• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ریتبون

بررسی تخصصی بازی

ریتبون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ریتبون یک بازی ماجراجویی و معمایی است که بازیکن با پیشروی در بازی، معماهای متفاوت موجود در بازی را حل می‌کند و با حل هر یک از آن‌ها قدرت و یا ویژگی جدیدی به دست می‌آورد تا با کمک آن‌ها مسیر بازی را تا انتها طی کند. ریتبون با شخصیت‌پردازی کارتونی در کنار گیم‌پلی نه‌چندان ساده، بازیکن را به چالش دعوت می‌کند.

سال ۲۰۱۸ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
نامزد بهترین بازی در شانزدهمین جشنواره IMGA Global نامزد بهترین بازی در چهارمین جشنواره بازی های خاورمیانه نامزد بهترین بازی پلتفرمر سال در هشتمین جشنواره بازی های ایران بازی توصیه شده در مجله Pyre روسیه بازی مستقل توصیه شده در کانال Clemmy Games
جزئیات
خشونت

مؤلفه‌های خشونت در این بازی خلاصه دربرخورد بازیکن با موجودات عجیب و ناشناخته با شکل های کاملا متفاوت است که در بخش های گوناکون بازی نقش موانع برای رفتن به مراحل بعد را دارند و برخورد کردن با انها از میزان خون و جان بازیکن می کاهد و همینطور در مرحله ای از بازی که بازیکن شمشیر بدست می شود.

جزئیات
ترس

حس ترسی که دربازی ریتبون ممکن است بر بازیکن غلبه کند در واقع از همان استرسی ناشی می‌شود که بازیکن برای پرش‌های به وقع و مراقبت از عدم کاهش خون و جان و همین‌طور مدیریت زمان در خود احساس می‌کند. موجودات عجیب‌وغریب پرنده ممکن است حس ترس را در سنین پایین القا کند.

جزئیات
ارزش یاددهی

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های این بازی در واقع همان رویکرد معمایی یا ماجراجویانه است که در بخش‌هایی شاید کمتر موردتوجه قرار گیرد و همین مسئله چالش و مشکلات و موانعی را در بازی ایجاد می‌کند که بازیکن را دعوت و ترغیب به عبور از آن موانع می‌کند که این مسئله به نوبه‏ی خود می‌تواند مهارت حل مسئله و مدیریت بحران را تا حد کمی به کودکان بیاموزد

جزئیات
آسانی بازی

واکنش‌های که در بازی انجام می‌شود باید بسیار سریع و به‌موقع صورت بپذیرد تا منجر به ازدست‌دادن خون و جان و همین‌طور زمان نباشد و در بعضی مراحل بازی ظرافت درست پریدن در ستون‌ها بسیار بالا است و دقت بالای را می‌طلبد که این امر حتی با یک یا چند مرتبه تکرار محقق نمی‌شود و در نمایی کلی بازی برای حل کردن معماهای گوناگون باید مسیر پیچ‌درپیچ زیادی را طی کرد که تمامی این نکات در میزان سختی این بازی تأثیر مستقیمی دارد.

ادامه متن
جزئیات
بازی پذیری

بازی ریتبون یک بازی ماجراجویی است که با تحریک حس کنجکاوی بازیکن را به سمت چالش‌های همسو و طرح معماهای گوناگون از قبیل گشتن در محیط برای پیداکردن خرس موردعلاقه‏‌اش هدایت می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

 پدر و مادر عزیز، ما این بازی را برای رده سنی مثبت 9 سال فرزندان شما مناسب می‌دانیم چراکه این بازی از جهت دارابودن رویکرد ماجراجویی و معمایی می‌تواند کودکان در این رده‏ی سنی را به سمت درک بهتری از مواجهه‏ی با اتفاقات و رویدادهای زندگی هدایت کند و همین‌طور حس کنجکاوی که یکی از مهم‌ترین گام‌ها و مراحل برای رسیدن به حقیقت است را در کودکان شما تقویت نماید اما نکته‌ای که اینجا لازم به تذکر است این است که برای عدم بروز آسیب ها و بحران‌های محتمل باید این حس کنجکاوی را در کودکان کنترل و مدیریت کرد و خواهشمندیم به این نکته توجه زیادی داشته باشید. نور صفحه در حالت موبایل که ما بررسی کردیم کم است و با بیشتر کردن نور صفحه هم باز فضای بازی تاریک است و ممکن است در درازمدت باعث آسیب به چشم فرزندتان شود، باتوجه‌به موسیقی پرشور بازی برای اینکه از شدت هیجان بازی کم شود می‌توان از بخش تنظیمات موسیقی بازی را خاموش کرد، همچنین موجوداتی که در بازی وجود دارد ممکن است برای برخی کودکان با سن کمتر ایجاد ترس کند.

خلاصه‌ی آن: بازی از حیث ماجراجویی بودنش حس کنجکاوی را در فرزندانتان تقویت می‌کند اما باید توجه داشت که برای عدم بروز جمیع آسیب‌ها باید آن را مدیریت کرد. می‌توان از بخش تنظیمات موسیقی بازی را برای کاهش هیجان غیرفعال کرد، موجودات عجیب بازی برخی کودکان را می‌ترساند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که نقش بسیار پررنگی در فرایند تربیت دارد ایجاد یک زبان مشترک بین والدین و فرزندان است از همین حیث خود را از اعجاز گفت‌وگو با فرزندانتان محروم نکنید و خصوصاً در برخورد فرزندانتان با دنیای رسانه‌ها لازم است که برای تبیین و شفاف‌سازی برخی نکات و خوراک‌های که در این فضا به کودکان داده می‌شود با آنها حین و بعد از مواجهه گفت‌وگو داشته باشید حال در این بازی چون رویکرد معمایی و ماجراجویانه دارد فرصت بسیار مناسبی است برای گفت‌وگو و جهت‌دهی درست در فرایند تربیت و احوالات روحی و روانی فرزندان شما.

با آنها درباره حس ترس صحبت کنید، به آنها بگویید که همه انسان‌ها ممکن است گاهی ترس‌هایی داشته باشند و این طبیعی است.

راهکارهای مقابل با ترس را به فرزندمان آموزش دهیم و به او این اطمینان را بدهیم که هر موضوعی موجب ترسش شود می‌تواند با ما در میان بگذارد.

درمورد موجودات ترسناک صحبت کنیم که وجود خارجی ندارند.

خلاصه‌ی آن: گفت‌وگو و ایجاد یک زبان مفاهمه نقش بسزایی در فرایند تربیت مدیریت رژیم مصرف رسانه‌ای درست در فرزندانتان دارد و این بازی با رویکرد ماجراجویی و معمایی‌اش فرصت بسیار مغتنمی برای تقویت این زبان مفاهمه است.

ادامه متن

ماجرای بازی

ریتبون یک سکوبازی دوبعدی است که شخصیت اصلی بازی پسربچه‌ای به همین نام است. ریتبون عاشق ماجراجویی کردن است ولی از تاریکی بیزار است. بازیکن باید به دل ترس‌های ریتبون بزند و چالش‌های معمایی بازی را حل کند و با هیولاهای موجود در دنیای این بازی فانتزی مبارزه کند و با هدف اینکه خرس موردعلاقه اش را گم‌کرده است از طریق دریچه وارد زیرزمین خانه می‌شود تا او را پیدا کند.

جزئیات بازی

سیستم عامل(ها):اندروید و ویندوز نام ناشر:لکسیپ گیمز نام توسعه دهنده: لکسیپ گیمز تاریخ آخرین به روزرسانی: 24/01/1399---13/04/2020 نیاز به اینترنت: بدون نیاز به اینترنت می‌شود بازی کرد اما با اتصال به اینترنت امکانات بیشتری فعال می‌شود. امکانات آنلاین: تبلیغات - خرید درون برنامه‌ای - دعوت به عضویت در شبکه‌های اجتماعی امکان بازی به‌صورت چندنفره محلی: ندارد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه