای نامناسب نداشته باشد.

برای جلوگیری از پخش تبلیغ، خوب است اینترنت دستگاه هنگام بازی خاموش باشد.

خلاصه‌ی آن:

سعی کنید بازی فرزند خود را طوری مدیریت کنید تا کمتر مضطرب شود و حتی الامکان آفلاین بازی کند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود درباره ظلم ستیزی و مقاومت در برابر ظلم گفتگو کنید و نظر او را درباره این بازی بپرسید.

درباره پیشرفت تکنولوژی و آینده آنها با فرزند خود گفتگو کنید

درباره تعامل انسان با طبیعت نیز می‌توانید گفتگو کنید.

ماجرای بازی

بازی در مورد دنیایی است که در آن همه‌ی آدم‌ها توسط قدرت بزرگی گرفتار شده و استثمار می‌شوند. در این بین ناگهان فردی می‌تواند خودش را از بند اسارت نجات‌دهد و فرار ‌کند. در ادامه تعقیب و گریز، این فرد متوجه می‌شود که تنها نیست همراهان و همفکرانی دارد. وکتور، یک بازی در سبک اکشن است که بازیکن باید با هدایت فرد از میان موانع او را از دست مامورها نجات دهد. رد کردن موانع در بازی با حرکاتی به صورت حرکات پارکور انجام می‌شود. بازیکن با رد موانع بر روی صفحه شاهد انجام حرکات پارکور خواهد بود.  با انجام این حرکات به بازیکن لذتی دست خواهد داد. اگر بازیکن نتواند از دست ماموران فرار کند با شوکر الکتریکی بی‌هوش خواهد شد و این میزان خشونت برای کودک زیر 10 سال شوکه‌آور است.  بازیکن باید به موقع واکنش نشان دهد و عکس العمل سریعی داشته باشد. همزمان نوعی حس ترس از گیرافتادن، ناتوانی در انجام حرکات و سرعت عمل بالا که موجب هیجان می‌شود در بازیکن بروز پیدا می‌کند. البته این ویژگی سبب افزایش هماهنگی دست و چشم در بازیکن می‌شود. بازیکن با شخصیت اصلی همذات پنداری می‌کند و تعریف جدیدی از خودش به دست می‌آورد. خود قهرمانی که از ظلم فرار می‌کند و می‌خواهد خودش را از بند قدرت نجات دهد. در حین پیشرفت بازی، گذشتن از مراحل بازی سبب افزایش اعتماد به نفس در بازیکن می‌شود. فضای بازی ابتدا از مرکز شهر شروع می‌شود. هرقدر بازیکن در بازی پیش می‌رود، از مرکز شهر دور شده و به طبیعت نزدیکتر می‌شود. این نوع طراحی مسیر پیشرفت بازی این ایده را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند که طبیعت می‌تواند مبدا آزادی باشد. بازی پایان تلخی دارد و همراه شخصیت اصلی توسط مزدوران شرور دستگیر می‌شود. با توجه به سختی که بازیکن برای رسیدن به مرحله‌ی پایان بازی متحمل می‌شود این پایان تلخ باعث می‌شود بازیکن حس سرخوردگی پیدا کند یا حتی در ناخودآگاه‌اش مقاومت برای آزادی را کاری بی‌فایده ببیند.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): ANDROID, IOS, MICROSOFT WINDOWS, WEB BROWSER, OUYA, GAMESTICK

نام توسعه دهنده: NEKKI

تاریخ آخرین به روزرسانی: 21 بهمن 98

نیاز به اینترنت:  دارد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: دیدن تبلیغات، خرید

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین): ندارد

نشان سلامت: دارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه