• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

منچرز

منچرز

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  چت متنی بازی منچرز، ممکن است بر رفتار بازیکن اثر بگذارد و آشنایی با فراد غریبه تا حدی حساسیت‌برانگیز است. از آنجایی که شانس عنصر کلیدی بازی است و این مساله می‌تواند به عزت نفس بازیکنان کم سن لطمه وارد کند به همین علت این بازی برای سنین زیر 9 سال مناسب نیست. خرید آیتم‌های تزئینی و به طور کل اثر مصرف‌گرایانه‌ی بازی، می‌تواند اثر منفی بر سبک زندگی بازیکنان در بلند مدت داشته باشد.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در بازی منچ به صورت کلی، شانس عنصر کلیدی پیروزی در این بازی محسوب می‌شود و مهارت بازیکن، تاثیر کمی بر روند بازی دارد. بازیکنان زیر 9 سال به معقوله‌ی شانس حساس هستند و در صورتی که با این مساله مواجه شوند، می‌تواند شانس را برای او جایگزین راه‌های موفقیت، نظیر تلاش و ... بکند و همچنین به عزت نفس بازیکن آسیب جدی برساند به همین علت بازی منچ، برای بازیکنان زیر 9 سال بازی مناسبی نیست و برای آن‌ها آسیب‌زا است. در بازی منچرز علاوه بر اینکه آسیب بازی منچ را برای بازیکنان زیر 9 سال دارد، وجود گردونه‌ی شانس ابتدای بازی نیز مزید بر علت است. بازیکنان در روند بازی می‌توانند با هم چت کنند که به دو شکل چت آزاد و چت با استفاده از متن‌های آماده است. کل کل کردن در بازی که هم در چت آزاد وجود دارد و هم در چت با متن‌های آماده بازی، بخشی جدا برای خود دارد می‌تواند رفتار و تعامل بازیکن، مخصوصا بازیکنان کم سن‌تر را نسبت به افراد دیگر را تحت تاثیر قرار بدهد و حتی به مرور زمان باعث به وجود آمدن اخلاق‌هایی بشود که تعامل با او برای افراد دیگر ناراحت کننده باشد.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بازیکن می‌تواتد با سکه‌ها، مهره و تاس با شکل‌های مختلف خریداری کند که صرفا جنبه تزئینی دارد. گاها تخفیفی برای مهره و یا تاس با اشکال مختلف به همراه مقداری سکه در بازی برای مدت محدودی گذاشته می‌شود که باعث تحریک بازیکن برای خرید درون برنامه‌ای می‌شود. بازیکن می‌تواند به وسیله‌ی تماشای تبلیغ، استفاده از گردونه‌ی شانس، عضویت در صفحات مجازی بازی، دعوت از دیگران و نهایتا با خرید درون برنامه‌ای، سکه‌های درون بازی را به دست بیاورد.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

در بازی منچرز بازیکن می‌تواند منچ آفلاین و یا آنلاین را بازی کند که البته تعداد بازی‌های آفلاین در روز محدود است و در انجام بازی آنلاین باید در مدت زمانی که دارد تاس بریزد و حرکت کند. همچنین می‌تواند با دوستان خود بر روی یک دستگاه و یا به صورت آنلاین بازی کند. عنصر کلیدی پیروزی در این بازی شانس است و انجام این بازی نیاز به مهارت خاصی ندارد. بازی منچرز آموزش ابتدایی بسیار راحتی دارد و بازیکن از این نظر به مشکلی در بازی کردن برنمی‌خورد. در صورتی که برای بازیکن سوالی پیش بیاید، در قسمت سوالات متداول، در بخش تنظیمات، احتمال این وجود دارد که به سادگی جواب سوال خود را پیدا کند. جدول رتبه بندی بازی سه بخش هفتگی، کلی و دوستان دارد که بازیکن می‌تواند نتیجه‌ی بازی کردن خود را با دیگر بازیکنان بسنجد. برای بازی کردن منچ آنلاین بازیکن باید تعدادی سکه پرداخت کند که با توجه به سطح بازی آنلاین تعداد این سکه‌ها و در نتیجه تعداد جایزه آن فرق می‌کند. بازیکن می‌تواند از طریق بردن بازی‌ها و یا خرید درون برنامه‌ای یا گردونه شانس و تبلیغ و... سکه‌های بازی را به دست بیاورد.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازیکنان در قسمت آنلاین بازی می‌توانند به یکدیگر طعنه بزنند و کل کل کنند و همچنین جدول رتبه بندی بازی امکان مقایسه عملکرد خود با بقیه بازیکنان را فراهم می‌کند که برای بازیکن رقابت‌جو پسند جذاب است. امکان بازی کردن با انسان‌های واقعی، چت کردن با آن‌ها و دادن علامت برای بازیکنانی که جزو معاشرت‌جو پسندها هستند جذاب است.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی منچرز یک بازی منچ آنلاین است که در آن بازیکن می‌تواند به صورت آفلاین و یا با دیگر بازیکنان به صورت آنلاین بازی کند. نکته‌ای که نیاز به توجه دارد، چت درون بخش آنلاین است که یک نوع از این چت‌ها متن‌های آماده هستند و نوع دیگر چت آزاد یا چتی است که بازیکن می‌تواند هر چیزی بگوید. هر دو نوع چت نیازمند توجه است چرا که در نوع اول، امکان طعنه زدن و کل‌کل کردن بازیکنان، می‌تواند رفتار بازیکن را تحت تاثیر قرار بدهد و در نوع دوم زمینه‌ی آشنایی و یا هر نوع صحبت دیگری وجود دارد و چون نمی‌دانیم فرزندمان با چه افراد دیگری هم بازی شده است نیاز به توجه جدی دارد. بازیکن می‌تواند دیگر بازیکنان را به لیست دوستان خود اضافه کند و با آن‌ها به بازی بپردازد که خود این مساله می‌تواند باب آشنایی با افراد غریبه را برای فرزندتان باز کند. بازی منچرز همانند اکثر بازی‌ها، سکه‌هایی دارد که با آن‌ها می‌توان در مسابقات آنلاین شرکت کرد و یا مهره و تاس خرید و این سکه‌ها را با تماشای تبلیغ، پرداخت درون برنامه‌ای، دعوت از دیگران، عضویت در صفحات مجازی بازی، گردونه‌ی شانس و بردن بازی‌ها به دست آورد. بازیکن می‌تواند در هر روز تنها سه بازی آفلاین انجام دهد که خود این محدودیت باعث می‌شود بازیکن به سمت بازی آنلاین برود. شانس که عنصر کلیدی بازی منچ است، می‌تواند به عزت نفس بازیکنان زیر 9 سال لطمه وارد کند و به همین جهت این بازی برای سنین زیر 9 سال توصیه نمی‌شود.

خلاصه‌ی آن:

بخش آنلاین بازی به خاطر وجود چت متنی و ایجاد زمینه آشنایی با افراد غریبه نیازمند توجه است. همچنین چت‌های آماده بازی می‌تواند در رفتار بازیکن اثر بگذارد. محدودیت بازی آفلاین در هر روز بازیکن را به سمت بازی آنلاین سوق می‌دهد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر قصد تهیه این بازی برای فرزندتان را دارید پیشنهاد می‌کنیم درباره آشنایی‌هایی که با افراد غریبه ممکن است به وجود بیاید با فرزندتان گفت‌وگو کنید. شاید خوب باشد یادآوری کنید آشنایی با افراد غریبه چه اثرات منفی می‌تواند داشته باشد.

توصیه بعدی ما این است که درباره نحوه یک تعامل مناسب با دیگران، مخصوصا افرادی که با آن‌ها رقابت داریم، لازم است چگونه باشد. تاکیدی که در این قسمت می‌شود داشت، رعایت ادب و احترام است و همچنین تفاوت بین غبطه و حسادت را خوب است به فرزندتان توضیح دهید.

یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی، تلاش و داشتن پشتکار است، فرزندان ما حتی اگر بالای 9 سال باشند، نسبت به این تصور که شانس عنصر کلیدی موفقیت است، در امان نیستند. بنابراین به نظرمان خوب است که در این مورد با آن‌ها صحبت کنید و زمینه‌های ایجاد موفقیت به واسطه‌ی تلاش را برای آن‌ها مهیا کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که تلاش کردن انگیزه می‌خواهد، تشویق، یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای ایجاد انگیزه از آن استفاده کنید. هر چند رسیدن به موفقیت نیز یکی از عوامل جدی ایجاد انگیزه است، ولی تا زمان رسیدن به موفقیت و غلبه بر شکست‌ها، تشویق، روحیه دادن و راهنمایی آن‌ها می‌تواند بسیار موثر باشد.

مهمترین دلیل استفاده ما از عموم ابزارها، کارکرد آن‌ها است و ظاهر تنها یک ویژگی جانبی جذاب است. برای اینکه بتوانید اثر تنوع طلبی و تجملی که به واسطه‌ی خرید آیتم‌های تزئینی در بازی در فرزندتان ایجاد می‌شود را تعدیل کنید، نکته‌ای که ذکر کردیم می‌تواند مقدمه‌ی خوبی برای شروع صحبت و کم کردن اثر این آسیب‌ها باشد.

خلاصه‌ی آن:

پیشنهاد ما این است که درباره‌ی چت‌های درون بازی و احتمال آشنایی با افراد غریبه با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

در بازی منچرز بازیکن باید بازی منچ را به صورت آفلاین و یا آنلاین بازی کند. تعداد بازی‌های آفلاین در هر روز محدود است و بازیکن خواه‌ناخواه به سمت بازی آنلاین می‌رود. بازیکن برای پیروزی در بازی آنلاین باید در مدت زمان محدود تاس بریزد و حرکت کند و اگر نتواند در زمانی که دارد حرکت کند، یک الماس از سه الماس خود را از دست می‌دهد و در صورتی که تمام الماس‌ها تمام شود بازیکن دیگر اجازه‌ی بازی کردن ندارد و از بازی اخراج می‌شود. برای شرکت در بازی آنلاین باید تعدادی سکه پرداخت کرد که با توجه به سطح بازی آنلاین تعداد سکه‌هایی که باید خرج شود و همچنین سکه‌هایی که جایزه داده می‌شود فرق می‌کند. در بخش آنلاین بازیکن می‌تواند با دوستان خود نیز بازی کند و البته در این قسمت رویدادهایی هم وجود دارد که در آن‌ها چت آزاد است و جایزه‌ی آن‌ها نیز به صورت ویژه‌‍ای بیشتر است. در بازی‌های آنلاین بازیکن این امکان را دارد که با دیگر بازکنان چت کند. در سطوح اولیه بازی، چت کردن فقط با متن‌های آماده‌ای که در بازی وجود دارد امکان پذیر است ولی در عوض در رویداد‌ها و میز لوکس چت آزاد است و بازیکنان هر متنی که بخواهند می‌توانند بنویسند که البته بازی‌هایی که چت آزاد دارند گران‌تر نیز هستند. وجود جدول رتبه بندی هفتگی، کلی و دوستان این امکان را به بازیکن می‌دهد که عملکرد خود را در هر یک از این بخش‌ها با دیگر بازیکنان مقایسه کند. بازیکن‌ها می‌توانند از سکه‌هایی که در اختیار دارند برای خرید متن‌های بیشتر برای چت، مهره و تاس نیز استفاده کنند و با بردن مسابقات، خرید درون برنامه‌ای، گردونه‌ی شانس، تماشای تبلیغ، دعوت از دیگران و عضویت در صفحات مجازی بازی این سکه‌ها را به دست بیاورند. در هر بازی، بازیکن می‌تواند دیگر بازیکنان را به لیست دوستان خود اضافه کند و با آن‌ها به بازی دوستانه بپردازد. آخرین نکته‌ای که در بازی وجود دارد امکان دخیره سازی آنلاین بازی است و بازیکن با وارد کردن ایمیل خود امکان بازیابی مجدد بازی را دارد.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android, ios

نام توسعه دهنده: اینسایتل گیمز

تاریخ آخرین به روزرسانی: 1399/09/26 - 2020/12/16

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، ایجاد دوستی، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، جدول رتبه بندی، رویداد، ذخیره سازی، گفت‌وگوی متنی، چند نفره بازی کردن

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: دارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه