• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

سلحشوران

سلحشوران

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : عرفانه معدنی پور ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
سلحشوران

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بازی سلحشوران، مبارزه‌ای تن‌به‌تن است که در فضا و محیطی اساطیری و سنتی و اقتباس‌شده از شاهنامه شکل‌گرفته است. این بازی، بازیکن را با محیطی مطابق با فرهنگ و ادب فارسی روبرو می‌کند و از طرفی اکشن بودن ماهیت بازی، خشونت آن را بالابرده و هیجان زیادی به بازیکن تزریق می‌کند.

سال 1395 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

 این بازی در رابطه با افسانه‌هایی با شخصیت‌های اساطیری است که از شاهنامه و اتفاقات رخ‌ داده بین پهلوانان آن، اقتباس گرفته ‌شده است. این بازی کمتر از دو هفته، بیشتر از بیست هزار دانلود و کمتر از یک ماه، بیشتر از 500 هزار دانلود داشته است.
جزئیات
خشونت

در این بازی، که درواقع موضوعش مبارزه و جنگ تن‌به‌تن با دشمنان است، خشونت، جزئی جداناشدنی و مشهود است. خشونت فیزیکی مانند کتک‌کاری و پرتاب اشیا و خونریزی و کشتن با سلاح گرم یا سرد چیزی است که در روند بازی دیده می‌شود اما خبری از خشونت جنسی و روانی نیست.

جزئیات
ترس

در این بازی، موجودات عجیب و ناشناخته ممکن است موجب ترس بازیکن‌هایی با سن کمتر از سن پیشنهادی کدومو شود. از طرفی مورد حمله‌ی گسترده قرار گرفتن از سمت حریف قدر مقابل موجب ترس و اضطراب بازیکن می‌شود. رویداد ناگهانی و غیرمنتظره‌ی دشمن که از همان نیروهای ماورایی او نشات می‌گیرد، ممکن است موجب ترس بازیکن شود. صدای ترسناک نیز به مقدار جزئی در بازی و حملات، مشهود است که ممکن موجب اضطراب و ترس بازیکن شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در بازی سلحشوران ناهنجاری‌هایی از قبیل پوشش نامناسب بعضی از شخصیت‌ها را می‌توان نام برد که مقداری حساسیت برانگیز است و مورد بعدی هم نقش جادو در بازی است. آیتمی که مربوط به جادو است، حین بازی برای بازیکن فعال می‌شود و او می‌تواند با فشردن آن دکمه، کاری عجیب با وسیله‌ی مبارزه‌ای که در دست دارد انجام دهد و حریف را چندی، به خاک بنشاند. در واقع این قابلیت، به کمک بازیکن می‌آید و یکی از قابلیت‌های مبارزین شمرده می‌شود ولی چون با واقعیت و منطق انسان تناقض دارد در واقع جادو کردن به‌حساب می‌آید.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

در بازی سلحشوران، تبلیغات نقش تقریبا مهم و مؤثری دارند. تبلیغات بازیکن را به سمت خرید درون برنامه‌ای برای افزایش الماس و سکه و سرمایه سوق می‌دهند و درجایی که بازیکن چند بار باخته و قدرتش کم شده برنامه به ‌طور خودکار پرداخت و خرید الماس و سکه را پیشنهاد می‌دهد که قدرت بازیکن را زیاد کند و به توانایی‌هایش بیافزاید. حتی بازیکن می‌تواند با صرف پول، شخصیت بخرد.

جزئیات
ارزش یاددهی

این بازی تنها موردی که در قسمت شاخص یاددهی دارد، این است که از قهرمانان شاهنامه و افسانه‌های اساطیری شاهنامه استفاده کرده است و مخاطب با بازی در محیط آن با نام قهرمانان و دشمنان و افسانه‌ها و حدود تقریبی استایل و کاری که آن قهرمان در آن مهارت داشته آشنا می‌شود، و همچنین بازیکن با محیط و فضای قدیم و اساطیری شاهنامه آشنا می‌شود.

جزئیات
آسانی بازی

بازی سلحشوران بازی پیچیده‌ای نیست و تقریبا کاربری ساده‌ای دارد اما جاگیری بعضی دکمه‌ها و ابهام بعضی از آیکن‌ها برای بازیکن، کمی روند بازی را کند می‌کند گرچه به‌ مرور زمان بازیکن دستش می‌آید که در بازی، کدام آیکن‌ها را باید برای چه چیزی به کار ببرد. در وهله‌ی اول، با آموزش ساده‌ای از طرف برنامه روبرو می‌شویم که اگرچه خیلی واضح و کامل نیست اما کمک‌ کننده می‌باشد و با چند بار کلیک کردن روی آیکن‌های متعدد، کارایی آن دست بازیکن می‌آید. هم‌چنین در حین بازی به بازیکن هشدارهایی با توضیح فارسی از آیکن‌های مورداستفاده می‌دهد. از موارد دیگری که در سهولت در استفاده‌ی برنامه می‌توان نام برد، یک‌رنگی و دقت در طراحی بیشتر آیکن‌های موجود در برنامه می‌باشد. هم‌چنین به ‌زودی، استودیو سازنده، بازی آنلاین تن‌به‌تن را اضافه می‌کند که همین مورد نیز سهولت استفاده را کم و به‌ سختی آن می‌افزاید.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازی زمینه رقابتی و حالت برد و باخت دارد. این بازی برای گروه دست‌یابنده‌پسند فقط در قسمت های رد کردن چالش‌ها و رسیدن به مراحل جدید و باز شدن قفل‌های جدید جذاب است.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز و گرامی؛ خانواده‌ی کدومو اینجاست که به شما نسبت به بازی‌ای که فرزندتان ساعت‌ها ممکن است با آن درگیر باشد آگاهی بخشد تا شما بتوانید با دقت عمل بیشتری در مورد فرزند خود تصمیم بگیرید. در آخر، انتخاب با شماست. در این بازی ، که بنا بر چیزهایی که بالاتر گفته شد، کدومو سن متناسب را بالای 12 سال در نظر گرفته است چون ماهیت بازی اکشن است و مبارزه دارد و بیشتر باب میل رقابت‌جوهاست. البته ممکن است بازیکن را عصبی کند و میل انتقام، تمایل بازیکن را به ادامه‌ی بازی افزایش دهد و اینجا این نکته مهم است که نوجوان شما دارای تفکر پیشرفته‌تری شده و می‌تواند این تفاوت را بین دنیای واقعی و بازی، قائل شود. حواستان باشد که استقلال نوجوان در این سن خیلی مهم است اما استقلال به معنای رها کردن نیست و نظارت باید غیرمستقیم و مستمر باشد. همان‌طور که می‌دانید هویت، در این سن خیلی مهم است و شما باید در کنار نوجوانتان باشید و همواره مراقب الگوگرفتن‌هایش باشید اما به دلیل خود محوری نوجوان در این سن و سال همه ‌چیز باید با نرمی جلو رود و سعی کنید از در دوست داشته‌هایش وارد شوید. هم‌چنین بازی جایگزینی که می‌توانیم به جای این بازی به شما پیشنهاد دهیم که تقریبا در همین ژانر باشد بازی brawhalla  است.

خلاصه‌ی آن: والدین گرامی؛ این بازی برای رده سنی بالای 12 سال مناسب است. محتوای این بازی اکشن و مبارزه است پس طبیعی است که خشونت را با خود به همراه داشته باشد اما با سنی که کدومو برای این بازی در نظر گرفته، نوجوان شما توانایی فرق قائل شدن بین واقعیت و دنیای بازی را دارد اما شما هم باید غیرمستقیم مراقب رفتارها و الگو گرفتن‌هایش باشید و در مورد بازی با او گفتگو کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

طبیعتاً چون فرزند شما در سنی است که استقلالش از همه‌چیز برایش با ارزش‌تر است و خودمحوری‌اش بر همه‌چیز غلبه دارد پس نمی‌توان با تحکم و تنبیه جلوی او ایستاد و حتی چند وقت دیگر که امکانات مبارزه‌ی آنلاین به راه افتاد بهتر است شما با او آنلاین بازی کنید که هیجانات و محیط بازی را خوب بشناسید بعد از در شناخته‌شده‌هایتان با فرزندتان وارد گفتگو شوید و قهرمان‌های مختلفی که خوی انسانی و جوانمردی داشته‌اند را مثال بزنید یا از او بپرسید به‌عنوان‌مثال " تا به‌ حال درباره‌ی شخصیت‌های نام ‌برده در این بازی در شاهنامه، جستجویی کرده‌ای؟ چقدر آن‌ها را می‌شناسی؟" در همین راستا می‌توانید مطالب و عکس‌های جذاب از جوانمردان تاریخ این مرز و بوم را برایش چاپ کنید و در اختیارش قرار دهید تا حس مبارزه‌جویانه به مسیر خوبی بیفتد و منحرف نشود. برای خالی شدن خشم در این سن، ورزش از گزینه‌های بسیار خوب است و جزو برترین راه‌های تخلیه خشم به روش مطلوب است.

خلاصه‌ی آن:

با آوردن مصداق‌های جوانمردانه در واقعیت و حتی مصداق آوردن از الگوهای جوانمردانه‌ی بازی، می‌توانید فرزندتان را به مسیر مطلوبی راهنمایی کنید و برای تخلیه خشمش می‌توانید او را به ورزش کردن تشویق کنید. هم‌چنین همه راهنمایی‌تان باید غیرمستقیم باشد و ته‌مزه‌ی تحکم و تنبیه نداشته باشد.

ماجرای بازی

  بازی سلحشوران، بازیکن را با آیکنی که نماد خود و زره و مبارزه است روبرو می‌کند. بعد از اجرای بازی، تصویر یکی از مبارزین با سلاحش که عموماً سلاح سرد هم هست نمایان می‌شود و بعد، بازی وارد مرحله‌ی اجرا می‌شود. این بازی حول محور مبارزه می‌چرخد. اگر ابتدای نصب بازی و آشنایی با بازی باشد چهره‌ی فرشته مانندی روی صفحه نمایان می‌شود و بازیکن را در مورد آیتم‌های داخل بازی راهنمایی مختصری می‌کند. بعد از آن و انتخاب مبارز خود که اغلب از همان قهرمانان شاهنامه‌ای می‌باشد بازیکن وارد حمله می‌شود و با دشمنی که خود بازی آن را انتخاب کرده شروع به مبارزه می‌کند. بازیکن می‌تواند از امکانات بازی مثل ضربه و مشت استفاده کند و به حریف حمله‌ور شود و با فشردن دکمه‌ی گارد، جلو ضربات او را بگیرد هم‌چنین گاهی برای بازیکن موقعیتی را فراهم می‌کند که با آن‌ها می‌تواند حمله‌ی اختصاصی خود را با سلاحی که در دست دارد، انجام دهد و منتظر پلی گیمی باشد که بازی به او ارائه می‌دهد. با هر ضربه‌ی موفق چه از طرف بازیکن و چه از طرف مقابل از جان بازیکن کم می‌شود و اگر به‌صورت متوالی ببازد بازی به ‌صورت خودکار به بازیکن می‌گوید که باید با خریدن الماس و داشتن سکه،  قدرت‌های جدیدی را بازیابی کند تا بتواند با قدرت بیشتری به بازی ادامه دهد. در حین بازی هم همچنان به بازیکن پیشنهاد پرداخت‌های درون برنامه‌ای می‌دهد که به سکه‌هایش بیافزاید و قفل مراحل جدید را با امکانات پیشرفته‌ای که به وی می‌دهد باز کند. هرچه جلوتر برود قدرت انتخاب بازیکن بیشتر، سکه و الماس  بیشتر می‌شود، و حریف مقابل سخت‌تر می‌شود در ضمن استودیو سازنده بازی، نوید امکان جدید بازی آنلاین و تن‌به‌تن را داده که با راه انداختن آن بازیکن با دنیای جذاب دیگری روبرو می‌شود.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها) : اندروید

نام ناشر : باران رویا

نام توسعه دهنده : باران رویا

تاریخ انتشار: 25/12/95

تاریخ آخرین به روزرسانی: 21/05/99

نیاز به اینترنت:  بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد اما با اتصال به اینترنت، امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین:  خریدن الماس و سکه و به دنبال آن افزایش توانمندی‌های بازیکن -دیدن تبلیغ و افزایش سکه و مبارزات تن‌به‌تن و آنلاین ( این امکان به ‌زودی فراهم می‌شود و نیازمند اینترنت پرسرعتی است).

امکان بازی به صورت چند نفره محلی (آفلاین):  ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه