• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

فسقلی ها در شهربازی

بررسی تخصصی بازی

فسقلی ها در شهربازی

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی آموزشی و سرگرم‌کننده برای کودکان بالای هفت سال که آنها می‌توانند علاوه بر آموزش اعداد، اشکال، رنگ‌ها، مفاهیم الگویابی و تقویت ماهیچه‌های دست، بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای را برای افزایش سرعت و دقت عمل انجام دهند و با انجام مراحل مختلف ستاره گرفته و در غرفه جوایز، نسبت به امتیازشان جایزه بگیرند. هنگام اتصال به اینترنت تبلیغات نمایش داده می‌شود. بخشی از بازی امکان گرفتن عکس و اشتراک آن در فضای مجازی را دارد.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
گرافیک رنگی و شاد، پانزده بخش مختلف بازی
جزئیات
خشونت

بخش کنسول بازی، سفینه فضایی به موجودات فضایی شلیک می‌کند و درصورتی‌که تعدادی تیر به سفینه بخورد بازیکن می‌بازد و پیام ناامید کننده‏‌ی باخت و قلب‌های قرمز را شاهد هستیم که برای کودکان کم سن‌وسال تر می‌تواند موجب سرخوردگی و عصبانیت شود.

جزئیات
ترس

ممکن است غرفه‏‌ی آدمک رقصان و غرفه‏‌ی دلقک تردست برای کودکانی که پیش‌زمینه ذهنی قبلی دارند و از شخصیت دلقک می‌ترسند، آزاردهنده باشد. همچنین موجودات فضایی که در بخش کنسول بازی به‌صورت خطی به سمت سفینه می‌آیند برای کودکان کم سن‌وسال ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

محتوای بازی ناهنجاری اجتماعی ندارد اما درصورتی‌که هنگام بازی به اینترنت متصل باشید، تبلیغات نامناسب سن کودک پخش می‌شود.

جزئیات
مصرف گرایی

درصورتی‌که هنگام بازی به اینترنت متصل باشید تبلیغات به‌صورت عکس در پایین صفحات و فیلم در حین اجرای بازی مشاهده می‌شود که می‌توان هنگام استفاده از بازی اینترنت را خاموش کرد. همچنین حذف تبلیغات نیازمند پرداخت درون برنامه‌ای است و با دیدن تبلیغات می‌توان ستاره جمع کرد تا در غرفه جوایز سریع‌تر به جایزه رسید.

جزئیات
ارزش یاددهی

بازی بسیار زیبا و دوست‌داشتنی که برای مخاطب کودک ساخته شده است، بخش‌های مختلف شهربازی با بازی‌های متنوع باعث شده که کودک علاوه بر اینکه از یک بازی رنگی و شاد لذت ببرد آموزش‌هایی را در زمینه آشنایی با اشکال هندسی و نام هر یک آنها و افزایش قدرت تطبیق اشکال، آشنایی با اعداد 1 تا 10 و ترتیب و نحوه‏‌ی نوشتن آنها، بازی خط‌کشی و وصل اشیا مشابه به هم، شناخت رنگ‌ها، آشنایی با مفاهیم ترکیب و تجزیه اشیا در بخش بستنی‌فروشی، الگویابی، تقویت ماهیچه دست با حرکت ازروی نقطه‌چین‌ها و تقویت حافظه دیداری و شنیداری و مهارت‌های تمرکزی و سرعت عمل در کودک شود. همچنین می‌توان به چندزبانه بودن بازی اشاره کرد که باعث آشنایی اولیه شنوایی کودک با زبان‌های دیگر می‌شود اما نمی‌توان به‌عنوان آموزش زبان‌های دیگر به آن نگاه کرد زیرا در ترجمه انگلیسی که بررسی شد گاهاً صداها ناواضح و جملات سریع گفته می‌شود و بعضی جملات ترجمه تحت لفظی فارسی‌به‌انگلیسی است.

ادامه متن
جزئیات
آسانی بازی

باتوجه‌به اینکه مخاطب اصلی که بازی‌ساز انتخاب کرده، کودکان زیر هفت سال هستند که سواد خواندن ندارند، راهنمای بازی در بعضی مراحل ناقص است و کودک را دچار ابهام می‌کند، به طور مثال در بخش کنسول بازی در ابتدا به کودک می‌گوید که سفینه را جا‌به‌‏جا و شلیک کند اما توضیح نمی‌دهد که با دو فلش دو طرف تصویر می‌تواند سفینه را جابه‌جا کند که شاید مخاطب بزرگسال را نیز به‌اشتباه بیندازد. طولانی بودن مراحل تا رسیدن به امتیاز هم برای کودک آزاردهنده است و بیشتر بازی را دچار تکرار می‌کند تا جنبه‏‌ی آموزشی داشته باشد. همچنین دکمه خروج و شروع دوباره‌‏ی بازی هیچ صدایی تولید نمی‌کند و فقط حالت نوشتاری و عکس است و برای کودک گیج‌کننده به نظر می‌رسد. در بخش جاگیری شکل‌ها در جای مناسب اگر کودک شکلی را در جای اشتباه بگذارد هیچ پیغام صوتی و تصویری مبنی‌بر اینکه اشتباه کرده نمایش نمی‌دهد. مرحله‏‌ی غرفه اردک پلاستیکی برای گروه سنی هدف بازی سخت است. در بخش آدمک رقصان گاهی اتصال دو تصویر به مشکل برمی‌خورد و باید چند بار این کار را انجام داد تا بازی قبول کند.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

شهربازی در دو بخش مختلف ساخته شده که بازیکن می تواند در آن گشت بزند و بازی مورد علاقه اش را انتخاب کند.در بخش هایی از بازی برد و باخت داریم مثلا شلیک سفینه فضایی را به موجودات فضایی شاهد هستیم که اگر بازیکن درست عمل نکند می بازد، همچنین در بخشی دیگر باید اردک ها را هدف بگیرد و با چکش بر سر خرس های اسباب بازی بزند که اگر وقت تمام شد پیغام باخت نمایش داده می شود.بازی دارای سیستم امتیاز دهی بر حسب ستاره و بلیط برای به دست آوردن جایزه در بخش جایزه ها است و با دیدن تبلیغات هم می توان بی دردسرتر بلیط به دست آورد که می تواند برای دستاوردجوپسندها جذاب باشد. قسمتی از بازی به بازیکن اجازه‏ی گرفتن عکس های بامزه و اشتراک در فضای مجازی و بین دوستان و آشنایان(دفترچه تلفن صاحب گوشی ) را می دهد که مورد پسند افراد معاشرت جو است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی فسقلی ها در شهربازی، معیار منفی ندارد اما به این دلیل که کودکمان هنوز نمی‌تواند دنیای واقعی و خیالی را از هم جدا کنند بازی را مناسب زیر شش سال نمی‌دانیم، بازی با گرافیک ساده و رنگی مفاهیم آموزشی مناسب گروه پیش‌دبستانی و کلاس اول مانند آموزش اعداد، رنگ‌ها و الگوها را به‌خوبی آموزش می‌دهد، برخی مراحل بازی که بیشتر جنبه‏ی سرگرمی دارند تا آموزشی مانند بخش کنسول بازی، به دلیل نیاز به‌سرعت عمل و هماهنگی دودست با هم سخت است و شاید نمایش پیام شکست و قلب‌های قرمز برای کودک ایجاد سرخوردگی و ناراحتی کند، تصویر دلقک و آدمک رقصان ممکن است برای کودکان کم سن‌وسال یا دارای پیش زمینه‌ی ذهنی قبلی ایجاد ترس کند. در بخش اتاقک عکاسی، کودک می‌تواند از خود عکس گرفته و درگوشی ذخیره کند یا آن را در فضای مجازی به اشتراک گذارد به همین دلیل نیازمند است که هنگام بازی در کنار کودک باشید یا اینترنت را خاموش کنید. بازی را می‌توان به‌صورت آفلاین انجام داد اما درصورتی‌که هنگام بازی به اینترنت متصل باشید تبلیغات به‌صورت عکس در پایین صفحات و فیلم در حین اجرای بازی مشاهده می‌شود. بازی را می‌توان به زبان‌های مختلف اجرا کرد اما به دلیل سرعت بالای گفتار و کیفیت پایین صدا و ترجمه تحت لفظی در بخش‌های غیرفارسی به‌عنوان ابزار کمک‌آموزشی زبان کاربرد زیادی ندارد. کودک با انجام بازی‌ها ستاره می‌گیرد و در بخش جوایز، نشان‌های مختلفی دریافت می‌کند.

خلاصه‌ی آن:

بازی آموزش اعداد، شکل‌ها و رنگ‌ها در محیط گرافیکی زیبا که به پنج زبان است، بعضی از قسمت‌های بازی سخت و طولانی و ناامیدکننده است. تصویر دلقک در بازی ممکن است ایجاد ترس کند. نمایش تبلیغات در بازی، هنگام اتصال به اینترنت و امکان اشتراک‌گذاری عکس کودک.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندمان بپرسیم که کدام بخش شهربازی را دوست داشته.

برخی مراحل بازی سخت و تا رسیدن به ستاره‌ها طولانی است که کودک را خسته و کلافه می‌کنند، در صورت مشاهده این وضعیت می‌توان ابتدا در مورد سختی بازی همدلی کنیم و سپس سعی کنیم تا کمکش کنیم آن مرحله را پشت سر بگذارد.

 از او بخواهیم شهربازی خودش را با استفاده از لگوها و اسباب‌بازی‌هایش بسازد یا نقاشی شهربازی که در ذهن دارد را بکشد، همچنین می‌توانیم نمونه کاغذی بازی‌های داخل بازی را برایش درست کنیم.

 اگر کودکمان ترس از دلقک دارد باید به او کمک کنیم تا به‌آرامی و به‌تدریج با ترس‌های خود مقابله کند. روی نقاط مثبت رفتاری – اخلاقی کودک تمرکز کنیم و شهامت‌های کوچک او را بزرگ جلوه دهیم و تشویقش کنیم تا این حس منفی کمرنگ شود.

 در صورت امکان پیشنهاد دهید که آخر هفته به شهربازی بروید و سوار وسیله ای که دوست دارد شود.

 برخی توضیحات در بازی ناکامل است که می توانیم در مورد جاگیری دکمه و نحوه‏ی انجام مراحل با او صحبت کنیم.

چون با دیدن تبلیغات می توان بلیط تهیه کرد و زودتربه جوایز رسید بهتر است درباره این موضوع که برای لذت بردن از بازی آیا خرید ضروری است یا نه و اگر خرید نکنیم هم بازی سرگرم کننده است یا نه صحبت کنیم.

خلاصه‌ی آن:

برخی مراحل بازی سخت است و برخی دیگر تا زمانی که به پایان برسند طولانی و تکراری هستند که کودک را خسته و کلافه می‌کنند

که می‌توان ابتدا در مورد سختی بازی همدلی کنیم و سپس سعی کنیم تا کمکش کنیم مرحله را پشت سر بگذارد.

ادامه متن

ماجرای بازی

بازی فسقلی ها در شهربازی با گرافیک رنگی و دوست‌داشتنی بخش‌های مختلفی را برای سرگرمی و آموزش کودکان ایجاد کرده است، این بازی شامل پانزده

غرفه‌ی مختلف است که با بازی‌های متنوع و جذاب به دو بخش آموزشی و سرگرمی تقسیم شده است. بازی شامل آموزش اعداد، اشکال، شناخت رنگ‌ها، افزایش دقت و سرعت عمل، الگویابی، تقویت حافظه‏‌ی دیداری، تقویت ماهیچه‌های دست و مفهوم تناظر است. بازی دارای پنج زبان فارسی، انگلیسی، ارمنی، روسی و عربی است که ترجمه تحت الفظی از زبان فارسی را شاهد هستیم. باتوجه‌به اینکه مخاطب بازی از نظربازی سازان کودکان زیر هفت سال است، اما توضیحات شنیداری و دیداری در بازی کامل نیست و گاهی سردرگمی در بازیکن ایجاد می‌کند. همچنین پایان رساندن برخی مراحل وقت‌گیر و طولانی است که باعث خسته شدن بازیکن می‌شود. بازیکن با بازی‌کردن در بخش‌های متفاوت می‌تواند امتیاز و بلیت به دست بیاورد و با آن‌ها جایزه‌ای تهیه کند. در صورت اتصال به اینترنت در هنگام بازی تبلیغات نمایش داده می‌شود و همچنین با دیدن تبلیغات می‌توان بلیت تهیه کرده و زودتر به جایزه رسید. در بخشی از بازی کودک از خود عکس می‌گیرد و امکان اشتراک در فضای مجازی و ذخیره درگوشی وجود دارد.
ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم‌عامل (ها): اندروید

نام توسعه‌دهنده: رویاگران نرم‌افزار

تاریخ آخرین به‌روزرسانی: 1399/5/28

نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری اضافه می‌شود

امکانات آنلاین: خرید، تماشای تبلیغ، اشتراک‌گذاری محتوا

امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نشان‌ها: سلامت و همراهی والدین

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه