• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نوروز ران

بررسی تخصصی بازی

نوروز ران

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

حاجی‌فیروز بی‌پایان در محله می‌دود، انگار می‌خواهد مژده‌ی آمدن بهار را به اهالی بدهد، باید بتواند سکه‌های بیش‌تری جمع کند و از موانع عبور کند. بازی آفلاین و تک بازیکنه انجام می‌شود و خرید درون برنامه هم وجود دارد. عید نوروز از اصیل‌ترین و مهم‌ترین عیدهای ما ایرانیان است، با حمایت از این عید جذاب و دوست‌داشتنی این فرهنگ را به فرزندانمان منتقل کنیم.

سال 1394 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
نوروز ران اولین تجربه حمید رضا سعیدی است و با هدف و انگیزه حمایت از عید نوروز و آشنایی کودکان با این عید ساخته شده است .
جزئیات
مصرف گرایی

بازیکن برای تعویض کاراکتر نیازمند سکه است و در صورت نداشتن سکه به مقدار کافی می‌تواند از طریق پرداخت درون برنامه‌ای کاراکتر را خریداری کند.

جزئیات
ارزش یاددهی

سازنده بازی با هدف حمایت از عید نوروز و آشنایی هر چه بیش‌تر کودکان با این عید تلاش کرده تا بازیکن با این رسم قدیمی بیش‌تر آشنا شود. بازیکن برای جمع‌کردن سکه‌ی بیش‌تر و عبور از موانع مجبور است سرعت عمل خود را بالا ببرد که این مورد می‌تواند در بالابردن سرعت عمل ذهنی کودک مؤثر باشد.

جزئیات
آسانی بازی

نوروز ران جزء بازی‌های تفننی محسوب می‌شود و این بازی‌ها بسیار ساده هستند و پیچیدگی یا چالش خاصی ندارند، بازیکن به‌محض ورود به محیط بازی متوجه می‌شود باید چه‌کار کند و در گیم پلی مشکل یا سؤالی نخواهد داشت.

جزئیات
بازی پذیری

با توجه به تفننی بودن بازی، داستان و چالش خاصی را نمی‌بینیم و در نتیجه معیارهایی مانند رقابت‌جو پسند و دیگر موارد را به دلیل آفلاین بودن و ... شاهد نیستیم. اما با توجه به دویدن بازیکن در کوچه و محله، این مورد می‌تواند برای افراد کاوشگر جذاب باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی به‌صورت آفلاین و تک بازیکن انجام می‌شود، هدف سازنده بازی از ساخت نوروز ران حمایت از عید نوروز و آشنایی کودکان با این فرهنگ و سنت قدیمی ما ایرانیان است. در بازی تبلیغات دیده نمی‌شود اما خرید درون برنامه‌ای انجام می‌شود. در حین بازی موسیقی سنتی دلنشین و نوستالژیکی پخش می‌شود که ما را به یاد ایام عید و تعطیلات می‌اندازد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

عید نوروز یکی از مهم‌ترین، قشنگ‌ترین و قدیمی‌ترین عید باستانی ما ایرانیان است.

فرزندتان را با رسم و رسومات این عید دوست‌داشتنی و فرهنگ غنی و چندهزارساله‌مان بیش‌تر آشنا کنید.

با حمایت و توجه به اعیاد مرسوم و سنت‌های غنی ایرانی و انتقال این فرهنگ به فرزندانمان، مانع از جایگزینی مناسبت‌هایی دیگر مانند هالووین با هویت غربی و بی‌اساس در ذهن فرزندانمان شویم.

حاجی‌فیروز از زمان قدیم نماد شخصی است که در کوچه‌ها راه می‌رود و با ساز و دهل مژده آمدن بهار را به مردم می‌دهد.

برای آشنایی هر چه بیش‌تر فرزندتان با این رسم برایش از حاجی‌فیروز بگویید ...

خلاصه‌ی آن:

با حمایت و توجه به اعیاد مرسوم و سنت‌های غنی ایرانی و انتقال این فرهنگ به فرزندانمان، مانع از جایگزینی مناسبت‌هایی دیگر مانند هالووین با هویت غربی و بی‌اساس در ذهن فرزندانمان شویم.

ادامه متن

ماجرای بازی

حاجی فیروز در دویدنی بی‌پایان، با عبور از موانع و جمع‌آوری سکه‌ها در کوچه‌ها و محله‌ها مژده‌ی آمدن بهار را به اهالی می‌دهد. بازیکن باید بتواند به‌خوبی از موانع عبور کند، امکان انتخاب کاراکترهای جدید مثل: سیب، کشاورز، سیر، مکانیک، سبزه، زامبی، ماهی، عمونوروز و...وجود دارد. بازیکن برای انتخاب کاراکترهای جدید باید به مقدار کافی سکه جمع‌آوری کرده باشد در غیر این صورت می‌تواند از طریق خرید درون برنامه‌ای، کاراکتر مورد نظر خود را خریداری کند. در حین بازی موسیقی سنتی هم پخش می‌شود که بازیکن را به یاد عید و تعطیلات نوروز می‌اندازد و حال و هوای عید را به یاد می‌آورد. این بازی کیفیت پایینی دارد و شخصیت‌های دونده ممکن است به نظر بازیکن بی‌کیفیت و بی‌سلیقه دیده شوند.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): android

نام توسعه دهنده: حمید رضا سعیدی

نیاز به اینترنت:بدون نیاز به اینترنت می شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیش تری فعال می شود .

امکانات آنلاین:خرید درون برنامه ای

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه