• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی بازی مهدیار ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2559 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

یک بازی در ژانر ماجراجویی و سبک زندگی ایرانی-اسلامی که حتی تبلیغات مزاحم نیز ندارد و بازیکن اگر دلش بخواهد می‌تواند با پرداخت درون برنامه‌ای از استودیوی بازی، حمایت کند. بازی؛ در بطن یک ماجرای کارتونی رقم می‌خورد و در این حین، مهدیار باید ماموریت‌های مختلفی را به کمک بازیکن به سرانجام برساند. بازی‌های جانبی دیگری نیز روی این بازی قرار داده شده است که بازیکن می‌تواند از بازی در آن فضا هم لذت ببرد.

ژانر : ماجراجویی

5 مناسب خانواده 9 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

بازی دارای ویژگی‌هایی از قبیل طراحی هنری خوب، میان‌پرده‌های جذاب، صداگذاری با کیفیت شخصیت‌ها، می‌باشد و بیش از 50 هزار بار دانلود و نصب شده است.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 این بازی، یک بازی مناسب با ارزش یاددهی بالا و در ژانر معمایی و ماجراجویی می‌باشد و به این دلیل که مورد منفی و تبلیغات ندارد، بازی بسیار مناسبی برای 8 سال به بالا می‌تواند باشد. در این بازی، مهدیار که شخصیت اصلی بازی است، رؤیای قهرمانی در دوچرخه سواری را در سر می‌پروراند و بازی با مسابقه‌ی دوچرخه سواری آغاز می‌شود و فرزندتان باید دوچرخه مهدیار را هدایت کند تا وی اول شود. وقتی مهدیار به خانه می‌آید، جایزه‌ی قهرمانی از والدینش، تبلت می‌گیرد که این می‌تواند مورد منفی بازی باشد چون در آن سن‌وسال چنین هدیه‌ای نیاز نیست و ممکن است برای فرزندتان توقع ایجاد کند. بازی به صورتی طراحی شده که هم فرزندتان بازی می‌کند هم شاهد میان پرده‌هایی مثل نمایش یک کارتون است و روایتگری قصه را می‌بیند و می‌شنود. در این بازی، موارد اعتقاد به دین اسلام مثل تابلوی بزرگ وان‌یکادی که در خانه نصب شده است و حجاب مادر در بیرون خانه و راهی کردن مهدیار به اردو با قرآن را می‌توان به وضوح مشاهده کرد. همچنین؛ در این بازی رضایت والدین، بسیار مهم شمرده شده است و تأکید بر گرفتن رضایتنامه و بعد از انجام هر کار مشاهده می‌شود. در بخشی از بازی هم مادر مهدیار به وی می‌گوید که خودش برود و کوله‌ی وسایلش را برای اردو جمع کند و لباس‌هایش را انتخاب کند که این خود نشان دهنده‌ی دادن مسئولیت و مسئولیت پذیری فرزند می‌باشد. در طی اردو نیز که طوفان رخ می‌دهد مهدیار می‌ایستد و به کمک فرزندتان به جوجه‌ها کمک می‌کند که این هم به نوعی فرهنگ کمک کردن و مهربانی با حیوانات را جا می‌اندازد. بازی، چند بازی جانبی هم دارد که شامل بازی هم‌شکل‌ها، بازی دزد و پلیس و بازی آب‌رسانی و اسم و فامیل می‌باشد. بازی، دارای چالش و مأموریت‌های جانبی نیز می‌باشد.

خلاصه‌ی آن: یک بازی ماجراجویانه آفلاین و معمایی که با طراحی پرده‌های شبیه کارتون است که معیارهای منفی ندارد و ارزش یاددهی تقریباً مناسبی نیز دارد. چهار بازی جانبی دارد و تبلیغات و لزوم پرداخت درون برنامه‌ای نیز ندارد و بخش‌های جدیدی هم دارد که در آینده اضافه خواهند شد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین عزیز؛ در مورد این بازی و محاسنش می‌توانید با فرزندتان گفتگو کنید.

 اگر جمع‌آوری اتاقش برایش دشوار است از وی بپرسید که به نظر او وقتی مهدیار خودش به اتاق رفته و وسایلش را جمع می‌کند حس بهتری ندارد؟

چه چیز در رفتار مهدیار حس خوبی به وی می‌دهد؟

 به نظر او اگر مهدیار هم همراه دوستانش به خانه می‌رفت و زیر طوفان نمی‌ماند تا کمک به جوجه‌ها کند، درست بود؟

 به نظر او در چه مواقعی باید راحتی خودمان را بر نجات انسان یا حیوانات دیگر مقدم بدانیم؟

 با فرزندتان در مورد هدیه‌ی تبلت صحبت کنید و بگویید لزوماً همه‌ی جایزه‌ها نباید چیز ارزشمندی باشد و با یک هدیه‌ی کوچک و حتی بوسیدن هم می‌شود قدردانی کرد

 و وسایل هوشمند برای سنین بالاتر بسته به نیازشان باید تهیه شود

 وگرنه عامل تلف شدن وقت گران‌بها، می‌شود.

 از بازی‌های جانبی که روی این بازی اصلی، قرار دارد هم می‌توان برای بازی در خانه ایده گرفت مثل اسم و فامیل جمعی یا دونفره و طبقه‌بندی اشکال یک‌شکل و هم‌خانواده.

خلاصه‌ی آن:

درباره‌ی موارد آموزنده در این بازی، با فرزندتان به گفتگو بنشینید و نظر وی را در موقعیت‌های مشابه در زندگی بپرسید.  هم‌چنین در مورد لزوم نداشتن تبلت و توقع ایجاد نشدن برای هدیه گران قیمت با وی صحبت کنید و از بازی‌های جانبی برای بازی در خانه ایده بگیرید.

ماجرای بازی

این بازی بخش سوم از بازی مهدیار است که توسط استودیو مهدیار، منتشر شده و درمورد رویای قهرمانی می‌باشد. مهدیار در این بازی رویای قهرمانی در دوچرخه سواری را در ذهن خود می‌پروراند و با تلاش و کوشش به آن می‌رسد. بازی با طراحی پرده‌هایی شبیه یک کارتون برای بازیکن، نمایش داده می‌شود و بازیکن در داستان بازی حل می‌شود. بعد از قهرمانی وقتی به خانه می‌آید با هدیه تبلت از طرف پدر و مادرش روبرو می‌شود که در واقع بعد از آن تبلت هم جزئی از بازی برای بازیکن می‌شود به این صورت که مأموریت‌ها و چالش‌های جانبی بازی روی تبلت نصب است و بعد از انجام هر مأموریت بر روی آن، تیک می‌خورد. مهدیار قرار است به اردو برود. رضایت والدینش را می‌گیرد و حال با چالش جمع کردن کوله و وسایل موردنیاز خود و جمع کردن وسایل از انباری خانه روبرو است که این‌ها همان مأموریت‌های جانبی بازی هستند. در آر با رضایت پدر و مادر راهی اردو می‌شود و با طوفانی سهمگین روبرو می‌شود که خانه‌ی جوجه‌ها را خراب کرده. اینجا، وی تصمیم می‌گیرد به جوجه‌ها کمک کند. در تمام این مراحل بازیکن، هدایت گر روند بازی است که مهدیار بتواند مأموریت‌هایش را به اتمام برساند. در کنار بازی اصلی چهار بازی جانبی هم روی این بازی قرار دارد که شامل بازی هم‌شکل‌ها، اسم و فامیل، آب‌رسانی و دزد و پلیس است و بازیکن با ورود به هر کدام از آن‌ها وارد بازی می‌شود. بازی اصلی هم تا بعد اردو تمام شده و بازیکن باید منتظر بخش‌های جدیدی که از طرف استودیو ساخته و فعال خواهند شد، بماند. بازی، تبلیغات و هزینه‌های پرداختی در روند بازی ندارد و ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد اما با اتصال به اینترنت بازی در قسمت تنظیمات بازیکن را دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام می‌کند و بازیکن می‌تواند در قسمت حمایت از بازی با پرداخت مبالغی از بازی و استودیو سازنده، حمایت کند.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android

نام ناشر:  Mahdiyar Studio

نام توسعه دهنده:  Mahdiyar Studio

تاریخ آخرین به روزرسانی: 26 /04/2020 –07/02/1399

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت، امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید - دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی – چالش

امکان بازی به صورت چند نفره محلی:  ندارد.

نشان‌ها: سلامت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مهدیار ۳

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!