• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی بازی شطرنج آزاد (Chess free)

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این بازی، یک بازی شطرنج رایگان در ژانر مسابقه‌ای می‌باشد که دوازده مود و سطح مختلف دارد و سختی و آسانی بازی قابل تنظیم است. با اتصال به اکانت گوگل، بازیکن امکان بازی کردن چندنفره‌ی آنلاین و بازی دونفره بر روی یک دستگاه را دارد. همچنین؛ می‌تواند بازی را ذخیره‌سازی کرده، جدول رتبه‌بندی و دستاوردها را هم ببیند. بازی، فاقد معیار منفی پررنگ و خاصی می‌باشد و فقط نیاز به یادگیری قوانین بازی شطرنج دارد.

سال 2010 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

این بازی، بهترین بازی حال حاضر شطرنج می‌باشد که از بین بیش از 120 بازی شطرنج موجود انتخاب شده است که توسط استودیوی AI Factory Limited که در سال‌های 2011 و 2012 و 2013 و 2015 به عنوان یکی از بهترین توسعه‌دهنده‌های اندروید شناخته شده است منتشر شده است و بیش از 50 میلیون بار دانلود در گوگل‌پلی داشته است.

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی کدومو؛ این بازی، همان بازی شطرنج است که به صورت دیجیتالی درآمده و امکانات مختلفی را نیز در اختیار فرزندتان قرار داده است. در این بازی، فرزند شما سعی می‌کند با مهره‌ها و قوانینی که از حرکت مهره‌ها می‌داند، آن‌ها را حرکت داده و در صدد حذف و کیش‌ومات کردن شاه حریف بر‌آید. فرزندتان بعد از هر بازی می‌تواند بازی را مرور کند و بازی‌های ذخیره شده را مشاهده کند. همچنین؛ او با اتصال به اکانت گوگل می‌تواند به بخش جدول رتبه‌بندی و دستاوردها نیز دست پیدا کند. علاوه بر آن، می‌تواند بازی را به صورت چندنفره‌ی آنلاین بازی کرده و رقابت خود را در سطح جهانی ادامه دهد و یا حتی با دوستان و خانواده بر روی یک دستگاه بازی کند. در بخش تک نفره نیز، او می‌تواند با سیستم هوشمند بازی، بازی کرده و توانایی خود را محک بزند. با اتصال به اینترنت در بخش آمار می‌تواند تعداد برد و باخت‌هایش را مشاهده کند. در بخشی دیگر، بازی به معرفی بازی‌های دیگر از کمپانی سازنده پرداخته و فرزند شما با ضربه بر روی آنان می‌تواند آن را نصب کرده و وارد دنیای دیگری شود. این بازی نسخه‌ی دیگری هم دارد که برای مشاهده نکردن تبلیغات، فرزندتان می‌تواند آن را خریده و با آن بازی کند. اگر فرزند دلبند شما چیزی از شطرنج و قوانین آن نمی‌داند می‌تواند به بخش قوانین بازی مراجعه کرده و در صورت دانستن زبان انگلیسی، قوانین را یاد بگیرد. در اول بازی هم می‌تواند درجه‌ی سختی و آسانی بازی را تعیین کند. در حین بازی برای حرکت دادن هر مهره بازی به صورت اتومات، نقاط قابل حرکت را با چراغ سبز به وی نشان می‌دهد و او حتی می‌تواند راهنما را در حین بازی فعال کند. سیستم ELO  نیز روی این بازی تعبیه شده که نشان‌دهنده‌ی مهارت شطرنجی فرزند شما در سطح جهانی است.

خلاصه‌ی آن: فرزندتان با اتصال به اکانت گوگل می‌تواند به بخش جدول رتبه‌بندی و دستاوردها نیز دست پیدا کند علاوه بر آن، می‌تواند بازی را به صورت چندنفره‌ی آنلاین بازی کرده و یا حتی با دوستان و خانواده بر روی یک دستگاه بازی کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین عزیز؛ شما می‌توانید با فرزندتان راجع به بازی شطرنج و ماهیت فاصله‌ی طبقاتی سیاسی اجتماعی داخل بازی که در واقع این طور نشان داده می‌شود که سربازها سپر شاه قرار دارند و جانشان بی‌ارزش است و قدرت هرکدام از مهره‌ها به طور جداگانه و همچنین راجع به قوانین بازی صحبت کنید و حتی اگر قوانین بازی را نمی‌داند با مهره‌های واقعی شطرنج بر روی تخته به او بیاموزید و با او بازی کنید.

شما می‌توانید برای توضیح و تشریح وظایف هر مهره به او بگویید که " مهره‌های شطرنج گویی اعضای یک دربار هستند که همه وظایف و حرکات مشخصی دارند که از شاهشان دفاع کنند و شاه را تنها نگذارند تا نابود (کیش‌ومات) نشود".

ادامه متن

ماجرای بازی

این بازی، یک بازی شطرنج رایگان در ژانر مسابقه‌ای است که 12 مود مختلف و سطوح مختلف دارد و از آسان به سخت قابل تنظیم است. بازی شطرنج از این قرار است که مهره‌ها هرکدام با چیدن استراتژی و قوانینی که بازی دارند، حرکت کرده و در صدد کیش‌ومات کردن شاه حریف می‌باشند تا به پیروزی دست یابند. بازیکن در این بازی، با قوانین جهانی شطرنج که همانند بازی بر روی تخته است، بازی می‌کند. داخل بازی قوانین شطرنج را هم به صورت پیوست آورده‌اند. بازی، با اتصال به اکانت گوگل، قابلیت چندنفره بازی کردن به صورت آنلاین با بازیکن دیگری را دارد و همچنین می‌تواند این بازی را بر روی یک دستگاه با نفر دیگری نیز بازی کند. هنگام بازی و حرکت مهره‌ها، به بازیکن محل و حدود حرکتی‌ای که می‌تواند در خانه‌ها حرکت کند را با چراغی سبز رنگ نشان می‌دهند و بازیکن حتی می‌تواند راهنما را هم برای بازی فعال کند تا پیشنهاد حرکات مهره را به وی بدهد و یا تمام این امکانات را غیرفعال کند و خود را محک بزند. امکان ELO  هم تعبیه شده است که یک جور مهارت شناسی شطرنج در سطح جهانی می‌باشد. در اول بازی، او می‌تواند رنگ مهره‌ها و سطح آسان یا سخت خود را انتخاب کرده و بعد وارد بازی شود. بعد از اتمام بازی، می‌تواند بازی را دوباره مرور کند و یا همان بازی را تکرار کند. قابلیت ذخیره‌سازی بازی‌ها وجود دارد و بازیکن با اتصال به اکانت گوگل، می‌تواند جدول رتبه‌بندی و دستاوردها را نیز تماشا کند. در بخش دیگر، امکان بازدید از جدولی که در آن تعداد برد و باخت بازیکن، ثبت شده است را دارد و در آخر بخشی هم در بازی وجود دارد که به معرفی بازی‌های دیگر از همین کمپانی سازنده، می‌پردازد. برای مشاهده نکردن تبلیغات، بازیکن می‌تواند نسخه‌ی پولی بازی را دریافت کند.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها): Android  

نام ناشر: AI Factory Limited

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد شطرنج آزاد

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>