• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی بازی شهربانو

author-img

توسط : زینب پرورش ارزیاب کدومو

1 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

89 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

شهربانو تصمیم گرفته مسیر پدربزرگ را ادامه دهد، او می خواهد معماها  و چیستان ها را که به صورت جدول و در قالب حدس کلمه هستند را حل کند و در ادامه اشیاء قیمتی و عتیقه هارا پیدا کند. خرید درون برنامه ای و نمایش تبلیغات در بازی وجود دارد.با توجه به چالشی بودن، بازی می تواند برای افراد دستاورد جو جذاب باشد.

ژانر : معمایی

1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

شهربانو ازجمله بازی های حدس کلمه و دقیقا مانند جدول های قدیمی طراحی شده و به نوعی می تواند جزو بازی های نوستالژیک باشد. فرزندتان باید بتواند از طریق حل مسئله و معما با کمک اطلاعات عمومی خود جدول را حل کند. برخی مراحل سخت و پیچیده هستند و ممکن است فرزندتان به تنهایی و بدون راهنمایی نتواند پاسخ را پیدا کند و یا با موجود نداشتن سکه کافی مشکل و چالش دو برابر شده و مجبور به پرداخت درون برنامه ای و یا تماشای تبلیغ برای دریافت سکه شود. پس از طی مرحله 23 قفل قسمت بازی روزانه باز می شود و فرزندتان می تواند به طور روزانه به بازی بپردازد . در هر روز فقط می توان بازی و جدول همان روز را حل کرد و روز های قبلی قفل هستند و تنها با پرداخت سکه می تواند قفل آن ها را باز کرد. در قسمت "از من بپرس" فرزندتان می تواند از طریق شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، واتساپ، اینستا و ...معمای مورد نظر را برای دوستانش ارسال کند و راهنمایی دریافت کند. نمایش تبلیغات وجود دارد.جهت جلوگیری از نمایش تبلیغات می توان بازی را به صورت آفلاین انجام داد. نوتیفیکیشن بازی به طور مداوم فعال است .

خلاصه‌ی آن: برخی مراحل سخت و پیچیده هستند و ممکن است بازیکن به تنهایی و بدون راهنمایی نتواند پاسخ را پیدا کند و یا با موجود نداشتن سکه کافی مشکل و چالش دو برابر شده و بازیکن مجبور به پرداخت درون برنامه ای و یا تماشای تبلیغ برای دریافت سکه شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می توانید در مورد مدل های قدیمی این بازی برای فرزندتان توضیح دهید. روزنامه ها و جداول قدیمی را به او نشان دهید و از نوستالژیک بودن و جذاب بودن این بازی قدیمی اما سرگرم کننده تعریف کنید.

 با توجه به پیچیده بودن برخی سوالات ، می توانید به او کمک و باهم جدول را حل کنید.

ادامه متن

ماجرای بازی

شهربانو در شهر معماها قرار دارد و می خواهد با حدس کلمات و با استفاده از اطلاعات عمومی خود چالش ها و معماها را حل کند. در این میان عمو رحمان دوست و همکار قدیمی پدر بزرگ شهربانو به کمک او می آید و برایش توضیح می دهد که پدر بزرگش تمام عمر خود را صرف مطالعه و سفر به دور دنیا کرده و حالا برای اینکه شهربانو بتواند قدم در مسیر پدر بزرگ بگذارد باید تلاش کند و عمو رحمان هم امانتی قدیمی که پدر بزرگ به او سپرده بود را به شهربانو می دهد تا زودتر به هدف برسد.انگشتر فیروز، یادگاری پدر بزرگ است که برای شهربانو به یادگار مانده و حالا او می خواهد با کمک این انگشتر راه پدربزرگ را ادامه دهد و معماها را حل کند. با ورود به بازی در ابتدا سوالات آسان و پیش پا افتاده مطرح می شود تا بازیکن بتواند در مسیر درست قرار گیرد. اکثر سوالات اطلاعات عمومی هستند . حروف الفبا در پایین صفحه قرار دارند و جدول در بالای صفحه طراحی شده، بازیکن باید طبق معمای طراحی شده، تعداد حروف جواب را بشمارد و از طریق حروف الفبای پایین صفحه جواب درست را حدس بزند و به ترتیب حروف را انتخاب کند تا کلمه مورد نظر ساخته شود. در این مسیر اگر بازیکن نیاز به راهنمایی داشته باشد، می تواند با هزینه کردن 100 سکه، حرف اول کلمه را دریافت کند و یا با پرداخت 150 سکه تمامی حروف اضافه صفحه پاک شده و فقط حروف جواب به صورت در هم آمیخته باقی می مانند. در پایین صفحه گزینه ای وجود دارد بنام (بپرس) که بازیکن می تواند از این طریق معما را برای دوستان خود ارسال کرده واز آنها کمک دریافت کند. با توجه به پیچیده بودن برخی مراحل و معماها و کمبود سکه، بازیکن دو راه حل دارد ،اول پرداخت درون برنامه ای و خرید سکه برای راهنمایی و دوم تماشای تبلیغات برای دریافت جایزه . با گذراندن هر مرحله بازیکن موفق می شود یکی از اشیائ با ارزش و قدیمی و عتیقه ها را پیدا کند. همچنین به صورت روزانه به بازیکن جایزه اعطا می شود .

جزئیات اثر

نام ناشر: پلاس ناین گیمز

نام توسعه دهنده: پلاس ناین گیمز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شهربانو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!