• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

قهوه‌چی

بررسی تخصصی بازی

قهوه‌چی

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در این بازی می‌توان کلمات را به وسیله مترادف و متضاد آن‌ها یاد گرفت. همچنین این بازی می‌تواند باعث تقویت ذهن بازیکن نیز بشود. ساخت کلمات با حروف مشخص شده در مدت زمان محدود کار دشواری است و می‌تواند بازیکن را کلافه کند یا باعث شود که بازیکن با تماشای سه تبلیغ مراحل سخت را رد کند. در این بازی تبلیغات زیاد بوده و بعضی از آن‌ها را نمی‌توان کنترل کرد.

سال 1399 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

گاهی در بازی کلماتی وجود دارند که معانی آن‌ها خارج از ادب می‌باشد البته این کلمات بسیار نادر هستند. نکته‌ی حائز اهمیت این است که بازیکن باید با حروف درون بازی مترادف این کلمات را بسازد و علاوه بر خود کلمه، مترادف آن را هم ممکن است یاد بگیرد. در کل هر پارامتری که شانس، محور اصلی آن باشد برای بازیکنان زیر 9 سال به این علت که می‌تواند به عزت نفس بازیکن صدمه وارد کند و شانس را جایگرین عوامل اصلی موفقیت کند، مناسب نیست. بازیکن کم سن در مواجه با شانس، ممکن است خودش را انسان بد شانسی فرض کند و این تصور در او به وجود بیاید که هر چقدر هم پشتکار زیادی داشته باشد باز هم انسان بدشانسی است و کارهایش آن طور که دوست دارد پیش نخواهد رفت یا بر عکس این قضیه نیز صادق است که بازیکن خودش را انسان خوش شانسی فرض کند و پشتکار خود را از دست بدهد. به همین دلیل وجود گردونه‌ی شانس برای بازیکنان زیر نه سال مناسب نمی‌باشد.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

یکی از روش‌های به دست آوردن سکه‌های درون بازی دیدن تبلیغات آنلاین بازی است که بازیکن در صورتی که بخواهد می‌تواند آن‌ها را تماشا کند. در صورتی که بازیکن یک مرحله سخت را نتواند رد کند، می‌تواند با دیدن سه تبلیغ آن مرحله را رد کند. همچنین بازیکن می‌تواند با تماشای تبلیغ گردونه‌ی شانس ابتدای بازی را یک بار دیگر بچرخاند. همچنین تبلیغاتی در بازی وجود دارند که به صورت ثابت نمایش داده می‌شود و بازیکن نمی‌تواند آن‌ها را کنترل کند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازیکن برای رد کردن مراحل بازی لازم است که بتواند مترادف یا متضاد کلماتی که مشخص شده است را با حروفی که در آن مرحله وجود دارد، بسازد و همین کار موجب یادگیری کلمات جدید و معانی لغات با شیوه‌ای جدید می‌شود. همچنین توانایی ساخت کلمات با حروفی که در بازی مشخص شده است باعث افزایش قدرت ذهنی بازیکن می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

وجود راهنمای ابتدای بازی که روش بازی کردن را توضیح می‌دهد باعث می‌شود که یادگیری انجام این بازی بسیار ساده و راحت باشد. ساختن کلمات مترادف یا متضاد با داشتن حروف، شاید به ظاهر کار نسبتا ساده‌ای به نظر برسد اما سختی اصلی بازی صرفا ساختن کلمات مترادف یا متضاد نیست. ساختن کلمات متضاد یا مترادف با حروفی که در بازی مشخص شده است در مدت زمان محدود، بازی را کمی سخت تر می‌کند اما چینش صحیح حروف در سینی کمی سخت‌تر است. چینش حروف بدون اینکه به لیوان‌های قهوه برخورد کنند و همچنین اگر تغییر جهت سینی و افزایش یافتن تعداد حروف با بالا رفتن مراحل را هم حساب کنیم باعث می‌شود بازی بسیار سخت‌تر شود. البته در بعضی مراحل یک حرف از حروف کلمه مشخص شده است که می‌تواند حرف اول یا پایانی یا میانی کلمه باشد البته در بعضی مراحل همین کمک بازی نه تنها باعث ساده‌تر شدن بازی نمی‌شود بلکه آن مرحله را سخت‌تر می‌کند. اگر یک مرحله به اندازه‌ای سخت باشد که بازیکن چند بار ببازد، یک گزینه نمایش داده می‌شود که بازیکن می‌تواند با تماشای سه تبلیغ آن مرحله را رد کند و کمی باعث ساده‌تر شدن بازی می‌شود. بازیکن می‌تواند در مراحل سخت از سکه‌های درون بازی استفاده کند تا زمان بیشتری بخرد و یا می‌تواند با خرج کردن سکه، از راهنمایی بازی استفاده کند که البته هزینه زیادی دارند. بازیکن برای اینکه بتواند یک مرحله را ببرد باید بتواند تمام حروف را به درستی پشت سر هم بچیند و اگر نتواند این کار را انجام دهد می‌تواند با خرج کردن سکه دوباره حروف را بچیند البته این نکته مهم است که چیدن حروف از هر سمتی می‌تواند انجام شود.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

محوریت اصلی بازی وجود چالش‌هایی در هر مرحله است که بازیکن باید بتواند از پس آن‌ها بربیاید. این چالش‌ها ساختن کلمات مترادف و یا متضاد با حروفی است که در هر مرحله مشخص شده است. این ویژگی برای بازیکنان دستاوردجو جذاب است. بازیکن می‌تواند برای پیدا کردن جواب یک مرحله علاوه بر کمک گرفتن از راهنمای بازی، با تحقیق کردن و یا سرچ در اینترنت به جواب یک مرحله برسد که برای بازیکنان کاوشگرپسند جذاب است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

یادگیری لغات با شیوه‌ای جدید جزو ویژگی‌های جذاب این بازی است. دراین بازی بازیکن باید بتواند کلمات مترادف یا متضاد را با حروفی که در هر مرحله مشخص شده است بسازد. برای این کار باید حروف را به ترتیب و به نحوی بچیند که نه با هم و نه با فنجان‌های قهوه‌ی درون سینی برخورد نداشته باشند. ساخت کلمات، پیدا کردن کلمات مترادف یا متضاد و همچنین چینش دقیق حروف در زمان محدود باعث سختی این بازی می‌شود. بازیکن ممکن است در مراحل سخت چندین بار شکست بخورد که در این صورت گزینه‌ای نمایش داده خواهد شد که بازیکن می‌تواند سه تبلیغ پشت سر هم ببیند و آن مرحله را رد کند. البته موسیقی آرامش بخش بازی باعث می‌شود بازیکن به راحتی عصبانی یا کلافه نشود. وجود تبلیغات زیاد در بازی را به عنوان یک نکته منفی می‌شود تلقی کرد. در مراحل بازی کلماتی با معانی خارج از ادب وجود دارند که بازیکن به ندرت ممکن است با آن‌ها برخورد کند ولی ممکن است باعث یادگیری آن کلمات بشود. روزی یک بار در ابتدای بازی گردونه‌ی شانسی نمایش داده می‌شود که بازیکن می‌تواند با چرخاندن گردونه، تعدادی سکه جایزه ببرد و همین مساله که شانس در بازی باعث دستیابی به سکه و جایزه می‌شود باعث می‌شود که عزت نفس بازیکنان زیر 9 سال را مورد خدشه قرار دهد و شانس را برای آن‌ها جایگزین تلاش کند. عضویت در صفحه‌ی مربوط به بازی در شبکه‌های مجازی تعدادی سکه جایزه دارد و می‌تواند باب ورود فرزند شما به فضای مجازی بشود که آسیب‌های پنهان فراوانی را برای بازیکن دربر دارد. سختی این بازی ممکن است باعث شود که بازیکن نتواند سکه‌های درون بازی را مدیریت کند و مجبور به خرید درون برنامه‌ای شود. منبع نمایش تبلیغات، یک سایت ایرانی به اسم تپسل است و آسیب منابع نامشخص را ندارد.

خلاصه‌ی آن:

با انجام این بازی فرزند شما می‌تواند با شیوه‌ای جدید، لغات بیشتری را یاد بگیرد. البته این بازی کمی دشوار است و ممکن است باعث کلافگی فرزند شما شود. تعداد بسیار کمی کلمه نیز در بازی وجود دارد که معانی آن‌ها خارج از ادب است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر قصد دارید این بازی را برای فرزند خود تهیه کنید پیشنهاد می‌کنیم درباره تبلیغات و کاربرد آن‌ها به فرزندتان توضیح دهید که تبلیغات برای معرفی محصولات هستند و اگر نیاز به وسیله مشخصی داشتیم اقدام به خرید می‌کنیم.

پیشنهاد دیگر ما صحبت درباره شانس و عوامل موفقیت در زندگی است. خوب است برای فرزندتان توضیح دهید که موفقیت از راه تلاش و پشتکار به دست می‌آید و شکست‌ها، به ما این قدرت را می‌دهند که بتوانیم از اشتباهاتی که داشتیم درس بگیریم و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم و همچنین توضیح دهید شکست یا پیروزی ارتباطی با شانس افراد ندارد.

پیشنهاد بعدی ما درباره عوامل موفقیت این است که برای ایجاد انگیزه بیشتر برای تلاش کردن، خوب است جوایزی را برای آن‌ها متناسب با میزان تلاششان در نظر بگیرد و سعی کنید تا جایی که امکان دارد از ایجاد ترس برای شکست نخوردن استفاده نکنید.

این بازی زمینه‌ی صحبت درباره معانی کلمات، ریشه‌ی ادبی آن‌ها و در کل صحبت درباره‌ی ادبیات را مهیا می‌کند. همچنین این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید آن‌ها را با فرهنگ لغات و افرادی که برای جمع آوری آن زحمت کشیده‌اند آشنا کنید.

خلاصه‌ی آن:

پیشنهاد ما این است که درباره‌ی فرهنگ استفاده از وسایل و خرید کردن و نوع مواجه درست با تبلیغات با فرزند خود گفت‌وگو کنید و همچنین درباره عوامل اصلی پیروزی به آن‌ها توضیح دهید که شانس جزو این عوامل نیست و تلاش و پشتکار مهمترین عامل درموفقیت افراد است.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازیکن در این بازی باید بتواند با حروفی که در هر مرحله مشخص شده است، کلمه‌ی مترادف یا متضاد کلمه‌ای که در هر مرحله مشخص شده است را بسازد. برای این کار بازیکن باید حروف را به نحوی پشت سرهم و به ترتیب بچیند که کلمه‌ی مترادف یا متضاد را در مدت زمان محدود تشکیل دهد. بازیکن همچنین باید توجه کند که حروف بر روی فنجان‌های قهوه و یا حروف دیگر قرار نگیرد. موسیقی آرامش بخش بازی باعث می‌شود که با وجود سختی بازی، بازیکن آرامش بیشتری داشته باشد و به خاطر شکست‌هایی که ممکن است بخورد، سریع عصبانی نشود و استرس بازیکن را نیز کاهش می‌دهد. در مراحل بالاتر بازی جهت و سرعت سینی تغییر می‌کند و به همین علت بازی به مراتب سخت‌تر می‌شود البته بازیکن می‌تواند حروف را در هر جهتی که راحت‌تر است بچیند و مشکلی هم پیش نمی‌آید. در بعضی از مراحل جایزه‌هایی در سینی وجود دارد که اگر بازیکن بتواند یکی از حروف را روی آن بگذارد، در پایان مرحله علاوه بر سکه‌های مرحله، تعدادی سکه‌ی اضافه نیز جایزه می‌گیرد. در مراحل سخت، بازیکن می‌تواند با خرج کردن سکه، از راهنمایی بازی استفاده کند و یا حتی اگر حروف را درست نچیده باشد، دوباره حروف را از اول بچیند. همچنین با خرج کزدن سکه می‌تواند زمان بیشتری برای خود بخرد که در بازی به آن گرم کردن گفته می‌شود. اگر بازیکن چند بار یک مرحله را ببازد، گزینه‌ای نمایش داده می‌شود که با انتخاب آن، بازیکن می‌تواند با دیدن سه تبلیغ آن مرحله را رد کند و از شر یک مرحله بسیار سخت خلاص شود. در بعضی از مراحل بازی، یک حرف از کلمه‌ای که بازیکن باید بسازد، از ابتدا در سینی وجود دارد که می‌تواند حرف اول، آخر و یا میانی کلمه باشد. هر چند در بیشتر موارد وجود این حروف اضافی کمک کننده هستند با این حال در بعضی از مراحل باعث سخت‌تر شدن آن مرحله می‌شوند. در کل بازی دارای چهار سطح است که هر سطح تعداد زیادی مرحله دارد و با گذراندن مراحل و سطوح مختلف، بازی سخت‌تر می‌شود. با چند روش می‌توان سکه‌های درون بازی را به دست آورد. روش اول بردن مراحل بازی است، روش بعدی تماشای تبلیغ است، روش دیگر استفاده از گردونه‌ی شانس ابتدای بازی است که بازیکن روزی یک بار می‌تواند از آن استفاده و شانس خود را امتحان کند. با چرخاندن گردونه‌ی شانس بازیکن می‌تواند تعدادی سکه جایزه بگیرد. همچنین با تماشای تبلیغ، می‌تواند یک بار دیگر گردونه را بچرخاند. روش بعدی دعوت دوستان به بازی یا استفاده از کد معرفی است و چند روش پایانی شامل عضویت در شبکه‌های اجتماعی، فعال سازی ایمیل و در نهایت خرید درون برنامه‌ای است.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): Android نام توسعه دهنده: توت گیمز استودیو تاریخ آخرین به روزرسانی: 29/10/1399 - 18/02/2021 نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود. امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های مجازی، دعوت از دوستان، ذخیره سازی امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه