• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

فیشیمو

فیشیمو

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازیکن در نقش یک ماهی‌گیر، با کشتی خود به دریا می‌رود. اما وسیله صید بازیکن نیزه است که باید با پرت کردن آن به سمت ماهی‌ها آنها را صید کند. قابلیت‌هایی برای راحت‌تر شدن صید ماهی مانند یخ زدن آب یا ریختن غذا در اختیار بازیکن  قرار دارد. اما برخی قابلیت‌ها مانند یخ زدن آب و یا استفاده از شوکر مقداری خشونت و در ضمن ناهنجاری اجتماعی دارند، چون بازیکن برای راحت‌تر شدن کار خودش به حیوانات آسیب می‌رساند.

سال ۱۳۹۷ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

نامزد و برنده بهترین دستاورد هنری دوبعدی در هفتمین جشنواره بازیهای رایانه‌ای تهران، نامزد بهترین بازی ژانر ساده در هفتمین جشنواره بازیهای رایانه‌ای تهران، نامزد بهترین دستاورد موسیقی بازی در هفتمین جشنواره بازیهای رایانه‌ای تهران
جزئیات
خشونت

برای ماهی‌گیری، باید جسمی شبیه به نیزه به طرف ماهی‌ها پرتاب شود. اگر نیزه درون ماهی فرو رود، می‌توان ماهی را صید کرد. صید ماهی بدون هیچ‌گونه جزئیات از جمله خونریزی و یا واکنش حیوان به صید شدن است. قابلیت یخ‌زدن ماهی‌ها که بدون جزئیات است و فقط باعث ثابت شدن آن‌ها می‌شود. قابلیتی با نام شوکر وجود دارد که ماهی‌ها را کند کرده و صید آن‌ها را آسان‌تر می‌کند (این قابلیت در بازی قفل است و نحوه باز شدن آن مشخص نیست!)

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استفاده از نیزه برای صید ماهی و یا یخ زدن آب و قابلیت شوک دادن به ماهی‌ها برای صید راحت‌تر موجب آزار حیوانات برای رسیدن به اهداف خود است.

جزئیات
مصرف گرایی

قابلیت خرید درون‌برنامه‌ای صید ماهی و پیشروی در بازی را برای بازیکن ساده‌تر می‌کند. با پیشرفت بیشتر در بازی، میزان پول در خواستی برای رد کردن هر مرحله افزایش یافته و در جایی ممکن است رد کردن مراحل بدون خرید مقداری مشکل باشد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی ارزش یاددهی ندارد اما می‌تواند فرزند شما را با ایده‌ی ماهی‌گیری و درآمد این شغل تا حد کمی آشنا کند. در صورت همراهی والدین و توضیح راجع به عنوان ماهی‌ها و نحوه صید، می‌توان اطلاعات بازیکن را افزایش داد.

جزئیات
آسانی بازی

انجام بازی به خودی‌خود چندان دشوار نیست، اما با توجه به حداقل پولی که باید برای رد کردن هر مرحله بدست آورید رفته رفته دشوار می‌شود. گیم پلی(رابط کاربری بازی) خیلی روان نیست.

جزئیات
بازی پذیری

بازی دارای جدول امتیاز است که در حال حاضر غیر قابل استفاده است. با ارتقاء کشتی می‌توان به مناطق دورتر سفر کرد و خط پیشرفت مشخصی در بازی وجود دارد(اما با توجه به مکان قرارگیری این بخش، چندان مهم جلوه نمی‌کند). با رفتن به مناطق دورتر ماهی‌های جدیدی قابل صید هستند.

آنچه لازم است والدین بدانند

نحوه صید ماهی و ابزار مورد استفاده برای این منظور، نامناسب هستند. به‌طوری‌که برای صید باید به‌وسیله نیزه ماهی‌ها را شکار کرد(البته این مورد فاقد جزئیات زیاد است و خیلی محسوس نیست). قابلیتی در بازی به‌عنوان شوکر وجود دارد(بدلیل قفل بودن آن جزئیات این مورد مشخص نیست) که با شوک دادن به ماهی‌ها صید آن‌ها را ساده‌تر می‌کند. این موارد داخل بازی نشان دهنده خشونت علیه حیوانات است، هرچند که فاقد جزئیات و ناملموس هستند، می‌توانند روی فرزندانمان اثر منفی بگذارند. نحوه‌‏ی سیاست‌های بازی به گونه‌‏ای است که با جلو رفتن بازی و سخت‌تر شدن آن، بازیکن ترغیب به خرید درون‌برنامه‌‏ای می‌شود و نسبت به میزان پرداخت پیشرفت زیادی در بازی حاصل می‌شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

راجع به فضا و موسیقی بازی نظر فرزند خود را بپرسید.

راجع به نحوه صید ماهی در بازی و تفاوت آن با واقعیت و در ضمن لزوم آسیب نرساندن به ماهی‌ها در هنگام صید صحبت کنید.

چه روش‌هایی برای ماهی‌گیری در واقعیت وجود دارد.

داخل بازی چند نوع ماهی وجود دارد که بعضی سمی‌اند و امتیاز منفی دارند، راجع به انواع ماهی خوراکی و سمی با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه‌ی آن:

راجع به نحوه صید ماهی در بازی و تفاوت آن با واقعیت و در ضمن لزوم آسیب نرساندن به ماهی‌ها در هنگام صید صحبت کنید.

ماجرای بازی

بازیکن در نقش یک ماهی‌گیر است که با کشتی کوچک خود به دریا رفته و شروع به صید ماهی می‌کند. ماهی‌ها انواع مختلفی دارند بعضی گوشت‌خوار بعضی سمی و برخی خوراکی هستند که با صید هرکدام، امتیاز متفاوتی دریافت می‌کنید. برای مثال اگر  بازیکن ماهی‌های سمی را صید کند امتیاز منفی دریافت می‌کند!. بر اساس امتیاز بدست آمده تاجرها، صید را از بازیکن خریداری می‌کنند. با کسب درآمد از صید ماهی و فروش آنها، بازیکن می‌تواند کشتی خود را ارتقا داده تا به نقاط دورتر برود. با رفتن به نقاط دورتر می‌توان ماهی‌های جدیدی صید کرد، همچنین زمان ماهی‌گیری و مخزن را بهبود بخشد. با پیشروی در بازی مقدار پول درخواستی برای رد کردن هر مرحله افزایش می‌یابد. امکان خرید درون‌برنامه‌ای در بازی وجود دارد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید

نام توسعه دهنده: شرکت آرما

تاریخ آخرین به روزرسانی: 7/1/1397

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانت بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، جدول رتبه‌بندی، ذخیره سازی

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد