• امروز : 1 اردیبهشت 1403
logo

نقد و بررسی بازی قهوه‌چی

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1214 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

در این بازی می‌توان کلمات را به وسیله مترادف و متضاد آن‌ها یاد گرفت. همچنین این بازی می‌تواند باعث تقویت ذهن بازیکن نیز بشود. ساخت کلمات با حروف مشخص شده در مدت زمان محدود کار دشواری است و می‌تواند بازیکن را کلافه کند یا باعث شود که بازیکن با تماشای سه تبلیغ مراحل سخت را رد کند. در این بازی تبلیغات زیاد بوده و بعضی از آن‌ها را نمی‌توان کنترل کرد.

ژانر : معمایی

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

یادگیری لغات با شیوه‌ای جدید جزو ویژگی‌های جذاب این بازی است. دراین بازی بازیکن باید بتواند کلمات مترادف یا متضاد را با حروفی که در هر مرحله مشخص شده است بسازد. برای این کار باید حروف را به ترتیب و به نحوی بچیند که نه با هم و نه با فنجان‌های قهوه‌ی درون سینی برخورد نداشته باشند. ساخت کلمات، پیدا کردن کلمات مترادف یا متضاد و همچنین چینش دقیق حروف در زمان محدود باعث سختی این بازی می‌شود. بازیکن ممکن است در مراحل سخت چندین بار شکست بخورد که در این صورت گزینه‌ای نمایش داده خواهد شد که بازیکن می‌تواند سه تبلیغ پشت سر هم ببیند و آن مرحله را رد کند. البته موسیقی آرامش بخش بازی باعث می‌شود بازیکن به راحتی عصبانی یا کلافه نشود. وجود تبلیغات زیاد در بازی را به عنوان یک نکته منفی می‌شود تلقی کرد. در مراحل بازی کلماتی با معانی خارج از ادب وجود دارند که بازیکن به ندرت ممکن است با آن‌ها برخورد کند ولی ممکن است باعث یادگیری آن کلمات بشود. روزی یک بار در ابتدای بازی گردونه‌ی شانسی نمایش داده می‌شود که بازیکن می‌تواند با چرخاندن گردونه، تعدادی سکه جایزه ببرد و همین مساله که شانس در بازی باعث دستیابی به سکه و جایزه می‌شود باعث می‌شود که عزت نفس بازیکنان زیر 9 سال را مورد خدشه قرار دهد و شانس را برای آن‌ها جایگزین تلاش کند. عضویت در صفحه‌ی مربوط به بازی در شبکه‌های مجازی تعدادی سکه جایزه دارد و می‌تواند باب ورود فرزند شما به فضای مجازی بشود که آسیب‌های پنهان فراوانی را برای بازیکن دربر دارد. سختی این بازی ممکن است باعث شود که بازیکن نتواند سکه‌های درون بازی را مدیریت کند و مجبور به خرید درون برنامه‌ای شود. منبع نمایش تبلیغات، یک سایت ایرانی به اسم تپسل است و آسیب منابع نامشخص را ندارد.

خلاصه‌ی آن:

با انجام این بازی فرزند شما می‌تواند با شیوه‌ای جدید، لغات بیشتری را یاد بگیرد. البته این بازی کمی دشوار است و ممکن است باعث کلافگی فرزند شما شود. تعداد بسیار کمی کلمه نیز در بازی وجود دارد که معانی آن‌ها خارج از ادب است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر قصد دارید این بازی را برای فرزند خود تهیه کنید پیشنهاد می‌کنیم درباره تبلیغات و کاربرد آن‌ها به فرزندتان توضیح دهید که تبلیغات برای معرفی محصولات هستند و اگر نیاز به وسیله مشخصی داشتیم اقدام به خرید می‌کنیم.

پیشنهاد دیگر ما صحبت درباره شانس و عوامل موفقیت در زندگی است. خوب است برای فرزندتان توضیح دهید که موفقیت از راه تلاش و پشتکار به دست می‌آید و شکست‌ها، به ما این قدرت را می‌دهند که بتوانیم از اشتباهاتی که داشتیم درس بگیریم و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم و همچنین توضیح دهید شکست یا پیروزی ارتباطی با شانس افراد ندارد.

پیشنهاد بعدی ما درباره عوامل موفقیت این است که برای ایجاد انگیزه بیشتر برای تلاش کردن، خوب است جوایزی را برای آن‌ها متناسب با میزان تلاششان در نظر بگیرد و سعی کنید تا جایی که امکان دارد از ایجاد ترس برای شکست نخوردن استفاده نکنید.

این بازی زمینه‌ی صحبت درباره معانی کلمات، ریشه‌ی ادبی آن‌ها و در کل صحبت درباره‌ی ادبیات را مهیا می‌کند. همچنین این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید آن‌ها را با فرهنگ لغات و افرادی که برای جمع آوری آن زحمت کشیده‌اند آشنا کنید.

خلاصه‌ی آن:

پیشنهاد ما این است که درباره‌ی فرهنگ استفاده از وسایل و خرید کردن و نوع مواجه درست با تبلیغات با فرزند خود گفت‌وگو کنید و همچنین درباره عوامل اصلی پیروزی به آن‌ها توضیح دهید که شانس جزو این عوامل نیست و تلاش و پشتکار مهمترین عامل درموفقیت افراد است.

ماجرای بازی

بازیکن در این بازی باید بتواند با حروفی که در هر مرحله مشخص شده است، کلمه‌ی مترادف یا متضاد کلمه‌ای که در هر مرحله مشخص شده است را بسازد. برای این کار بازیکن باید حروف را به نحوی پشت سرهم و به ترتیب بچیند که کلمه‌ی مترادف یا متضاد را در مدت زمان محدود تشکیل دهد. بازیکن همچنین باید توجه کند که حروف بر روی فنجان‌های قهوه و یا حروف دیگر قرار نگیرد. موسیقی آرامش بخش بازی باعث می‌شود که با وجود سختی بازی، بازیکن آرامش بیشتری داشته باشد و به خاطر شکست‌هایی که ممکن است بخورد، سریع عصبانی نشود و استرس بازیکن را نیز کاهش می‌دهد. در مراحل بالاتر بازی جهت و سرعت سینی تغییر می‌کند و به همین علت بازی به مراتب سخت‌تر می‌شود البته بازیکن می‌تواند حروف را در هر جهتی که راحت‌تر است بچیند و مشکلی هم پیش نمی‌آید. در بعضی از مراحل جایزه‌هایی در سینی وجود دارد که اگر بازیکن بتواند یکی از حروف را روی آن بگذارد، در پایان مرحله علاوه بر سکه‌های مرحله، تعدادی سکه‌ی اضافه نیز جایزه می‌گیرد. در مراحل سخت، بازیکن می‌تواند با خرج کردن سکه، از راهنمایی بازی استفاده کند و یا حتی اگر حروف را درست نچیده باشد، دوباره حروف را از اول بچیند. همچنین با خرج کزدن سکه می‌تواند زمان بیشتری برای خود بخرد که در بازی به آن گرم کردن گفته می‌شود. اگر بازیکن چند بار یک مرحله را ببازد، گزینه‌ای نمایش داده می‌شود که با انتخاب آن، بازیکن می‌تواند با دیدن سه تبلیغ آن مرحله را رد کند و از شر یک مرحله بسیار سخت خلاص شود. در بعضی از مراحل بازی، یک حرف از کلمه‌ای که بازیکن باید بسازد، از ابتدا در سینی وجود دارد که می‌تواند حرف اول، آخر و یا میانی کلمه باشد. هر چند در بیشتر موارد وجود این حروف اضافی کمک کننده هستند با این حال در بعضی از مراحل باعث سخت‌تر شدن آن مرحله می‌شوند. در کل بازی دارای چهار سطح است که هر سطح تعداد زیادی مرحله دارد و با گذراندن مراحل و سطوح مختلف، بازی سخت‌تر می‌شود. با چند روش می‌توان سکه‌های درون بازی را به دست آورد. روش اول بردن مراحل بازی است، روش بعدی تماشای تبلیغ است، روش دیگر استفاده از گردونه‌ی شانس ابتدای بازی است که بازیکن روزی یک بار می‌تواند از آن استفاده و شانس خود را امتحان کند. با چرخاندن گردونه‌ی شانس بازیکن می‌تواند تعدادی سکه جایزه بگیرد. همچنین با تماشای تبلیغ، می‌تواند یک بار دیگر گردونه را بچرخاند. روش بعدی دعوت دوستان به بازی یا استفاده از کد معرفی است و چند روش پایانی شامل عضویت در شبکه‌های اجتماعی، فعال سازی ایمیل و در نهایت خرید درون برنامه‌ای است.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android نام توسعه دهنده: توت گیمز استودیو تاریخ آخرین به روزرسانی: 29/10/1399 - 18/02/2021 نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود. امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های مجازی، دعوت از دوستان، ذخیره سازی امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد قهوه‌چی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!