• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی بازی ریتبون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ریتبون یک بازی ماجراجویی و معمایی است که بازیکن با پیشروی در بازی، معماهای متفاوت موجود در بازی را حل می‌کند و با حل هر یک از آن‌ها قدرت و یا ویژگی جدیدی به دست می‌آورد تا با کمک آن‌ها مسیر بازی را تا انتها طی کند. ریتبون با شخصیت‌پردازی کارتونی در کنار گیم‌پلی نه‌چندان ساده، بازیکن را به چالش دعوت می‌کند.

سال ۲۰۱۸ جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

نامزد بهترین بازی در شانزدهمین جشنواره IMGA Global نامزد بهترین بازی در چهارمین جشنواره بازی های خاورمیانه نامزد بهترین بازی پلتفرمر سال در هشتمین جشنواره بازی های ایران بازی توصیه شده در مجله Pyre روسیه بازی مستقل توصیه شده در کانال Clemmy Games

جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 پدر و مادر عزیز، ما این بازی را برای رده سنی مثبت 9 سال فرزندان شما مناسب می‌دانیم چراکه این بازی از جهت دارابودن رویکرد ماجراجویی و معمایی می‌تواند کودکان در این رده‏ی سنی را به سمت درک بهتری از مواجهه‏ی با اتفاقات و رویدادهای زندگی هدایت کند و همین‌طور حس کنجکاوی که یکی از مهم‌ترین گام‌ها و مراحل برای رسیدن به حقیقت است را در کودکان شما تقویت نماید اما نکته‌ای که اینجا لازم به تذکر است این است که برای عدم بروز آسیب ها و بحران‌های محتمل باید این حس کنجکاوی را در کودکان کنترل و مدیریت کرد و خواهشمندیم به این نکته توجه زیادی داشته باشید. نور صفحه در حالت موبایل که ما بررسی کردیم کم است و با بیشتر کردن نور صفحه هم باز فضای بازی تاریک است و ممکن است در درازمدت باعث آسیب به چشم فرزندتان شود، باتوجه‌به موسیقی پرشور بازی برای اینکه از شدت هیجان بازی کم شود می‌توان از بخش تنظیمات موسیقی بازی را خاموش کرد، همچنین موجوداتی که در بازی وجود دارد ممکن است برای برخی کودکان با سن کمتر ایجاد ترس کند.

خلاصه‌ی آن: بازی از حیث ماجراجویی بودنش حس کنجکاوی را در فرزندانتان تقویت می‌کند اما باید توجه داشت که برای عدم بروز جمیع آسیب‌ها باید آن را مدیریت کرد. می‌توان از بخش تنظیمات موسیقی بازی را برای کاهش هیجان غیرفعال کرد، موجودات عجیب بازی برخی کودکان را می‌ترساند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که نقش بسیار پررنگی در فرایند تربیت دارد ایجاد یک زبان مشترک بین والدین و فرزندان است از همین حیث خود را از اعجاز گفت‌وگو با فرزندانتان محروم نکنید و خصوصاً در برخورد فرزندانتان با دنیای رسانه‌ها لازم است که برای تبیین و شفاف‌سازی برخی نکات و خوراک‌های که در این فضا به کودکان داده می‌شود با آنها حین و بعد از مواجهه گفت‌وگو داشته باشید حال در این بازی چون رویکرد معمایی و ماجراجویانه دارد فرصت بسیار مناسبی است برای گفت‌وگو و جهت‌دهی درست در فرایند تربیت و احوالات روحی و روانی فرزندان شما.

با آنها درباره حس ترس صحبت کنید، به آنها بگویید که همه انسان‌ها ممکن است گاهی ترس‌هایی داشته باشند و این طبیعی است.

ادامه متن

ماجرای بازی

ریتبون یک سکوبازی دوبعدی است که شخصیت اصلی بازی پسربچه‌ای به همین نام است. ریتبون عاشق ماجراجویی کردن است ولی از تاریکی بیزار است. بازیکن باید به دل ترس‌های ریتبون بزند و چالش‌های معمایی بازی را حل کند و با هیولاهای موجود در دنیای این بازی فانتزی مبارزه کند و با هدف اینکه خرس موردعلاقه اش را گم‌کرده است از طریق دریچه وارد زیرزمین خانه می‌شود تا او را پیدا کند.

جزئیات اثر

سیستم عامل(ها):اندروید و ویندوز
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد ریتبون

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>