• امروز : 17 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی بازی مبارزان جنگل

author-img

توسط : محمدحسین سیمیار ارزیاب کدومو

3 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1796 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
بازی مبارزان جنگل یک بازی اکشن تیراندازی اول‌شخص است که  راوی قیام جنگل به رهبری میرزا کوچک‌خان جنگلی است. بازیکنان به مبارزه با قزاق‌ها و قشون اشغالگر می‌پردازند. بازی با کشتن دشمنان پیش می‌رود؛ اما خشونت بازی زیاد نیست. بازی حاوی مفاهیمی همچون شجاعت، دفاع از خود در برابر دشمنان، وطن‌دوستی و نوع دوستی و...است. وجود اشکالات فنی در بازی انجام بازی را مقداری دشوار کرده است.

ژانر : اکشن

2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

این بازی به قیام جنگل و میرزا کوچک‌خان جنگلی می‌پردازد

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

مبارزان جنگل یک بازی اکشن تیراندازی اول‌شخص است. کیفیت این بازی بالا نیست و مشکلات فنی متعددی دارد. این اشکالات موجب سخت‌تر شدن بازی برای بازیکنان می‌شود و این برای بازیکنان می‌تواند اذیت‌کننده باشد.

بازی تلاش کرده تا با روایت قیام جنگل راوی بخشی از تاریخ ایران باشد. هرچند این کار را به‌صورت دقیق و کامل انجام نداده است. اما مفاهیم خوبی همچون شجاعت، از خودگذشتگی، دفاع در برابر دشمنان، رحم به دشمن زخمی، وطن‌دوستی و... وجود دارد. این بازی می‌تواند زمینة خوبی برای آشنایی با تاریخ ایران و نهضت‌های آزادی‌بخش دو قرن اخیر کشور باشد.

بخش داستانی این بازی کمتر از 2 ساعت طول خواهد کشید و بازی کاملاً به‌صورت آفلاین است.

خلاصه‌ی آن:

بازی راوی قیام جنگل است و مشکلات فنی متعدد آن می‌تواند اذیت‌کننده باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین عزیز با انجام مقایسه‌ای میان قیام جنگل و اشغال ایران توسط بیگانگان تفاوت خشونت در دفاع (خشونت مثبت) و خشونت در زورگویی و تجاوز (خشونت منفی) را برای فرزندتان بیان کنید.

دررابطه‌با قیام جنگل و نهضت‌های آزادی بخشی که در زمان اشغال ایران توسط کشورهای بیگانه انجام شده است (مانند مبارزات رئیس‌علی دلواری، ستارخان و...) می‌توانید به بهانة این بازی با فرزندتان صحبت کنید. دررابطه‌با شخصیت میرزا کوچک‌خان صحبت کنید و سرانجام قیام جنگل را برای او تعریف کنید.

نظر فرزندتان را دررابطه‌با این نوع حرکت‌ها بپرسید. از بخواهید تا نظرش را دررابطه‌با این نوع قیام‌ها بگوید.

خلاصه‌ی آن:

دررابطه‌با خشونت مثبت و منفی و تاریخ قیام‌های آزادی‌بخش در ایران با فرزندتان صحبت کنید.

ماجرای بازی

بازی مبارزان جنگل یک بازی ایرانی است. این بازی اکشن راوی بخشی از تاریخ ایران معاصر است. داستان این بازی به زمان میرزا کوچک‌خان جنگلی برمی‌گردد. زمانی که میرزا، نهضت جنگل را رهبری می‌کرد و با اشغالگران روس و قزاق‌ها در مبارزه بود.  بازیکن در نقش کسی که به این قیام ملحق شده است در کنار میرزا در این قیام مبارزه می‌کند. بازیکن باید دشمنان را بکشد. مراحل بازی در فضاها و زمان‌های متفاوتی رخ می‌دهد.  بازی تلاش کرده تا راوی بخشی از تاریخ ایران باشد؛ اما در بیان آن خیلی موفق نبوده است.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): ویندوز

نام ناشر: تبیان

نام توسعه دهنده: استدیو نو اندیش

تاریخ انتشار: 17/8/1399

نکات برجسته بازی: این بازی به قیام جنگل و میرزا کوچک‌خان جنگلی می‌پردازد

نیاز به اینترنت: ندارد و کاملاً آفلاین است.

امکانات آنلاین: -

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مبارزان جنگل

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!