• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

فندق

فندق

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی «فندق» یک بازی حدس کلمات است که در آن بازیکن باید با حروفی که مشخص شده است کلمات جدید بسازد. این بازی معیار منفی چندانی ندارد و شاید چند مورد محدود از کلمات معانی خوبی نداشته باشند که آن‌ها هم جزو مراحل اصلی بازی نیستند. مزیت این بازی تقویت توانایی ساخت کلمات با حروف و تقویت ذهن بازیکن است و می‌تواند با آشناکردن بازیکن با کلمات جدید اثر آموزشی مناسبی هم داشته باشد.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

تندیس بهترین اپلیکیشن از نظر فارسی‌نویسی در یازدهمین جشنواره‌‌ی وب و موبایل ایران (سال 1397)
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

کلمات بسیار معدودی با معانی خارج از ادب در بازی وجود دارد که می‌تواند ناهنجاری اجتماعی محسوب شود، اما این کلمات جزو ماموریت بازی و کلماتی که بازیکن باید حدس بزند نیست و جزو کلمات مخفی بازی است که در صورت حدس‌زدن آن‌ها به بازیکن سکه داده می‌شود. این کلمات در بازی بسیار نادر هستند. در مواجهه با گردونه‌ی شانس ابتدای بازی، بازیکنان زیر 9 سال ممکن است تأثیر بپذیرند. آن‌ها نسبت به شانس و اتفاقات مبتنی بر شانس آسیب‌پذیری بیشتری دارند و اتفاقاتی از این دست می‌تواند به عزّت‌نفس و همت آن‌ها لطمه بزند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

با حدس‌زدن لغات در این بازی، بازیکن می‌تواند به تقویت حافظه‌ی خود کمک کند و همچنین با کنارِهم‌گذاشتن حروف برای ساختن یک کلمه، ذهن خود را تقویت کند. ساخت کلمات از حروف محدود هرچند ساده به نظر می‌رسد، ولی وقتی تعداد حروف و تعداد کلمات خواسته‌شده بیشتر می‌شود، ساختن کلمات با همان حروف ثابت بسیار مشکل می‌شود. نکته‌ی آموزشی دیگر بازی حدس‌زدن کلماتی است که بازیکن تاکنون با آن‌ها آشنا نبوده است و باعث افزوده‌شدن لغات جدید به دایره لغات او می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

هرچند ظاهر بازی در مراحل ابتدایی ساده جلوه می‌کند، با بالاتر رفتن مراحل، میزان دشواری بازی هم بیشتر می‌شود. در مراحل ابتدایی بازیکن تنها باید تعداد کمی کلمه سه حرفی بسازد، ولی با بالارفتن مراحل، تعداد حروف و کلماتی که باید بسازد بیشتر می‌شود. به‌همین‌جهت بازی حتی برای افراد بزرگسال نیز بازی چالش‌برانگیزی محسوب می‌شود، اما می‌توان با استفاده از سکه‌های درون بازی از راهنما استفاده کرد که یک حرف از یک کلمه را برای بازیکن باز می‌کند و با آن یک حرف حدس‌زدن کلمه تا حد خوبی ساده‌تر می‌شود. اتصال حروف با لمس آن‌ها برای درج کلمه‌ی مدنظر در مراحل ابتدایی ساده و بی‌دردسر است، ولی ممکن است با زیادشدن حروف در مراحل بالاتر، اتصال حروف به یکدیگر کمی اذیت‌کننده شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی «فندق» یک بازی فکری ایرانی است که بازیکن باید چالش‌های موجود در بازی را حل کند و به مراحل بالاتر برود. در هر مرحله، بازی تعدادی حرف مشخص می‌کند که بازیکن باید با آن حروف تعداد مشخصی کلمه که بازی مشخص کرده است را بسازد.

این بازی فاقد آسیب جدّی است و تنها موردی که در بازی مشاهده شده است که آن هم بسیار نادر است، وجود کلماتی است که معانی خوبی ندارند، البته این را هم باید بگوییم که این کلمات جزو ماموریت‌های اصلی مراحل بازی نیست و فقط درصورتی‌که بازیکن آن‌ها را حدس بزند یک امتیاز به بخش کلمات مخفی بازی اضافه می‌شود.

عموم کلمات بازی می‌توانند آموزنده باشند و فرزند شما را با کلمات جدیدی آشنا کنند. همچنین این بازی باعث تقویت ذهن فرزند شما در ساختن کلمات با استفاده از واژه‌ها می‌شود. هرچند ظاهر بازی ساده است، اما در مراحل بالاتر، بازیکن باید کلمات بیشتر و با تعداد حروف بیشتری بسازد و همین مسئله باعث می‌شود بازی چالش‌برانگیز باشد.

تبلیغات بازی مقداری زیاد است که بخشی از آن را بازیکن می‌تواند کنترل کند و بخشی هم بدون انتخاب بازیکن نمایش داده می‌شود. همچنین بازیکن برای استفاده از راهنمای بازی باید از سکه‌های درون بازی استفاده کند که اگر این سکه‌ها تمام شود، ممکن است بازیکن به سمت خرید درون‌برنامه‌ای برود یا نهایتاً مجبور به دیدن تبلیغات بازی شود.

خلاصه‌: در این بازی، فرزند شما باید بتواند با حروفی که بازی مشخص کرده است، کلمات جدید بسازد که در مراحل بالاتر کار بسیار دشواری خواهد بود. همچنین دشواری بازی ممکن است بازیکن را به سمت خرید درون‌برنامه‌ای یا دیدن تبلیغ برای گرفتن سکه بکشاند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

سختی این بازی ممکن است باعث کلافه‌شدن بازیکن، مخصوصاً بازیکنان کم‌سن بشود. پیشنهاد می‌کنیم برای انجام این بازی به فرزندتان کمک کنید تا بتواند از پس چالش‌های بازی بربیاید و کلمات جدیدی یاد بگیرد.

پیشنهاد بعدی ما این است که با فرزندتان درباره‌ی استفاده از سکه‌های بازی و خرید درون‌برنامه‌ای صحبت کنید؛ زیرا بهتر است بازی را خودش ببرد تااینکه بخواهد با هزینه‌کردن پول، جواب مراحل را پیدا کند، چون در‌صورتی‌که خودش بازی را انجام ندهد، فایده‌ی چندانی برایش نخواهد داشت.

خلاصه: پیشنهاد می‌کنیم دراین‌باره که خرج‌کردنِ پول برای تکمیل مراحل ارزش چندانی ندارد و مهم این است که بازیکن خودش این بازی را ببرد با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

ماجرای بازی

بازی «فندق» یک بازی حدس کلمات است که در آن بازیکن باید با حروفی که در هر قسمت مشخص می‌شود تعدادی مشخصی کلمه بسازد.

مراحل ابتدایی بازی بسیار ساده است و بازیکن تعدادی کلمه سه حرفی باید بسازد. با گذشت مراحل و رسیدن به مراحل بالاتر، بازیکن باید تعداد بیشتری کلمه با تعداد حروف بیشتر بسازد و مراحل بازی بسیار سخت‌تر می‌شوند.

اگر بازیکن نتواند تمام کلمات یک مرحله را حدس بزند، می‌تواند از سکه‌های درون بازی استفاده کند و یک حرف از یک کلمه را راهنمایی بگیرد. به علّت سختی بازی در مراحل بالا، بازیکن ممکن است تمام سکه‌های خود را خرج کند و برای اینکه بتواند سکه‌ی جدید به دست بیاورد و با آن از راهنمایی بازی استفاده کند باید یا از خرید درون‌برنامه‌ای استفاده کند یا تبلیغات بازی را مشاهده کند.

البته با بردن هر مرحله و هر سطح، بازی به بازیکن سکه‌هایی جایزه می‌دهد که از آن‌ها در طول بازی می‌تواند استفاده کند. همچنین بازیکن می‌تواند با حدس کلمات مخفی در بازی، با رسیدن آن‌ها به تعدادی مشخص، سکه دریافت کند.

بازی این امکان را هم به بازیکن می‌دهد که بتواند در چالش‌های روزانه شرکت کند و علاوه‌بر محک‌زدن سطح توانایی خود، به‌عنوان جایزه، سکه هم دریافت کند. برای شرکت در چالش روزانه‌ی بازی، بازیکن یا باید تعدادی سکه خرج کند یا یک تبلیغ آنلاین مشاهده کند.

تفاوت چالش روزانه با مراحل معمولی بازی در این است که در چالش‌ها، بازیکن باید با یک تعداد مشخص از حروف الفبا هر تعدادی که می‌تواند کلمه بسازد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): android , ios

نام توسعه دهنده: پلاس ناین گیم

تاریخ آخرین به روزرسانی: 16/10/1399 --05/01/2021

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت اجرا می‌شود، اما با اتصال به اینترنت قابلیت‌های بشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، ذخیره‌سازی ، چالش.

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نشان‌ها: نشان همراهی با والدین

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد