• امروز : 1 اردیبهشت 1403
logo

نقد و بررسی بازی محاصره

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1371 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

برای مقابله با تروریست‌ها، کاری که بازیکن باید انجام دهد، نابودی و کشتن آن‌ها است. به همین علت میزان خشونت بازی، مخصوصا به خاطر داشتن جزئیات در زمان اصابت گلوله، قابل توجه است. پیشنهاد می‌کنیم تفاوت دفاع از خود و میهن را با قتل، کشتار و تروریسم برایشان توضیح دهید تا اثرات منفی بازی کاهش یابد.

ژانر : اکشن

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در بازی محاصره، ماموریت اصلی بازیکن، کشتن تروریست‌هایی است که به او حمله می‌کنند. جزئیات کشته شدن تروریست‌ها جلوه واقعی‌تری به مرگ تروریست‌ها می‌دهد به این معنا که لحظه اصابت تیر به بدن تروریست‌ها، خونی که از بدن آن‌ها به بیرون پرتاب می‌شود را می‌توانیم ببینم و یا آخرین گلوله‌ای که به آخرین تروریست اصابت می‌کند را با نمای آهسته و جزئیات بیشتر نمایش می‌دهد. همچنین درصورتی که بازیکن شکست بخورد، اطراف تصویر را خون فرامی‌گیرد. نکته مهم دیگری که در این باره وجود دارد این است که بازیکن برای پیروزی در بازی، که با کشتن تروریست‌ها به دست می‌آید، جایزه یا همان پاداش می‌گیرد که اثر تشویقی برای بازیکن دارد. حمله‌ی گسترده تروریست‌ها به بازیکن و حملات انتحاری به او می‌تواند در بازیکن ترس ایجاد کند. بازیکن برای پیشبرد بازی نیاز به خرید سلاح و ارتقای آن دارد که معمولا جوایزی که در پایان هر مرحله به بازیکن داده می‌شود برای خرید و ارتقای آن‌ها کافی است فقط در مواردی که خرید سلاح نیاز به طلا دارد، بازیکن با طلاهایی که به دست می‌آورد خیلی کم می‌تواند این سلاح‌ها را تهیه کند و ممکن است جذب خرید درون برنامه‌ای شود. در مورد خرید درون برنامه‌ای این نکته را هم باید ذکر کنیم که هزینه خرید طلا و پول بسیار بالا است. آیتم‌هایی که در بازی وجود دارد و می‌تواند باعث ایجاد سهولت در انجام یک مرحله شود، ممکن است باعث شود بازیکن نتواند منابع خود را مدیریت کند و برای پیشرفت در بازی به مشکل بخورد. تعداد دفعاتی که بازیکن می‌تواند در مدت زمان مشخص بازی کند محدود است و برای بازی کردن دوباره می‌تواند صبر کند تا دوباره امکان بازی کردن داشته باشد و یا می‌تواند با پرداخت پول و یا تماشای تبلیغ به بازی کردن ادامه دهد.

خلاصه‌ی آن:

ماموریت اصلی بازی و همچنین تعدادی از ماموریت‌های جانبی، کشتن تروریست‌هایی است که به بازیکن حمله می‌کنند و در نتیجه بازیکن برای پیشرفت در بازی باید با کشتن آن‌ها مراحل یا ماموریت‌های جانبی را تکمیل کند تا بتواند پاداش دریافت کرده و با پاداش خود، سلاح‌های قوی‌تری خریداری کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

ضرورت رده سنی بالا برای این بازی علاوه بر کاهش آسیب‌های این بازی نیاز به گفت‌وگو درباره میزان خشونت بازی و درک آن را ایجاب می‌کند. پیشنهادی که داریم این است که درباره کشتن آدم‌ها، دفاع از خود و میهن و تفاوت موجود بین این‌ها علی رغم ظاهر یکسانی که دارند، با فرزندتان گفت‌وگو کنید. برای شروع می‌توانید با سوال‌هایی درباره این دو و تفاوتشان با هم شروع کنید تا هم ذهنیت فرزند خود درباره این مساله را دقیق‌تر درک کنید و بسنجید و هم باب گفت‌وگو در این‌باره را باز کرده باشید.

پیشنهاد دیگرمان، توضیح درباره اهمیت توان دفاعی و ضرورت بهره بردن از انواع مولفه‎ هایی است که می‌توانند توان دفاعی ما را در زمینه‌های مختلف نظامی، علمی، اقتصادی و .... را افزایش بدهند. ایده پیشنهادی ما برای شروع بحث، توضیح دادن اهمیت داشتن قدرت برای حفظ خانواده از هر گونه خطری است که می‌تواند ما را تهدید بکند. پیشنهاد دیگر ما مروری بر روند تشکیل گروه‌های تروریستی در اطراف کشور عزیزمان است.

خلاصه‌ی آن:

توضیح تفاوت بین قتل، کشتار و تروریسم با دفاع از خود و میهن می‌تواند باعث کاهش سوء برداشت‌هایی که این دو مساله را یکسان می‌بینند، بشود.

ماجرای بازی

روند کلی بازی، داستان خاص و مشخصی ندارد و بازیکن تنها باید تعدادی مرحله پشت سر هم را انجام دهد که حتی محیط تعدادی از مراحل در بازی تکرار می‌شود و تنها تغییرات جزئی مانند روز یا شب بودن یا هوای صاف و بارانی دارند. کار اصلی بازیکن این است که تروریست‌هایی که به او حمله می‌کنند را با چند نوع سلاحی که در اختیار دارد، بکشد. تروریست‌های بازی در بعضی مراحل صرفا سربازهایی با مسلسل و یا تک تیراندازهایی هستند که به بازیکن حمله می‌کنند، در بعضی مراحل دیگر ترکیبی از سربازها و تانک‌هایی است که به او حمله می‌کنند و در دسته دیگری از مراحل، ترکیبی از نیروهای انتحاری و سربازها هستند که به بازیکن حمله می‌کنند. بازیکن برای پیشرفت در بازی، نیاز به سلاح‌های قوی‌تری دارد که این سلاح‌ها متناسب با سطح بازیکن آزاد می‌شوند. سلاح‌هایی که با پول می‌توان خرید معمولا قیمتشان به اندازه‌ای هست که با جوایز مراحل بازی بتوان آن‌ها را خرید و ارتقا داد. اما سلاح‌هایی که با طلا قابل خریدن هستند، معمولا بسیار گران هستند و با جوایز معمول بازی تعداد کمی از آن‌ها را می‌توان تهیه کرد و ممکن است بازیکن برای اینکه بتواند این سلاح‌ها را تهیه کند به سمت خرید درون برنامه‌ای برود. برای به دست آوردن پول درون بازی، علاوه بر خرید درون برنامه‌ای این امکان نیز وجود دارد که بازیکن با تماشای تبلیغ مقدار کمی پول به دست بیاورد البته نکته‌ی مهم این است که این تبلیغ‌ها قابل کنترل هستند و بدون خواست بازیکن نمایش داده نمی‌شوند. بخش آنلاین بازی و بخش اخبار هنوز فعال نشدند و انتظار می‌رود در آینده این دو بخش به اضافه‌ی دو سری مرحله‌ی جدید به بازی اضافه شود. یکی از نقاط ضعف بازی نداشتن امکان ذخیره سازی آنلاین است و به همین دلیل اگر بازی از روی دستگاه پاک شود و یا بازیکن بخواهد در یک دستگاه دیگر بازی خود را ادامه دهد این امکان برای او وجود ندارد و بازی  از ابتدا شروع می‌شود ولی اگر بازی روی یک دستگاه، ثابت باقی بماند، بازیکن می‌تواند بازی خود را به سادگی ادامه دهد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android نام توسعه دهنده: استودیو مسترمایند تاریخ آخرین به روزرسانی: 07/11/1399 -- 26/01/2021 نیاز به اینترنت:بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود. امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد محاصره

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!