• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مهدیار ۳

مهدیار ۳

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
بازی مهدیار

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک بازی در ژانر ماجراجویی و سبک زندگی ایرانی-اسلامی که حتی تبلیغات مزاحم نیز ندارد و بازیکن اگر دلش بخواهد می‌تواند با پرداخت درون برنامه‌ای از استودیوی بازی، حمایت کند. بازی؛ در بطن یک ماجرای کارتونی رقم می‌خورد و در این حین، مهدیار باید ماموریت‌های مختلفی را به کمک بازیکن به سرانجام برساند. بازی‌های جانبی دیگری نیز روی این بازی قرار داده شده است که بازیکن می‌تواند از بازی در آن فضا هم لذت ببرد.

سال 1398 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

بازی دارای ویژگی‌هایی از قبیل طراحی هنری خوب، میان‌پرده‌های جذاب، صداگذاری با کیفیت شخصیت‌ها، می‌باشد و بیش از 50 هزار بار دانلود و نصب شده است.
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

هدیه دادن تبلت از سوی خانواده‌ی مهدیار به عنوان یک هدیه گران قیمت محسوب می‌شود که برای فرد کم سن و سال نیاز نمی‌باشد و این ممکن است فرهنگ هدیه دادن وسایل هوشمند را ایجاد کند و توقع از سوی فرزندان به اشتباه ایجاد شود.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازی، دارای ارزش یاددهی بالایی می‌باشد. وجود خدا و اعتقادات دین اسلام در بازی مشهود است. این را از تابلوی وان یکادی که به وضوح در خانه وصل شده است و مادری که در داخل خانه حجاب ندارد اما لباسش کاملا پوشیده است و بیرون خانه با چادر و حجاب زیبا نمایان می‌شود و همچنین؛ برای راهی کردن فرزنشان به اردو، وی را از زیر قرآن رد می‌کنند، به وضوح مشاهده کرد. بازی با تاکید بر گرفتن رضایت والدین برای شرکت در اردو، نقش والدین و رضایت آن‌ها را نیز مهم می‌شمارد. پدر و مادر با دادن استقلال به فرزند خود برای جمع‌آوری وسایل و انتخاب لباس به یادگیری بیشتر مسئولیت پذیری در وی می‌پردازند که باز هم اینجا نظر والدین برای تایید کار وی مهم به شمار می‌رود. مهدیار در بازی برای رسیدن به اهدافش ناامید نمی‌شود و بعد از بارها تلاش می‌تواند به هدفش برسد که این خود، آموزش تلاش و کوشش و ناامید نشدن می‌باشد. در بخشی از بازی هم که جوجه‌ها در طوفان گیر کرده‌اند، مهدیار می‌ایستد و به آن‌ها کمک می‌کند که این خود آموزش کمک و مهربانی با حیوانات است. بازی‌های دیگری که در این بازی به صورت جانبی وجود دارد هم آموزش شکل‌های همرنگ و هم شکل و هم‌چنین بازی اسم فامیل، که به یادگیری هرچه بیشتر حروف الفبا برای سنین ابتدایی می‌پردازد و در آخر بازی آب‌رسانی که دقت و تمرکز می‌طلبد تا بازیکن بتواند لوله‌ها در جای مناسب و متصل به هم قرار دهد.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

بازی، یک بازی معمایی و ماجراجویی می‌باشد و جای گذاری دکمه‌ها ، به خوبی انجام گرفته و به راحتی قابل دسترس است و نیاز به اطلاعات و دانش خارج از بازی به صورت خاص ندارد و آموزش و تمرین هم در بازی قبل از بازی در بخش، وجود دارد و روند بازی و یادگیری آن به راحتی انجام می‌شود.

جزئیات
بازی پذیری

بازی، از این نظر که دارای چالش است و چالش‌ها در جهت پیشبرد بازی موثر است و دارای ماموریت‌های جانبی و چالش‌های متنوع می‌باشد برای گروه دستاوردجوپسند، جذاب است.

آنچه لازم است والدین بدانند

 این بازی، یک بازی مناسب با ارزش یاددهی بالا و در ژانر معمایی و ماجراجویی می‌باشد و به این دلیل که مورد منفی و تبلیغات ندارد، بازی بسیار مناسبی برای 8 سال به بالا می‌تواند باشد. در این بازی، مهدیار که شخصیت اصلی بازی است، رؤیای قهرمانی در دوچرخه سواری را در سر می‌پروراند و بازی با مسابقه‌ی دوچرخه سواری آغاز می‌شود و فرزندتان باید دوچرخه مهدیار را هدایت کند تا وی اول شود. وقتی مهدیار به خانه می‌آید، جایزه‌ی قهرمانی از والدینش، تبلت می‌گیرد که این می‌تواند مورد منفی بازی باشد چون در آن سن‌وسال چنین هدیه‌ای نیاز نیست و ممکن است برای فرزندتان توقع ایجاد کند. بازی به صورتی طراحی شده که هم فرزندتان بازی می‌کند هم شاهد میان پرده‌هایی مثل نمایش یک کارتون است و روایتگری قصه را می‌بیند و می‌شنود. در این بازی، موارد اعتقاد به دین اسلام مثل تابلوی بزرگ وان‌یکادی که در خانه نصب شده است و حجاب مادر در بیرون خانه و راهی کردن مهدیار به اردو با قرآن را می‌توان به وضوح مشاهده کرد. همچنین؛ در این بازی رضایت والدین، بسیار مهم شمرده شده است و تأکید بر گرفتن رضایتنامه و بعد از انجام هر کار مشاهده می‌شود. در بخشی از بازی هم مادر مهدیار به وی می‌گوید که خودش برود و کوله‌ی وسایلش را برای اردو جمع کند و لباس‌هایش را انتخاب کند که این خود نشان دهنده‌ی دادن مسئولیت و مسئولیت پذیری فرزند می‌باشد. در طی اردو نیز که طوفان رخ می‌دهد مهدیار می‌ایستد و به کمک فرزندتان به جوجه‌ها کمک می‌کند که این هم به نوعی فرهنگ کمک کردن و مهربانی با حیوانات را جا می‌اندازد. بازی، چند بازی جانبی هم دارد که شامل بازی هم‌شکل‌ها، بازی دزد و پلیس و بازی آب‌رسانی و اسم و فامیل می‌باشد. بازی، دارای چالش و مأموریت‌های جانبی نیز می‌باشد.

خلاصه‌ی آن: یک بازی ماجراجویانه آفلاین و معمایی که با طراحی پرده‌های شبیه کارتون است که معیارهای منفی ندارد و ارزش یاددهی تقریباً مناسبی نیز دارد. چهار بازی جانبی دارد و تبلیغات و لزوم پرداخت درون برنامه‌ای نیز ندارد و بخش‌های جدیدی هم دارد که در آینده اضافه خواهند شد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

والدین عزیز؛ در مورد این بازی و محاسنش می‌توانید با فرزندتان گفتگو کنید.

 اگر جمع‌آوری اتاقش برایش دشوار است از وی بپرسید که به نظر او وقتی مهدیار خودش به اتاق رفته و وسایلش را جمع می‌کند حس بهتری ندارد؟

چه چیز در رفتار مهدیار حس خوبی به وی می‌دهد؟

 به نظر او اگر مهدیار هم همراه دوستانش به خانه می‌رفت و زیر طوفان نمی‌ماند تا کمک به جوجه‌ها کند، درست بود؟

 به نظر او در چه مواقعی باید راحتی خودمان را بر نجات انسان یا حیوانات دیگر مقدم بدانیم؟

 با فرزندتان در مورد هدیه‌ی تبلت صحبت کنید و بگویید لزوماً همه‌ی جایزه‌ها نباید چیز ارزشمندی باشد و با یک هدیه‌ی کوچک و حتی بوسیدن هم می‌شود قدردانی کرد

 و وسایل هوشمند برای سنین بالاتر بسته به نیازشان باید تهیه شود

 وگرنه عامل تلف شدن وقت گران‌بها، می‌شود.

 از بازی‌های جانبی که روی این بازی اصلی، قرار دارد هم می‌توان برای بازی در خانه ایده گرفت مثل اسم و فامیل جمعی یا دونفره و طبقه‌بندی اشکال یک‌شکل و هم‌خانواده.

خلاصه‌ی آن:

درباره‌ی موارد آموزنده در این بازی، با فرزندتان به گفتگو بنشینید و نظر وی را در موقعیت‌های مشابه در زندگی بپرسید.  هم‌چنین در مورد لزوم نداشتن تبلت و توقع ایجاد نشدن برای هدیه گران قیمت با وی صحبت کنید و از بازی‌های جانبی برای بازی در خانه ایده بگیرید.

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی بخش سوم از بازی مهدیار است که توسط استودیو مهدیار، منتشر شده و درمورد رویای قهرمانی می‌باشد. مهدیار در این بازی رویای قهرمانی در دوچرخه سواری را در ذهن خود می‌پروراند و با تلاش و کوشش به آن می‌رسد. بازی با طراحی پرده‌هایی شبیه یک کارتون برای بازیکن، نمایش داده می‌شود و بازیکن در داستان بازی حل می‌شود. بعد از قهرمانی وقتی به خانه می‌آید با هدیه تبلت از طرف پدر و مادرش روبرو می‌شود که در واقع بعد از آن تبلت هم جزئی از بازی برای بازیکن می‌شود به این صورت که مأموریت‌ها و چالش‌های جانبی بازی روی تبلت نصب است و بعد از انجام هر مأموریت بر روی آن، تیک می‌خورد. مهدیار قرار است به اردو برود. رضایت والدینش را می‌گیرد و حال با چالش جمع کردن کوله و وسایل موردنیاز خود و جمع کردن وسایل از انباری خانه روبرو است که این‌ها همان مأموریت‌های جانبی بازی هستند. در آر با رضایت پدر و مادر راهی اردو می‌شود و با طوفانی سهمگین روبرو می‌شود که خانه‌ی جوجه‌ها را خراب کرده. اینجا، وی تصمیم می‌گیرد به جوجه‌ها کمک کند. در تمام این مراحل بازیکن، هدایت گر روند بازی است که مهدیار بتواند مأموریت‌هایش را به اتمام برساند. در کنار بازی اصلی چهار بازی جانبی هم روی این بازی قرار دارد که شامل بازی هم‌شکل‌ها، اسم و فامیل، آب‌رسانی و دزد و پلیس است و بازیکن با ورود به هر کدام از آن‌ها وارد بازی می‌شود. بازی اصلی هم تا بعد اردو تمام شده و بازیکن باید منتظر بخش‌های جدیدی که از طرف استودیو ساخته و فعال خواهند شد، بماند. بازی، تبلیغات و هزینه‌های پرداختی در روند بازی ندارد و ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد اما با اتصال به اینترنت بازی در قسمت تنظیمات بازیکن را دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام می‌کند و بازیکن می‌تواند در قسمت حمایت از بازی با پرداخت مبالغی از بازی و استودیو سازنده، حمایت کند.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android

نام ناشر:  Mahdiyar Studio

نام توسعه دهنده:  Mahdiyar Studio

تاریخ آخرین به روزرسانی: 26 /04/2020 –07/02/1399

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت، امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید - دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی – چالش

امکان بازی به صورت چند نفره محلی:  ندارد.

نشان‌ها: سلامت

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه