• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی بازی ظرف غذای هلوکیتی (Hello Kitty Lunchbox)

author-img

توسط : مریم داوردان ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی رنگارنگ و جذاب است و موجب آشنایی ضمنی بازیکن با نحوه‌ی تهیه‌ی چند مدل غذا می‌شود. این بازی به‌شدت بازیکن را دعوت به خرید درون برنامه‌ای می‌کند و چون پرداخت‌ها دلاری است و اصولاً بازیکنان کم‌سن‌وسال درگیر بازی هستند ممکن است قفل‌های درون بازی باعث سرخوردگی بازیکن شود. در نسخه‌ای رایگان تنها یک مدل غذا در دسترس است.

سال 2015 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این بازی در سبک تفننی است و فرزندتان به هلوکیتی کمک می‌کند تا نهارش را آماده کند، دنیای بازی رنگارنگ و به دور از ترس، خشونت و ناهنجاری جدی است. هیچ امتیازدهی در بازی وجود ندارد که باعث درگیری زیاد و طولانی‌مدت برای فرزندتان شود و جنبه‌ی سرگرمی بازی بیشتر از چالش آن است. بازی از این جهت که کنترل والدین برای دسترسی به بخش تنظیمات و خرید دارد خوب است یعنی وقتی فرزندتان این بخش‌ها را انتخاب کند چند عدد انگلیسی که به حروف نمایش‌داده‌شده را مشاهده کرده و اصولاً بچه‌های کم‌سن‌وسال نمی‌توانند اعداد را به حروف بخوانند البته شما، فرزندتان و ویژگی‌های او را بهتر می‌شناسید و این کنترل والدین برای تمام بچه‌ها ممکن است پاسخگو نباشد. باید حواستان باشد که قبل از اینکه گوشی یا تبلت را در اختیار فرزندتان قرار دهید اینترنت دستگاه را خاموش نمایید زیرا در صورت اتصال به اینترنت شاهد تبلیغات مداوم بازی‌های دیگر شرکت سازنده خواهید بود. این تبلیغات شامل بازی‌های کاراکترهای معروف دیگر است و فرزندتان به‌راحتی با انتخاب هر آیکن تبلیغی می‌تواند بازی‌های دیگری را که گاهاً مناسب سنش نیست را نصب نماید. گرچه بازی تا حدودی به کودکان بد غذا به علت فضای رنگارنگ و آشنایی با سبزی‌ها و میوه‌های مختلف کمک می‌کند اما وجود کاپ کیک در منوی غذا شاید او را به سمت خوراکی‌های قندی به‌جای غذاهای اصلی سوق دهد. از فرصت ساخت ساندویچ‌های سالم که همیشه از یک سس مغذی استفاده می‌شود می‌توان برای تغییر رژیم غذایی کودک و تشویق او به خوردن سبزی‌ها بهره برد. پیشنهادهای خرید در این بازی بسیار زیاد است، تنها یک مدل غذا در حالت رایگان می‌توان انتخاب کرد، حتی به فرزندتان پیشنهاد می‌شود که چاقوی بهتری را با پول واقعی جهت زودتر بریدن سبزی‌ها بخرد. این پیشنهادهای جذاب و وسوسه‌کننده شاید موجب ناراحتی فرزندتان شود زیرا مطمئنا نمی‌توان به هر پیشنهاد جذابی پاسخ داد و از طرفی این عطش و طمع خرید در فرزندتان به جهت در دسترس نبودن بیشتر می‌شود و این ذهنیت ایجاد می‌شود که هر کاری را با پرداخت پول می‌توان انجام داد. ممکن است فرزندتان از بازی تقلید کرده و بخواهد با چاقو سبزی‌ها را ببرد، همراهی شما در حین انجام این بازی مهم است.

خلاصه‌ی آن:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اینترنت دستگاه را خاموش کنید و در هنگام بازی همراه فرزندتان باشید.

 یک ساندویچ به‌دلخواه فرزندتان درست کنید و در قالب بازی سبزیجاتی که کمتر فرزندتان دوست دارد را در ساندویچ بگذارید و به بهانه‌ی بازی تشویق به آشنایی با طعم‌های جدید نمایید.

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی داستان خاصی ندارد، فقط بازیکن هلوکیتی را می‌بیند که در وقت ناهار و ساعت دوازده ظهر وارد سالن غذاخوری مدرسه می‌شود و از منوی غذاها که شامل سوپ، ساندویچ، کاپ کیک و کباب است غذایی را انتخاب کرده و در مراحل بعد بازیکن باید بخش‌های مختلف غذا را به ترتیب آماده سازد. بازیکن باید به درخواست‌های هلوکیتی به‌عنوان مشتری دقت کرده و در طول مراحل آماده‌سازی غذا آیتم‌های درست را انتخاب کند. پس از تهیه غذا در صورت انتخاب درست، هلوکیتی یک جعبه‌ی هدیه که استیکر، ظرف غذا و تزیینات هر ظرف است، به او جایزه می‌دهد. جایزه‌ها تکراری نیستند و هر بار یک آیتم جدید برای بازیکن باز می‌شود و اگر خواسته‌های هلوکیتی برآورده نشود، سرش را تکان می‌دهد با این حال امتیاز منفی در بازی وجود ندارد. در انتها نیز جعبه‌ای برای غذا انتخاب شده و هلوکیتی به خارج از سالن آمده و در کنار دوستش موشی می‌نشیند و بازیکن شریک غذای هلوکیتی شده و با ضربه‌زدن به صفحه باعث می‌شود که غذاخورده شود. لازم به ذکر است که در نسخه‌ی رایگان بازی فقط بخش ساندویچ در دسترس می‌باشد. در صورت اتصال به اینترنت تبلیغ محصولات دیگر شرکت سازنده مشاهده می‌شود. بازی دارای بخش فروشگاه جهت خرید محصولات و باز شدن مراحل بیشتر است. بازی به سیزده زبان مختلف قابل‌اجراست.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android، IOS

نام ناشر:  Budge Studios

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد ظرف غذای هلوکیتی

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>