• امروز : 3 اسفند 1402
logo

نقد و بررسی بازی فندق

author-img

توسط : محمدحسین محقق ارزیاب کدومو

3 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1073 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

بازی «فندق» یک بازی حدس کلمات است که در آن بازیکن باید با حروفی که مشخص شده است کلمات جدید بسازد. این بازی معیار منفی چندانی ندارد و شاید چند مورد محدود از کلمات معانی خوبی نداشته باشند که آن‌ها هم جزو مراحل اصلی بازی نیستند. مزیت این بازی تقویت توانایی ساخت کلمات با حروف و تقویت ذهن بازیکن است و می‌تواند با آشناکردن بازیکن با کلمات جدید اثر آموزشی مناسبی هم داشته باشد.

ژانر : معمایی

3 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

تندیس بهترین اپلیکیشن از نظر فارسی‌نویسی در یازدهمین جشنواره‌‌ی وب و موبایل ایران (سال 1397)

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی «فندق» یک بازی فکری ایرانی است که بازیکن باید چالش‌های موجود در بازی را حل کند و به مراحل بالاتر برود. در هر مرحله، بازی تعدادی حرف مشخص می‌کند که بازیکن باید با آن حروف تعداد مشخصی کلمه که بازی مشخص کرده است را بسازد.

این بازی فاقد آسیب جدّی است و تنها موردی که در بازی مشاهده شده است که آن هم بسیار نادر است، وجود کلماتی است که معانی خوبی ندارند، البته این را هم باید بگوییم که این کلمات جزو ماموریت‌های اصلی مراحل بازی نیست و فقط درصورتی‌که بازیکن آن‌ها را حدس بزند یک امتیاز به بخش کلمات مخفی بازی اضافه می‌شود.

عموم کلمات بازی می‌توانند آموزنده باشند و فرزند شما را با کلمات جدیدی آشنا کنند. همچنین این بازی باعث تقویت ذهن فرزند شما در ساختن کلمات با استفاده از واژه‌ها می‌شود. هرچند ظاهر بازی ساده است، اما در مراحل بالاتر، بازیکن باید کلمات بیشتر و با تعداد حروف بیشتری بسازد و همین مسئله باعث می‌شود بازی چالش‌برانگیز باشد.

تبلیغات بازی مقداری زیاد است که بخشی از آن را بازیکن می‌تواند کنترل کند و بخشی هم بدون انتخاب بازیکن نمایش داده می‌شود. همچنین بازیکن برای استفاده از راهنمای بازی باید از سکه‌های درون بازی استفاده کند که اگر این سکه‌ها تمام شود، ممکن است بازیکن به سمت خرید درون‌برنامه‌ای برود یا نهایتاً مجبور به دیدن تبلیغات بازی شود.

خلاصه‌: در این بازی، فرزند شما باید بتواند با حروفی که بازی مشخص کرده است، کلمات جدید بسازد که در مراحل بالاتر کار بسیار دشواری خواهد بود. همچنین دشواری بازی ممکن است بازیکن را به سمت خرید درون‌برنامه‌ای یا دیدن تبلیغ برای گرفتن سکه بکشاند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

سختی این بازی ممکن است باعث کلافه‌شدن بازیکن، مخصوصاً بازیکنان کم‌سن بشود. پیشنهاد می‌کنیم برای انجام این بازی به فرزندتان کمک کنید تا بتواند از پس چالش‌های بازی بربیاید و کلمات جدیدی یاد بگیرد.

پیشنهاد بعدی ما این است که با فرزندتان درباره‌ی استفاده از سکه‌های بازی و خرید درون‌برنامه‌ای صحبت کنید؛ زیرا بهتر است بازی را خودش ببرد تااینکه بخواهد با هزینه‌کردن پول، جواب مراحل را پیدا کند، چون در‌صورتی‌که خودش بازی را انجام ندهد، فایده‌ی چندانی برایش نخواهد داشت.

خلاصه: پیشنهاد می‌کنیم دراین‌باره که خرج‌کردنِ پول برای تکمیل مراحل ارزش چندانی ندارد و مهم این است که بازیکن خودش این بازی را ببرد با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

ماجرای بازی

بازی «فندق» یک بازی حدس کلمات است که در آن بازیکن باید با حروفی که در هر قسمت مشخص می‌شود تعدادی مشخصی کلمه بسازد.

مراحل ابتدایی بازی بسیار ساده است و بازیکن تعدادی کلمه سه حرفی باید بسازد. با گذشت مراحل و رسیدن به مراحل بالاتر، بازیکن باید تعداد بیشتری کلمه با تعداد حروف بیشتر بسازد و مراحل بازی بسیار سخت‌تر می‌شوند.

اگر بازیکن نتواند تمام کلمات یک مرحله را حدس بزند، می‌تواند از سکه‌های درون بازی استفاده کند و یک حرف از یک کلمه را راهنمایی بگیرد. به علّت سختی بازی در مراحل بالا، بازیکن ممکن است تمام سکه‌های خود را خرج کند و برای اینکه بتواند سکه‌ی جدید به دست بیاورد و با آن از راهنمایی بازی استفاده کند باید یا از خرید درون‌برنامه‌ای استفاده کند یا تبلیغات بازی را مشاهده کند.

البته با بردن هر مرحله و هر سطح، بازی به بازیکن سکه‌هایی جایزه می‌دهد که از آن‌ها در طول بازی می‌تواند استفاده کند. همچنین بازیکن می‌تواند با حدس کلمات مخفی در بازی، با رسیدن آن‌ها به تعدادی مشخص، سکه دریافت کند.

بازی این امکان را هم به بازیکن می‌دهد که بتواند در چالش‌های روزانه شرکت کند و علاوه‌بر محک‌زدن سطح توانایی خود، به‌عنوان جایزه، سکه هم دریافت کند. برای شرکت در چالش روزانه‌ی بازی، بازیکن یا باید تعدادی سکه خرج کند یا یک تبلیغ آنلاین مشاهده کند.

تفاوت چالش روزانه با مراحل معمولی بازی در این است که در چالش‌ها، بازیکن باید با یک تعداد مشخص از حروف الفبا هر تعدادی که می‌تواند کلمه بسازد.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): android , ios

نام توسعه دهنده: پلاس ناین گیم

تاریخ آخرین به روزرسانی: 16/10/1399 --05/01/2021

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت اجرا می‌شود، اما با اتصال به اینترنت قابلیت‌های بشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، ذخیره‌سازی ، چالش.

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نشان‌ها: نشان همراهی با والدین

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد فندق

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!