• امروز : 1 اردیبهشت 1403
logo

نقد و بررسی بازی نوروز ران

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

1628 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
 

حاجی‌فیروز بی‌پایان در محله می‌دود، انگار می‌خواهد مژده‌ی آمدن بهار را به اهالی بدهد، باید بتواند سکه‌های بیش‌تری جمع کند و از موانع عبور کند. بازی آفلاین و تک بازیکنه انجام می‌شود و خرید درون برنامه هم وجود دارد. عید نوروز از اصیل‌ترین و مهم‌ترین عیدهای ما ایرانیان است، با حمایت از این عید جذاب و دوست‌داشتنی این فرهنگ را به فرزندانمان منتقل کنیم.

ژانر : تفننی

15 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

نوروز ران اولین تجربه حمید رضا سعیدی است و با هدف و انگیزه حمایت از عید نوروز و آشنایی کودکان با این عید ساخته شده است .

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی به‌صورت آفلاین و تک بازیکن انجام می‌شود، هدف سازنده بازی از ساخت نوروز ران حمایت از عید نوروز و آشنایی کودکان با این فرهنگ و سنت قدیمی ما ایرانیان است. در بازی تبلیغات دیده نمی‌شود اما خرید درون برنامه‌ای انجام می‌شود. در حین بازی موسیقی سنتی دلنشین و نوستالژیکی پخش می‌شود که ما را به یاد ایام عید و تعطیلات می‌اندازد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

عید نوروز یکی از مهم‌ترین، قشنگ‌ترین و قدیمی‌ترین عید باستانی ما ایرانیان است.

فرزندتان را با رسم و رسومات این عید دوست‌داشتنی و فرهنگ غنی و چندهزارساله‌مان بیش‌تر آشنا کنید.

با حمایت و توجه به اعیاد مرسوم و سنت‌های غنی ایرانی و انتقال این فرهنگ به فرزندانمان، مانع از جایگزینی مناسبت‌هایی دیگر مانند هالووین با هویت غربی و بی‌اساس در ذهن فرزندانمان شویم.

حاجی‌فیروز از زمان قدیم نماد شخصی است که در کوچه‌ها راه می‌رود و با ساز و دهل مژده آمدن بهار را به مردم می‌دهد.

برای آشنایی هر چه بیش‌تر فرزندتان با این رسم برایش از حاجی‌فیروز بگویید ...

خلاصه‌ی آن:

با حمایت و توجه به اعیاد مرسوم و سنت‌های غنی ایرانی و انتقال این فرهنگ به فرزندانمان، مانع از جایگزینی مناسبت‌هایی دیگر مانند هالووین با هویت غربی و بی‌اساس در ذهن فرزندانمان شویم.

ماجرای بازی

حاجی فیروز در دویدنی بی‌پایان، با عبور از موانع و جمع‌آوری سکه‌ها در کوچه‌ها و محله‌ها مژده‌ی آمدن بهار را به اهالی می‌دهد. بازیکن باید بتواند به‌خوبی از موانع عبور کند، امکان انتخاب کاراکترهای جدید مثل: سیب، کشاورز، سیر، مکانیک، سبزه، زامبی، ماهی، عمونوروز و...وجود دارد. بازیکن برای انتخاب کاراکترهای جدید باید به مقدار کافی سکه جمع‌آوری کرده باشد در غیر این صورت می‌تواند از طریق خرید درون برنامه‌ای، کاراکتر مورد نظر خود را خریداری کند. در حین بازی موسیقی سنتی هم پخش می‌شود که بازیکن را به یاد عید و تعطیلات نوروز می‌اندازد و حال و هوای عید را به یاد می‌آورد. این بازی کیفیت پایینی دارد و شخصیت‌های دونده ممکن است به نظر بازیکن بی‌کیفیت و بی‌سلیقه دیده شوند.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): android

نام توسعه دهنده: حمید رضا سعیدی

نیاز به اینترنت:بدون نیاز به اینترنت می شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیش تری فعال می شود .

امکانات آنلاین:خرید درون برنامه ای

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نوروز ران

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!