• امروز : 1 اردیبهشت 1403
logo

نقد و بررسی بازی میراث هاگوارتز (Hogwarts Legacy)

author-img

توسط : آرین مرادی ارزیاب کدومو

11 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1973 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

هاگوارتز لگاسی عنوان اکشن نقش‌آفرینی در دنیایی جادویی است. داستان بازی روایتگر دانش آموز سال پنجمی است که به مقابله با افراد شرور دنیای جادوگرها می‌رود. بازی از جذابیت و محبوبیت بسیار زیادی در بین طرفداران هری پاتر برخوردار است، مبارزاتی فانتزی، سیستم لول بندی مرتب و جذاب، دنیای باز و پازل‌های متنوع جذابیت بازی را دوچندان می‌کند. بازیکن در نقش یک دانش آموز در هاگوارتز قرار می‌گیرد و دنیای هری پاتر را به خوبی به تصویر می‌کشد.

ژانر : نقش‌آفرینی

9 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

بهترین اقتباس از دنیای هری پاتر در دنیای بازی‌های ویدئویی تا به امروز

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

  بازی در دنیای جادویی و جادوگری هری پاتر روایت می‌شود

بازی کشش و جذابیت بالایی دارد که ممکن است ساعت بازی فرزندتان را از حد معمول بالاتر ببرد. این جذابیت وابسته به دنیای ساخته شده توسط رولینگ و البته محبوبیت هری پاتر است.

بازی شخصیت‌های جادویی و غیر واقعی را نمایش می‌دهد

بازی درگاه ورودی به دنیای هری پاتر، کتاب‌ها و فیلم‌هایش است. دنیای تجاری ساخته شده حول محور هری پاتر بسیار بزرگ بوده که با این بازی، به احتمال زیاد فرزند شما به سمت این دنیا سوق داده می‌شود.

خشونت و ترس در بازی چندان چشمگیر نیست و تقریبا همه چیز به صورت فانتزی به تصویر کشیده شده است.

خلاصه‌ی آن: بازی در دنیای جادویی و جادوگری هری پاتر روایت می‌شود

بازی کشش و جذابیت بالایی دارد که ممکن است ساعت بازی فرزندتان را از حد معمول بالاتر ببرد. این جذابیت وابسته به دنیای ساخته شده توسط رولینگ و البته محبوبیت هری پاتر است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

راجع به رابطه‌ی شخصیت اصلی با دوستانش از فرزندتان و تاثیر این دوستی بر روند پیشرفت درسی او سوال کنید

دلیل جذابیت دنیای به تصویر کشیده شده در این بازی از نظر فرزند شما چیست؟ چه چیزی دنیای هری پاتر را به یکی از محبوب‌ترین ساخته‌های فانتزی تبدیل کرده است؟

آیا جادو واقعا چنین چیز جذابی است؟ آیا دنبال کردن جادو در دنیای واقعی نیز به همین بی دردسری و زیبایی است؟ تفاوت میان جادو در دنیای هری پاتر و جادو در دنیای واقعی چیست؟

آیا فرزندتان دوست دارد که به هاگوارتز برود؟ در صورت داشتن قدرت جادویی، با آن چه کاری انجام می‌دهد؟

اگر فرزندتان پیش از این با دنیای هری پاتر آشنایی داشته، از نظر او این بازی چگونه است؟ تا چه حد وفادار به کتاب‌ها است و چه جاهایی به بیراهه رفته است؟

خلاصه‌ی آن: آیا جادو واقعا چنین چیز جذابی است؟ آیا دنبال کردن جادو در دنیای واقعی نیز به همین بی دردسری و زیبایی است؟ تفاوت میان جادو در دنیای هری پاتر و جادو در دنیای واقعی چیست؟

ماجرای بازی

  میراث هاگوارتز یک بازی نقش‌آفرینی است. داستان بازی روایت‌گر شخصی است که به عنوان یک دانش‌آموز سال پنجمی، وارد مدرسه‌ی هاگوارتز می‌شود که مدرسه جادوگری مشهور در دنیای هری پاتر است. در این میان کشف می‌شود که شخصیت اصلی توانایی دیدن جادویی را دارد که بسیار قدرتمند، قدیمی و تقریبا ممنوعه است. شخصیت اصلی به کمک یکی از استادانش، پیگیر این جادوی باستانی می‌شود و در نهایت، با مدیران قبلی مدرسه ملاقات می‌کند. مدیران به او می‌گویند که برای اثبات لیاقت خود، باید ابتدا آزمون‌هایی را پشت سر بگذارد و در این راه، متوجه می‌شود که افرادی شرور نیز به دنبال این جادوی باستانی هستند. شخصیت اصلی و استادش به مرور زمان و با پیشروی در داستان، متوجه قدرت‌های عجیب این جادوی باستانی می‌شوند و تلاش می‌کنند تا مانع رسیدن افراد شرور به این قدرت‌ها شوند.در کنار داستان اصلی، همکلاسی‌ها و افراد منطقه‌ی نزدیک مدرسه نیز داستان‌ها و ماموریت‌های جانبی منحصر به فردی را روایت می‌کنند که هر یک مکمل داستان اصلی هستند. بازی به صورت سوم شخص روایت می‌شود و جهانی بزرگ و باز دارد. مبارزات بازی بر اساس جادوهای مختلف دنبال می‌شود و انواع و اقسام جادوها در اختیار بازیکن قرار گرفته است. خارج از مبارزات نیز فعالیت‌های بسیار زیادی وجود دارد که بازیکن می‌تواند به سراغ آن‌ها برود؛ من جمله شخصی سازی شخصیت، جمع کردن حیوانات جادویی، مسابقات جارو سواری، کمک کردن به دیگر دانش آموزان، رفتن به کلاس‌های درسی و جادوگری، ساختن معجون، پرورش گیاهان مختلف و یا گشتن در دنیای بزرگ و جادویی که هر گوشه‌ی آن راز و فعالیتی مختلف در دل خود جا داده است. بازی محیطی به شدت جذاب و گیرا را طراحی کرده که گشت و گذار در آن به راحتی زمان را از دست بازیکن در می‌آورد. کمک کردن به دوستان در مراحل فرعی، می‌تواند باعث آزاد شدن جادوهای مختلفی شود که در روند بازی به بازیکن کمک کنند. همچنین سیستم انتخاب دیالوگ و شخصی سازی نیز در بازی پیاده سازی شده است که باعث می‌شود تا روند بعضی مراحل و یادگیری بعضی جادوها دچار تغییر شود. هر لباسی که بازیکن به تن می‌کند، دارای قدرت و ویژگی‌ خاصی است که باعث می‌شود مبارزات بازی به نسبت سخت یا آسان شوند.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، اکس باکس وان، اکس باکس سری اکس، ویندوز

نام ناشر: وارنر بروس (Warner Bros)

نام توسعه دهنده: اولانچ استودیو (Avalanche Studio)

تاریخ انتشار: هجدهم بهمن سال 1401 مصادف با 7 فوریه سال 2023

تاریخ آخرین به روزرسانی: دوازدهم خرداد سال 1402

نکات برجسته بازی: بهترین اقتباس از دنیای هری پاتر در دنیای بازی‌های ویدئویی تا به امروز

نیاز به اینترنت: ندارد ولی با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری باز می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد میراث هاگوارتز

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!