• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

شیردل

شیردل

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : علیرضا نقوی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان بازی ازاین‌قرار است: نیروی استکبار با کمک جادو سعی در تسخیر ایران دارد، ایران هم با کمک شیردل که توسط سیمرغ انتخاب شده با دشمنانش مقابله می‌کند. بازی از نظر فنی نسبت به بازی‌های مشابه خود بسیار ضعیف است. خشونت بازی با خونریزی همراه است که می‌تواند با غیرفعال‌کردن گزینه‌ی آن از بین برود. بازی باتوجه‌به داستان و روند آن، تماما بر اساس جادو پیش می‌رود. تلاش بازی آشنایی با اساطیر ایرانی بوده است.

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

بازی از طریق کشتن دشمنان پیش می‌رود. کشتن دشمنان به‌وسیله سلاح‌های سرد مانند شمشیر انجام می‌شود و ضربات با خون‌ریزی همراه هستند.(افکت تصویری خون‌ریزی در تنظیمات قابل غیرفعال شدن است.)

جزئیات
ترس

دنبال شدن بازیکن به طور پیوسته توسط دشمنان و تکرار این موضوع در ذهن بازیکن امکان به‌وجودآمدن ترس این‌چنینی اما به طور خفیف را دارد. (اثرگذاری این مورد نسبت به روحیات بازیکن متفاوت است.)

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

حضور پرتکرار جادو در روند بازی و داستان بازی و در ضمن استفاده کارکتر بازی از جادو برای کشتن دشمنان روح غالب بازی است. بازی دارای کد تقلب است که بازیکن به‌وسیله‌ی آن می‌تواند بدون تلاش در مراحل پیش برود.

جزئیات
آسانی بازی

نحوه طراحی و قرارگیری دکمه‌ها و اجزا دیگر آن چندان مناسب نیستند. گیم‌پلی بازی اصلا روان نیست و بازی دارای ایراداتی(باگ‌های فنی) است که گاهی بازی‌کردن را دچار مشکل می‌کند. سختی بازی به‌قدری است که بازیکن ترجیح می‌دهد از کد تقلبی که خود بازی در اختیار بازیکن قرار داده برای رد کردن مراحل استفاده کند، در این صورت رد کردن مراحل دشوار است.

جزئیات
بازی پذیری

تجربه محیط‌های جدید بازی به طور نسبی موردتوجه بازیکنان کاوشگر قرار می‌گیرد. گیم‌پلی بازی بر اساس بردوباخت و کشتار پیش می‌رود و غلبه بر دشمنان برای بازیکن رقابت‌جو موردتوجه است.

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی تنها از طریق کشتن دشمنان اهریمنی پیش می‌رود. قهرمان بازی یک شخص ایرانی و قدرتمند است. داستان و روند بازی بر اساس جادو پیش می‌رود. اگر فرزندتان روی کیفیت بازی حساس است، به‌هیچ‌وجه این بازی توصیه نمی‌شود. بازی به دلیل اشکالات فنی و نامناسب بودن طراحی ممکن است تا حدی بازیکن را عصبی کند. در فهرست ابتدای بازی، به بازیکن پیشنهاد استفاده از کدتقلب داده می‌شود و بازیکن بدون پیروی از قوانین بازی و تلاش، می‌تواند به‌سادگی مراحل بازی را پشت سر بگذارد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

راجع به اساطیر ایران با فرزندتان صحبت کنید. می‌توانید دراین‌رابطه به شاهنامه و اشعار آن اشاره کرده و داستان مرتبط با بازی را برای فرزندتان تعریف کنید.

راجع‌به کیفیت بازی از فرزندتان سوال کنید. در مقایسه با بقیه بازی‌‌ها مشکلی ندارد؟ او را اذیت نمی‌کند؟

دررابطه‌با وجود موجودات اهریمنی از فرزندتان سوال کنید.

بکار گیری دروازه زمان و موجودات اهریمنی توسط نیروهای استکبار چقدر حقیقی است؟ آیا آنها این قدرت را دارند؟

خلاصه‌ی آن: دررابطه‌با وجود موجودات اهریمنی از فرزندتان سوال کنید. بکار گیری دروازه زمان و موجودات اهریمنی توسط نیروهای استکبار چقدر حقیقی است؟ آیا آنها این قدرت را دارند؟

ماجرای بازی

نیروهای استکبار جهانی با کشتار دنیا را تسخیر کرده‌اند و تنها کشوری که تسلیم نشده، ایران است. در نهایت تلاش‌ها، نیروی استکبار دست‌به‌دامن جادوگر اعظم می‌شود! جادوگر اعظم تنها راه شکست ایران را بازکردن تونل زمان و استفاده از نیروهای اهریمنی می‌داند. دانشمند و باستان‌شناس ایرانی با استفاده از پرهای سیمرغ داخل موزه، از سیمرغ کمک می‌گیرد و سیمرغ "شیردل" را به مقابله با دشمن منصوب می‌کند. بازیکن در نقش شیردل با استفاده از جادوها و سلاح‌های خود به کشتن دشمنان اهریمنی پرداخته و سعی در بستن تونل زمان دارد. بازی دارای ایرادات فنی‌ است که باعث تداخل در بازی، و گاهی باعث باخت بازیکن می‌شود.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها): اندروید

نام توسعه دهنده: الفت گروپ

تاریخ آخرین به روزرسانی: 95/11/04

نیاز به اینترنت: ندارد و کاملا آفلاین است.

امکان بازی به صورت چند نفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه