• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

سفره چی

سفره چی

بررسی تخصصی بازی

author-img

توسط : سمیه سرخوش ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  سفره‌چی یک بازی جذاب مدیریتی است که در آن می‌توانید رستوران خودتان را مدیریت کنید و به‌مرورزمان و با گسترش کسب‌وکار رستوران‌های بیشتری افتتاح کنید. طراحی زیبا و بومی ایرانی، روند ادامه‌دار و جذاب، موسیقی و گرافیک زیبا، تنوع مراحل و سفارش‌ها، باعث می‌شود که ماه‌ها در گیر این بازی شوید و از انجام آن احساس خستگی نکنید.آموزش آشپزی  

سال 0 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

نامزد دریافت جایزه‏ی بهترین بازی سال از نگاه مردم در هشتمین جشنواره بازیهای رایانه ای - نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال 97 در کافه بازار - نامزد دریافت بهترین بازی ژانر رقابتی در جشنواره ی وب و موبایل ایران سال 97-
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تکیه بر عوامل بیرونی برای رسیدن به موفقیت مانند گردونه ی شانس و ماشین شانس(بازیکن در ازای سکه می‌تواند شانسش را برای کسب الماس امتحان کند) می‌تواند به عزت نفس بازیکن آسیب بزند. همچنین نمایش قلیان در فضای داخلی رستوران می‌تواند قبح آن را از بین برده و باعث ترغیب بازیکن به استفاده از آن شود. درصورتی‌که سفارش‌ها دیر آماده شوند مشتری‌ها اعتراض، از جملات دور از ادب و خارج از عرف استفاده می‌کنند. برخی از چالش‌های بازی که به بازیکن امتیاز می‌دهد سوزاندن و دورریز چندین نوع غذاست که عمل درستی نیست (اسراف). تبلیغات بازی مناسب گروه سنی کم‌سال نمی‌باشد.

ادامه متن
جزئیات
مصرف گرایی

بازی در حالت آنلاین تبلیغات دارد که برخی به انتخاب بازیکن و حاوی مضامین مناسب سن بزرگسال می‌باشند که در ازای تماشای آن به بازیکن سکه داده می‌شود و برخی از کنترل بازیکن خارج است و محتوای ترسناک دارد همچنین امکان خرید درون برنامه‌ای در بازی وجود دارد که البته می‌توان بازی را بدون پرداخت درون برنامه‌ای هم پیش برد. برخی از چالش‌های بازی که به بازیکن امتیاز می دهد. سوزاندن و دور ریز چندین نوع غذاست که مشوق مصرف‌گرایی است.

ادامه متن
جزئیات
ارزش یاددهی

بازیکن در بازی در نقش مدیریت رستوران است که باید منابع و دارایی‌هایش را مدیریت کرده و در آمد کسب کند و سفارش‌های مشتری را به موقع تحویل دهد در غیر این صورت مشتری‌ها ناراضی رستوران را ترک می‌کنند. طراحی محیط و شخصیت‌ها با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی انجام شده

جزئیات
آسانی بازی

در بازی پیش از ورود به هر مرحله ی جدید مراحل آموزشی و تمرینی وجود دارد، یاد گرفتن بازی و روند آن آسان است، بازی تفننی و گیم پلی آن ساده است

جزئیات
بازی پذیری

بازی دارای مأموریت‌های جانبی و چالش است که بازیکن برای انجام آنها پاداش می‌گیرد که موردعلاقه ی تیپ دستاورد جو پسند می‌باشد و همچنین بازی دارای رستوران‌های مختلف با ویژگی ها و غذاهای متفاوت است که مورد علاقه ی تیپ کاوشگر پسند می‌باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

سفره‌چی یک بازی مدیریتی با کیفیت است که فاقد محتوای ترس و خشونت می‌باشد. در این بازی فرزندتان باید با استفاده از مدیریت منابع و دارایی‌هایش رستوران را به بهترین نحو اداره کند. وظیفه ی پختن غذاهای مختلف، تغییر فضای داخلی رستوران، تحویل به موقع سفارش‌های مشتری و سروکله زدن با مشتری‌ها به او محول شده و همین امر باعث افزایش حس مسئولیت‌پذیری در او می‌شود. او باید با کلیک های سریع و گذاشتن مواد اولیه در ظروف مختلف، غذاها را در زمان مشخص آماده کرده و به مشتری‌ها تحویل دهد و درآمد کسب کند. با پیشرفت در بازی مراحل سخت‌تر و غذاها متنوع‌تر می‌شود و رد کردن مراحل نیازمند تمرکز، دقت و سرعت عمل بالا خواهد بود. ازآنجایی‌که سکه‌های دریافتی در مقابل هزینه‌های ارتقا فضای داخلی رستوران و تجهیزات آشپزخانه کم است ممکن است فرزندتان برای پیشرفت سریع‌تر در بازی وسوسه شود که از گردونه ی شانس یا پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کند. بازی در حالت آنلاین تبلیغات دارد که حاوی محتوای مناسب سنین بزرگسال است. برخی مأموریت‌های بازی سوزاندن و دورریختن غذاهاست که مشوق مصرف‌گرایی است. در این بازی فرزندتان مدیریت زمان را یاد می‌گیرد به این شکل که اگر غذا دیر به دست مشتری برسد مشتری‌ها با نارضایتی رستوران را ترک می‌کنند که در برخی موارد دیالوگ‌ها حاوی مضامین نامناسب است. در فضای داخلی رستوران شاهد نمایش قلیان هستیم که می‌تواند قبح آن را از بین برده و فرزندتان را به استفاده از آن ترغیب کند. والدین گرامی فرزندتان را به هنگام بازی تنها رها نکنید. طراحی زیبا، گرافیک رنگارنگ و جذاب، روند ادامه‌دار وتجربه ی هیجان بالا در بازی، باعث می‌شود که علاوه برتجربه ی لحظات شاد در کنار فرزندتان دید کاملی نسبت به جزئیات بازی پیدا کرده و آسیب های بازی را کاهش دهید.

خلاصه‌ی آن:

در کل مسئولیت پذیری، سرعت عمل و قدرت مدیریت فرزندتان می‌تواند در غالب بازی افزایش یابد. در بازی به دلیل نمایش تبلیغات با مضامین نامناسب، نمایش قلیان، مکالمات مشتریان ناراضی که برای گروه کم‌سال جنبه ی بدآموزی دارد و در مراحل سخت از جهت بروز حس کلافگی همراه فرزندتان باشید. 

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بازی سفره‏چی یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز تک نفره است که می‌توانید به صورت نوبتی با فرزندتان بازی کنید. در برخی رستوران‌ها غذاها کاملاً سنتی و ایرانی است و فضای داخلی رستوران مطابق با فرهنگ ایرانی طراحی شده است. می‌توانید در مورد فرهنگ بومی و سنتی بخش‌های مختلف ایران با فرزندتان گفتگو کنید و اگر تمایل نشان داد او را تشویق کنید. در سطوح بالاتر که بازی سخت‌تر می‌شود ممکن است فرزندتان کلافه شده و ناگهان فریاد بزند، می‌توانید ابتدا با او همدلی کنید و سپس در مورد راه صحیح بروز هیجانات با او صحبت کرده وبا راهنمایی، پیشنهاد و دادن ترفند به او کمک کنید تا از مرحله ی سخت عبور کند. ممکن است فرزندتان از سخنان نامناسب مشتریان ناراضی تقلید کند و یا توجه اش به قلیان در محیط رستوران جلب شود می‌توانید حواس فرزندتان را پرت کرده و یا با او در این زمینه گفتگو کنید. درمورد اینکه عوامل درونی موفقیت مانند تمرکز،دقت و سرعت عمل بالا باعث پیروزی است و نه عوامل بیرونی مانند شانس با فرزندتان گفتگو کنید. ضروری است که در مورد نکات رفتاری در فضای مجازی (چگونگی استفاده، زمان بندی و هزینه های مالی) صحبت شود. در مورد خطرات کلیک کردن روی تبلیغات بازی و بازی های تبلیغاتی هشدار داده شود.

خلاصه‌ی آن:

در مورد مدیریت زمان مصرف بازی و راه صحیح بروز هیجانات در مراحل سخت بازی با فرزندتان گفتگو کنید. درمورد مهارت‏های رفتاری که موجب پرهیز از مصرف گرایی و اسراف می‌شود مانند اصلاح الگوی خرید و قناعت گرایی با فرزندتان صحبت کنید.

ماجرای بازی

سفره‌چی یک بازی شبیه ساز مدیریت رستوران است. گیم پلی آن ساده هیجان‌انگیز، موسیقی و صداگذاری مشتریان جذاب و سرگرم‌کننده وگرافیک بازی رنگارنگ و از کیفیت بالایی برخوردار است. در ابتدا، فعالیت بازیکن با مدیریت یک دیزی فروشی آغاز می شودوبه مرور زمان و افزایش سطح می تواند فست فود ورستوران ها ی دیگری هم افتتاح کند و تنوع غذایی را فزایش دهد. سفارشات مشتری باید به موقع تحویل داده شود دیر شدن زمان پخت غذا باعث از دست دادن مشتریان می شود و سوختن غذا باعث از دست دادن امتیازlمی شود. برخی از مشتریان ناراضی،دراعتراض،از جملات دور از ادب و خارج ازعرف استفاده می کنند.ارتقا تجهیزات آشپزخانه ومحیط رستوران وافزودن المانهایی چون موسیقی باعث عملکرد بهتررستوران شده وبازیکن راحت تر می تواند به مراحل بالاتر برود.روند بازی در ایتدا ساده ولی با افزایش تنوع غذاها سخت تر شده ودر نتیجه تمرکز بالاوسرعت عمل هم نیاز خواهد بود.جوایز بازی به شکل سکه،الماس و تجربه هستنندکه با تحویل به موقع سفارشات مشتری،انجام ماموریتهای بازی،چالش های بازی،گردونه ی شانس،تماشای تبلیغات و پرداخت درون برنامه ای بدست می آیند.بازیکن با کسب آنها می تواند رستوران های پیشرفته ترو جدیدتری راافتتاح کند و دکوراسیون آنها را ارتقا بخشد. بازی دارای ماموریتهای جانبی و چالش های انلاینی است که بازیکن برای انجام ان پاداش می گیرد مانند چالش عروسی و یا مثلا باز کردن سه رستوران دیگر،بازی به دو شکل افلاین و انلاین قابل اجراست که در حالت انلاین تبلیغات دارد.رویداد های بازی به شکل انجام ماموریت های مختلف در مناسبتهای مهم مانند شب یلدا،نوروز و ...اتفاق می افتد.

خلاصه:

سفره‌چی یک بازی رستوران‌داری سنتی و ایرانی است که بازیکن می‌تواند در آن با حفظ منابع، مدیریت زمان و تصمیم‌گیری به‌موقع پیشرفت کند. گیم پلی بازی جذاب، گرافیک فانتزی، موسیقی صداگذاری کاراکترها جالب و متنوع است. بازی در حالت آنلاین تبلیغات دارد.

ادامه متن

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها):Android

نام توسعه دهنده:گلیم گیمز

نیاز به اینترنت:

بدون نیاز به اینترنت می‌توان بازی کرد ولی در حالت آنلاین امکانات بیشتری فعال می‌شود.

امکانات آنلاین:

خرید، تماشای تبلیغ، دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، رویداد، چالش، ذخیره سازی

امکانات بازی به صورت چندنفره محلی: ندارد

نشان‌ها: سلامت، همراهی والدین

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد