• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی بازی واچ داگز -Watch Dogs ( Watch Dogs )

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

147 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ایدن(شخصیت اصلی بازی) هکریست که تلاش می‌کند از کسی که خواهرزاده او را کشته انتقام بگیرد. واچ داگز یک بازی جهان باز با شاخص‌های جذابی برای گیمرهاست اما وجود ناهنجاری‌های پرتعداد، این بازی را به یک مورد غیرقابل توصیه تبدیل می‌کند. علی رغم طراحی خوب بازی روایت‌های نامناسب در آن باعث می‌شود تا آثار مخربی در حوزه تربیت جوانان و نوجوانان گذاشته شود.

ژانر : اکشن

3 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی دارای خشونت پرتکرار در فضای واقعی است. در مسیر داستان بازی بازیکن مجبور است تعداد زیادی آدم را بکشد و این کار را می‌تواند با انواع سلاح‌های گرم یا سرد انجام دهد. بازیکن در موقعیت‌هایی مورد حمله تعداد زیادی از دشمنان قرار می‌گیرد.

در بخش‌هایی از بازی شاهد صحنه‌های نامناسب هستیم ک برخی از آنها بصورت اختیاری قابل مشاهده است و بازیکن اگر بخواهد می‌تواند آنها را مشاهده کند. برخی دیگر در جریان اصلی بازی مشاهده می‌شوند و در صورت پیشروی در خط اصلی بازی، حتما به آنها برمی‌خوریم. موقعیت‌هایی با محور ارتباطات جنسی در خط اصلی مشاهده می‌شود و همچنین در بخشی از بازی یک گروه خلافکار برای فروش زنان بصورت ناپسندی اقدام می‌کند و آنان را به حراج می‌گذارد. این بازی دارای نکات و ناهنجاری‌های اجتماعی بسیاری است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر فرزند شما هنوز این بازی را بازی نکرده است، با گفت و گو و بیان نکاتی در مورد نامناسب بودن بازی تلاش کنید مانع شوید تا این بازی را بازی کند. همچنین بازی‌های پیشنهادی دیگری که می‌توانند جایگزین جذابی برای این بازی باشد را پیشنهاد کنید (بعنوان مثال آنچارتد 4). در صورتی که فرزندتان این بازی را تجربه کرده، به او در مورد خود کنترلی و اهمیت حفظ شان خود در مواجه شدن با محتوای مستجهن  نکاتی را بیاموزید. مخصوصا پسرها  اگر عزت نفس کافی داشته باشند برای حفظ شخصیتشان کمتر حاضرمی‌شوند با محتوای مستجهن رو به رو شوند و خودکنترلی بهتری دارند. می‌توانید از این بازی استفاده کنید و با او گفت‌وگویی شکل دهید، مانند:(یه وقتایی آدم بدون اینکه بخواد چیزایی به چشمش میخوره که قشنگ نیستن. منم وقتی میخوام یه محتوای علمی رو توی اینترنت جستجو کنم، تبلیغا و عکسای نامناسب به چشمم میخوره. خیلی بده. بنظرت چیکار کنیم؟)

ماجرای بازی

بازیکن در نقش ایدن پیرس در صدد انتقام از کسی‌ست که خواهرزاده او را کشته. در ابتدای داستان بازی بازیکن شخصی که این عمل را انجلم داده را پیدا میکند و با فشار اوردن به او سعی می‌کند تا کسی که دستور این حمله را صادر کرده، پیدا کند. برای پیدا کردن کسی ک مصبب اصلی این اتفاق بوده بازیکن سعی در هک کردن سازمان‌های امنیتی و بدست آوردن اطلاعات شخصی اهدافش می‌شود و از آنها جاسوسی می‌کند. بعد از اینکه این سازمان‌ها مورد نفوذ توسط یازیکن قرار گرفتند اطلاعات شخصی مردم برای بازیکن آشکار می‌شود از جمله پیام‌ها، تماس‌ها و حتی تصمیمات آنها برای انجام کاری مانند به قتل رساندن یک شخص. بازیکن با هک کردن حساب مردم عادی، بخشی از پول‌های آنها را می‌دزدد و در عین حال می‌تواند با این اطلاعات از وقوع قتل احتمالی یک شهروند هم جلوگیری کند.

بازیکن به دوربین‌های مداربسته شهر دسترسی دارد و می‌تواند خانه برخی افراد را برای مدت کوتاهی تماشا کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): PlayStation 4،Xbox One،Microsoft Windows،PlayStation 3،Xbox 360،Google Stadia،Wii U

نام ناشر: Ubisoft

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد واچ داگز -Watch Dogs

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!