• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

شیرو موتوری

شیرو موتوری

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

شیرو موتوری یک بازی موتور سواری دوبعدی با ظاهری فانتزی و گیم‌پلی‌ای نه‌چندان خوب است. بازیکن نقش "شیرو" را به‌عهده دارد و باید در مسیر بازی ماموریت‌هایی را انجام دهد. شیرو خیلی قانون‌مدار نیست و از پلیس‌ها فرار می‌کند و دور از چشم آنها حرکات نمایشی انجام می‌دهد. با انجام حرکات نمایشی و خطرناک به بازیکن جایزه‌ی بیشتری تعلق می‌گیرید.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

روابط کارکتر بازی با کارکترهای دیگر با قلدری همراه است و سعی دارد به آنها نشان بدهد که او قدرتمند تر است. در بازی فرار از دست پلیس امتیاز مثبت دارد. بازیکن با انجام رفتارهای خطرناک مثل "لایی کشیدن" و یا "تک چرخ زدن" می‌تواند امتیاز بیشتری کسب کند و برای فرار از پلیس و یا اضافه کردن سرعت خود مجبور است از یکی از قابلیت‌ها استفاده کند تا سرعت او افزایش یابد. پیاده‌رو یکی از مسیرهای قابل تردد بازیکن است و راندن در پیاده‌رو از بقیه مسیرها راحت‌تر است. نحوه صحبت شخصیت‌های بازی سطح پایین است.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بازی دارای تبلیغات است که با قطع اتصال به اینترنت دیگر قابل مشاهده نخواهند بود. بازیکن با دیدن تبلیغ می‌تواند پاداش دریافتی خود را از هر مرحله افزایش دهد. بازی دارای تخفیف‌هایی است که گاهی ظاهر می‌شوند و اگر خرید انجام نشود، زمان ایجاد دوباره تخفیف نامشخص است. در بازی لباس‌های مختلف برای کارکتر وجود دارد که فقط جنبه‌ی تزئینی دارند.

جزئیات
بازی پذیری

طراحی بازی آنچان روان نیست و از گیم‌پلی خوبی برخوردار نیست.

آنچه لازم است والدین بدانند

در بازی حرکات نمایشی خطرناک وجود دارد که با انجام آنها، بازیکن پاداش بیشتری دریافت می‌کند و در عین‌حال برای فرار از پلیس و داشتن سرعت بیشتر، مجبور است از این حرکات استفاده کند. نحوه صحبت کاراکتر اصلی بازی بطوری است که از کلمات سطح پایین استفاده می‌کند. فضای بازی در بخش‌هایی به سمت اثبات قدرت و "قلدری" می‌رود. فرار از مامور پلیس در بازی پاداش دارد. بازی دارای موتورها و لباس‌های مختلف است که بدون خرید درون‌برنامه‌ای دستیابی به آنها دشوار است. یکی از مسیرهای قابل عبور برای موتورسوار پیاده‌رو در نظر گرفته شده و هنگامی که موتور از کنار عابرین پیاده رد می‌شود، آنها ابراز نارضایتی می‌کنند. باوجود تبلیغات نامرتبط در حین بازی، بهتر است اینترنت گوشی خاموش باشد. با انتخاب گزینه اینستاگرام برای دعوت شخص دیگر به بازی، بازیکن وارد حساب اینستاگرام گوشی می‌شود.

خلاصه‌ی آن: در بازی حرکات نمایشی خطرناک وجود دارد که با انجام آنها، بازیکن پاداش بیشتری دریافت می‌کند و در عین‌حال برای فرار از پلیس و داشتن سرعت بیشتر، مجبور است از این حرکات استفاده کند. نحوه صحبت کارکتر اصلی بازی بطوری است که از کلمات سطح پایین استفاده می‌کند. فضای بازی در بخش‌هایی به سمت اثبات قدرت و "قلدری" می‌رود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

راجع‌به عبور موتورسوار از پیاده‌رو با فرزندتان صحبت کنید.

 به فرزندتان بگویید حتما سعی کند بدون رفتن در پیاده‌رو مراحل را به اتمام برساند، بدلیل اینکه تردد موتور در پیاده‌رو ممنوع است و موجب سلب آسایش مردم می‌شود.

خطرات حرکات نمایشی را به فرزندتان گوشزد کنید (احتمالا فرزندتان در هنگام انجام حرکات نمایشی بدلیل عدم کنترل موتور تصادف خواهد کرد و بازی را می‌بازد، این زمان مناسبی برای توضیح درباره‌ی خطرات انجام حرکات نمایشی با موتور است).

از فرزندتان راجع به فرار از قانون و پلیس بپرسید. بد بودن این موضوع را به او تاکید کنید.

راجع به نحوه صحبت کارکتر بازی با فرزندتان صحبت کنید.

نظر فرزندتان را راجع‌به جمع کردن پول برای خرید لباس(مصرف گرایی) را بپرسید. ترجیح می‌دهد با پول‌هایش موتور جدید بگیرد یا لباس؟ راجع به وجه‌ی بد طرز صحبت و رفتار شخصیت‌های بازی با هم و قلدری آنها با فرزندتان صحبت کنید. از او بخواهید اگر چنین موردی را مشاهده کرد برایتان تعریف کند.

خلاصه‌ی آن: به فرزندتان بگویید حتما سعی کند بدون رفتن در پیاده‌رو مراحل را به اتمام برساند، بدلیل اینکه تردد موتور در پیاده‌رو ممنوع است و موجب سلب آسایش مردم می‌شود.

خطرات حرکات نمایشی را به فرزندتان گوشزد کنید (احتمالا فرزندتان در هنگام انجام حرکات نمایشی بدلیل عدم کنترل موتور تصادف خواهد کرد و بازی را می‌بازد، این زمان مناسبی برای توضیح درباره‌ی خطرات انجام حرکات نمایشی با موتور است).

ادامه متن

ماجرای بازی

کارکتر بازی یک موتورسوار با نام "شیرو" است. بازیکن با نقش شیرو به موتورسواری می‌پردازد و در کنار موتورسواری قابلیت‌هایی از جمله تک چرخ زدن و لایی کشیدن دارد که با انجام این موارد در بازی پاداش او افزایش می‌یابد. شیرو درگیر اثبات قدرت به افراد محل است و گاهی آنها به تعقیب بازیکن ی‌پردازند و اگر بازیکن نتواند از دست آنها فرار کند، بازی را باخته است. در بخش داستانی باید مقدار مشخصی از مسیر را طی کرده و در بعضی مراحل یک آیتم به بازی اضافه می‌شود مانند مسافر که تاثیر خاصی رو بازی ندارد. بازی دارای داستان کم عمق و سطحی‌ای است. بخش غیر داستانی هم در بازی وجود دارد که بازیکن با طی کردن مسافت مشخص از روی تپه‌ها به جمع کردن سکه می‌پردازد. بازی دارای بخش فروشگاه است که در آن موتورهای مختلف و لباس‌های متفاوت برای خرید وجود دارد.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید

نام توسعه دهنده: pisa games

تاریخ آخرین به روزرسانی: 99/8/18

امکانات آنلاین: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانت بیشتری فعال می‌شود.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه