• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی بازی واچ داگز ۲ ( Watch Dogs 2)

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

277 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
واچ داگز 2 در متن تکنولوژی امروزی قرار دارد و بازیکن می‌تواند با هک کردن و نفوذ امنیتی، اتفاقاتی را رقم بزند. این بازی دارای ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله پوشش‌های نیمه برهنه، جاسوسی و تجاوز به حریم خصوصی وجود دارد. خشونت بازی در دنیای واقعی‌ست اما تصاویر منزجر کننده نیستند. بازی بدلیل (جهان‌باز) بودن مورد توجه بازیکنان کاوشگر است. بخش آنلاین بازی نیز بازیکنان رقابت‌جو و معاشرت‌جو را جذب خود می‌کند.

ژانر : اکشن

-3 مناسب خانواده 7 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

فروش بیش از 10 میلیون نسخه

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

توصیه می‌شود dlc ها و بسته‌های الحاقی جداگانه به هیچ عنوان استفاده نشوند. بسته‌های الحاقی این بازی دارای محتوای نامناسب هستند و باید بصورت جداگانه خریداری یا تهیه شوند. اگر فرزندتان زمینه بی‌اعتمادی و ترس از تکنولوژی را دارد این بازی برای او پیشنهاد نمی‌شود. در صورتی که زمینه‌های پیشین وجود نداشته باشند، این بازی موجب بروز اشکالی در حوزه ترس از تجاوز به حریم خصوصی یا مورد جاسوسی واقع شدن (معروف به پارانویا) نمی‌شود.

هدف اصلی بازیکن در بازی ایجاد امنیت سایبری برای مردم است در این مسیر همواره با تیم خود همکاری می‌کند. شخصیت اصلی بازی از بقیه اعضای تیم خود مانند یک خوانواده محافظت می‌کند و سعی دارد تا از دوستانش حمایت کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد هدف شخصیت اصلی از او سوال کنید و این که او چگونه می‌خواهد به اهدافش برسد. شاید روند شخصیت اصلی در بخش‌هایی اشتباه باشد، در کدام تصمیمات او می‌توان تجدید نظر کرد و تصمیم درست‌تری گرفت.

مارکوس(شخصیت اصلی) گاهی با قضاوت شخصی خود کسی را تنبیه می‌کند و بعنوان مثال مقدار زیادی پول از او می‌دزدد و به خیریه می‌دهد. از فرزندتان بپرسید (اگر این اتفاق را درون بازی تجربه کرده) این کار چه ایرادی دارد و آیا اصلا ایراد دارد؟

ادامه متن

ماجرای بازی

گروه هکری به نام dedsec که با هک کردن قدرت‌های سایبری مسلط بر مردم سعی دارند نشان دهند این سیستم ها از آنان جاسوسی میکند و امنیت آنها از نظر جانی و مالی و فضای شخصی‌شان در خطر است. شرکتی به نام "بلوم" قصد دارد تا با کنترل اطلاعات و زندگی شخصی مردم، بر آنها مسلط شده و از این طریق کسب درامد کند. این شرکت از به وسیله انواعع تکنولوژی‌ها مانند دوربین‌های مداربسته، وسایل الکترونیکی خانه و حتی عروسک‌های هوشمند جاسوسی می‌کند و گروه dedsecقصد دارد تا با کمک مردم با این شرکت مقابله کند.

 شخصیت اصلی بازی یعنی مارکوس پس از پیوستن به این گروه برای اهداف گروه تلاش می‌کند. بازیکن در نقش مارکوس سعی در نفوذ و هک کردن سیستم‌های امنیتی را دارد و برای رسیدن به مقاصد خود گاهی مجبور است به نگهبانان و افراد نیروی امنیتی آسیب بزند و یا آنها را بکشد. بازیکن برای مبارزه می‌تواند از نارنجک‌انداز یا شوک الکتریکی استفاده کند، یا با استفاده از اسلحه‌های مجهز به صدا خفه کن، بصورت مخفیانه دشمنانش را از بین ببرد.

ادامه متن

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): playstation 4،microsoft windows، xbox one،google stadia

نام ناشر: Ubisoft

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد واچ داگز ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!